Коронавірус – грипоподібне захворювання з рівнем одужання 99,99%, а «світове закулісся» просто вигадало цей міф про небезпечний і невідомий науці коронавірус.
Така інформація - це?
Поширення картинок релігійного змісту на власних сторінках у соцмережах - це вплив
На першому фото приклад
Схожі інформаційні повідомлення - це
На фото приклад
Застосування російськими ЗМІ висловів "хунта", "бендеровци", "правосеки" - це приклади
Це - колишній американський морський піхотинець Лі Гарві Освальд, який в 1963 році вбив президента Кеннеді. За офіційними даними, Освальд зробив цей знімок на задньому дворі свого будинку і відправив другові в квітні 1963 року.
Фото було використане як доказ провини Освальда, після того як слідчі узгодили маркування зображеної на ньому гвинтівки з карабіном, з якого вбили Кеннеді.
Питання достовірності цієї світлини підживлює чимало конспірологічних теорій, які стверджують, що уряд або злочинні угрупування сфабрикували свідчення проти Освальда. Сам Освальд заперечував справжність цього знімку.
Як доказ того, що фото підроблене, вказують на тіні, насамперед на обличчі, які начебто падають від іншого джерела світла, ніж на інших об'єктах знімку. Підборіддя Освальда виглядає ширше, ніж на фото з поліцейської дільниці, а його поза, навіть з урахуванням ваги рушниці, якась неприродна. Питання викликає й довжина самої рушниці.
Фарид та його колеги проаналізували фотографію в серії досліджень, опублікованих у 2009, 2010 та 2015 роках. Вони побудували 3D-модель зображення, врахувавши зріст і вагу Освальда та його рушниці.
Дослідники підтвердили, що всі тіні на зображенні походять від одного джерела світла, а тіні на обличчі змушують підборіддя виглядати ширше, ніж на поліцейському знімку. Поза Освальда - також цілком правдоподібна, враховуючи центр маси тіла і те, як він тримає гвинтівку.
А довжина карабіну на фотографії, з урахуванням перспективи, становить 101,2 см, тобто лише на сантиметр менше заявленого виробником розміру зброї.
Загалом, дослідники не виявили жодних доказів фальсифікації фотографії.
Отже, це фото можна назвати
Мислимо критично:
Дане фото
Володимира Зеленського турецькі журналісти "одружили" на екс-"ВІА Грі"
Як думаєте, це фейкова новина?
Чи правда, що кіностудія Дісней передбачила весільні наряди британського принца й Кейт Міддлтон чи, можливо, перед вами черговий фейк?
Можливо, ви чули, що Сімпсони передбачили президенство Данальда Трампа? А те, що Сімпсони передбачили пожежу в Соборі Паризької Богоматері, правда чи фейк?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома