Пацієнтці 40 років, яка має патологію шкіри правої гомілки, встановлений діагноз: мікробна екзема. Який з морфологічних елементів поліморфної висипки є характерним?
При медсестринському обстеженні хворого на лусочковий лишай медична сестра використала методику, притаманну даній патології. Вкажіть методику, яку застосувала
медична сестра?
У дерматологічному відділені знаходиться хвора зі скаргами на сильний свербіж у ділянці правого передпліччя і кисті, які виникли зразу після того, як хвора використовувала порошок для прання “ЛОСК”. Об’єктивно: шкіра кісті і передпліччя гіперемована, набрякла, папульозні і везикульозні висипи. Для якого ураження це характерно?
У хворого 20 р. свіжий гострий передній гонорейний уретрит Що треба зробити для підтвердження діагнозу?
Медична сестра провела обробку шкіри хворого коростою 25% кремом бензилбензоату. На який день лікування втирання необхідно повторити?
Хворому для лікування корости призначена 33% сірчана мазь. На які ділянки тіла медична сестра повинна нанести мазь?
За допомогою якого методу проводиться біологічна провокація при гонореї?
Які заходи на сучасному етапі є пріоритетними у профілактиці ВІЛ-інфекції?
Медична сестра під час огляду дітей у дитячому садку виявила у хлопчика 4-х років осередок облисіння на голові. Волосся в осередку ураження обламане на однаковій відстані від поверхні шкіри. Медсестра запідозрила мікроспорію. Які дії медсестри?
Запалення шкіри, що виникає від безпосереднього впливу на неї різних зовнішніх чинників - це:
При об’єктивному обстеженні хворого на шкірі виявлено папули і бляшки синюшно - червоного кольору, вкриті сріблястими лусочками. Феномени: “стеаринова пляма” “термінальна плівка”, “точкова кровотеча” – різко позитивні. Яке захворювання у хворого?
Хворій встановлено діагноз “Екзема”. Лікар призначив для місцевого лікування примочки з відвару кори дуба. Що є показанням до призначення примочок?
При проходженні профілактичного огляду у дерматовенеролога жінці встановлено діагноз: “Первинний серопозитивний сифіліс”. Яку клінічну ознаку виявили при об’єктивному обстеженні?
Які препарати використає медична сестра для примочок при мікробній екземі?
При суб’єктивному обстеженні пацієнта медична сестра виявила скарги: свербіж шкіри, що посилюється вночі, попарно розміщені дрібні папули, везикули, розчухи, кров’янисті кірочки на характерних для корости місцях. Яка потенційна проблема може виникнути у пацієнта?
У жінки під молочними залозами кандидоз. Які методи обстеження проводять для підтвердження діагнозу?
У дівчини 18 років на обличчі та шиї стрептодермія. Які обмеження необхідні для ефективного лікування?
Пацієнта 22 р. турбує висип на статевому члені, що з’явився через 4 тижні після статевого контакту. Об’єктивно: на шкірі тіла статевого члена – округла ерозія блюдцеподібної форми діаметром 1 см з гладкою блискучою поверхнею, м’ясо-червоного кольору, без запальних явищ навколо. При пальпації – краї і дно ерозії щільні. Паховий лімфовузол збільшений, не болючий. Про яке захворювання слід подумати?
Пацієнтка 25 р. скаржиться на появу сверблячки, особливо вночі протягом 3-х днів. При огляді: на шкірі пальців (бокових поверхнях, міжпальцевих складках), передньої поверхні пахових ямок, на животі, сідницях, внутрішній поверхні стегон, на молочних залозах чисельні попарно розміщені папуло-везикули, екскоріації кров’яністі кірочки. Для якого
захворювання це характерно?
Хворий скаржиться на висипання на верхній губі та незначну печію, які з’являються після переохолодження. Об’єктивно: на червоній окрайці верхньої губи на еритематозному фоні мають місце дрібні міхурці з прозорим вмістом, які зливаються між собою. Про яке захворювання слід подумати?
У хворого скарги на сильний біль, почервоніння та набряк шкіри в ділянці лівої гомілки. Захворювання почалось гостро. Температура тіла - 39,5°С. В ділянці середньої третини лівої гомілки відмічається набряклість, почервоніння шкіри з чіткими фестончатими краями. З чим пов’язані проблеми пацієнта?
До Вас звернувся хворий 38-ми років. Скаржиться на біль у ділянці правого плеча, підвищення температури тіла до 38"6'. Об’єктивно: у верхній третині плеча на внутрішній поверхні спостерігається набряк, шкіра червоного кольору, у центрі щільний, різко болючий інфільтрат з великою кількістю гнійних утворювань. Вкажіть захворювання, для якого характерні ці ознаки:
Жінка 35-ти років скаржиться на відчуття свербіння, печіння в ділянці зовнішніх статевих органів, надмірні піхвові виділення із запахом ’’гнилої риби’.’ При бактеріологічному дослідженні виділень із піхви виявлено велику кількість гарднерел. Про яке захворювання йде мова?
Пацієнту 44-х років, який лікується в терапевтичному відділенні з приводу пневмонії, призначено курс антибіоти- котерапії. При підготовці до виконання чергової внутрішньом’язової ін’єкції медсестра помітила на сідниці гіперемію, набряк, ущільнення м’яких тканин. Пацієнт поскаржився на біль в даній ділянці. Яке ускладнення виявила медсестра?
У хворої 32-х років при медсестринському обстеженні на шкірі правої гомілки виявлено вогнище еритеми та набряку на тлі яких розташовуються папули, мікровезикули, точкові ерозії; на їх поверхні виступають крапельки серозного ексудату у вигляді роси. Якому захворюванню відповідають наведені дані об’єктивного обстеження?
До Вас звернувся чоловік 47-ми років зі скаргами на погіршення загального стану, температура тіла - 39°С, озноб, біль у потиличній ділянці шиї. Хворіє 5 днів. Об'єктивно: на потиличній ділянці шиї щільний інфільтрат діаметром до 6 см, шкіра над ним яскраво-червона. В центрі інфільтрату шкіра має багряно-синюшний колір, є декілька отворів, з яких виділяється густий зелений гній. Який найбільш ймовірний діагноз?
У дитини віком 5 років спостерігаються серозні виділення з носа, кашель, світлобоязнь, сльозотеча. На слизовій щік - рясні дрібні висипання білого кольору з червоним обідком, які виступають над поверхнею шкіри. Яких ознак слід очікувати в наступні дні хвороби?
У гінекологічне відділення поступила жінка 30-ти років, з підозрою на запальне захворювання жіночих статевих органів. Яке сестринське втручання потрібно провести для уточнення діагнозу?
У пацієнтки, після укусу бджоли, виник набряк обличчя, особливо набрякли губи і шия. Потім з'явилась ядуха, гавкаючий кашель. Дихання утруднене, осиплість голосу. Який стан розвинувся у пацієнтки?
У жінки скарги на різкий біль, свербіння, відчуття жару в лівій гомілці. Температура тіла - 38,8°С. Хворіє 2 доби. При огляді: в ділянці гомілки набряк, розлите почервоніння з чіткими контурами у вигляді язиків полум'я, є окремі пухирі, наповнені жовтуватим вмістом. Що з пацієнткою?
?Пацієнтка 24-х років скаржиться на появу рясних пінистих білей жовтого кольору з неприємним запахом, відчуття свербіння у ділянці зовнішніх статевих органів та піхві, болючість при сечовипусканні. Яке захворювання має таку клінічну картину?
До медсестри звернувся хворий, 35-ти рокiв, зi скаргами на появу виразки в дiлянцi зовнiшнiх статевих органiв, яка з’явилась через 4 тижнi пiсля статевого контакту. Об’єктивно: на слизовiй оболонцi зовнiшнiх статевих органiв виразка округлої форми, темно-червоного кольору з блискучою поверхнею ”блюдцеподiбними” краями, без суб’єктивних вiдчуттiв. Збiльшенi реґiонарнi лiмфатичнi вузли. Дiйснi проблеми якого захворювання виявила медсестра?
У приймальному відділенні під час огляду волосистої частини голови у пацієнта Р. 40 років виявлено педикульоз. Який дезінсекційний засіб варто застосовувати?
У пацієнтки після вживання полуниць виник набряк обличчя, особливо набряклими є губи і ніс. Потім з'явилися ядуха, гавкаючий кашель. Дихання утруднене, захриплість голосу. Який стан розвинувся у пацієнтки?
Пацієнт 36-ти років з метою зняття болю прийняв таблетку спазмалгону. Незабаром став відчувати оніміння язика та губ, зростання задишки. Об’єктивно: хворий загальмований; ніс, губи, вуха набряклі, дихання шумне, видих значно подовжений. ЧД- 38/хв. Який стан розвинувся у пацієнта?
Чоловік скаржиться на раптову появу на шкірі висипу та свербіж після вживання полуниці.Під час огляду на шкірі тулуба та кінцівок виявлено червоні плями,пухирі різних розмірів,подряпини,АТ 120/80 мм.рт.ст.,пульс-82 уд/хв.Який патологічний стан розвинувся у чоловіка?
У пацієнтки діагностовано системний червоний вовчак.Вкажіть ключовий метод профілактики загострень цієї хвороби.
У чоловіка віком 28 років у ділянці верхньої губи спостерігаються гіперемія шкіри та поява дрібних пухирців із гнійним умістом,покритих жовтими кірками,піднижньощелепний лімфаденіт. Для якої патології характерні ці симптоми?
У пацієнтки віком 49 років після приймання вітамінного препарату виникли набряк губ та язика,охриплість голосу," гавкаючий" кашель відчуття нестачі повітря,утруднене шумне дихання. Об'єктивно спостерігається: пацієнтка збуджена,намагається глибоко вдихнути,шкіра ціанотична. Який патологічний стан розвинувся у пацієнтки?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома