1. Яке твердження є помилковим?
1. Позначте три ознаки економічного розвитку Наддніпрянської України на початку ХХ ст.
Проаналізуйте цифрові дані і позначте період на початку ХХ ст., який вони характеризують. "Під час скорочення виробництва в цей період або повного припинення діяльності багатьох заводів, копалень шахт понад 100 тис. працівників України стали безробітними, а тим, хто працював, значно зменшили платню, і їхній робочий день становив не менше 12-16 годин; із 56 доменних печей Півдня працювали 23, із 79 копалень Криворіжжя - 41, випуск паровозів на Харківському паровозобудівному заводі скоротився з 185 до 120, на Луганському - зі 151 до 107; на складах цукрових заводів України, які давали не менше як 60% цукру-рафінаду в усій Російській імперії, накопичилося понад 6 млн. пудів нереалізованої продукції",
1. Позначте назву української політичної партії Наддніпрянщини, яка була утворена через 10 років після заснування Русько-Української радикальної партії в Західній Україні.
Назвіть прізвища лідерів української політичної партії, заснованої в 1902 р. Серед основних тез її програми були: створення "єдиної, нероздільної самостійної демократичної республіки Україна", "Україна - для українців".
Прочитайте викладені в цій праці основні засади боротьби за національну українську державність і позначте її назву (вона стала програмою Революційної української партії).Основні засади боротьби за національну українську державність:"Усі, хто на цілій Україні не за нас, ті проти нас";"Україна - для українців"; "Поборемо або вмремо".
Позначте 4 правильних тверджень. Маніфест Миколи ІІ:
Укажіть три завдання, що мали бути вирішені в ході земельної реформи П. Столипіна?
Укажіть ім’я державного діяча XX ст., якому належить наведений уривок із виступу в Державній Думі Росії на захист пропонованої ним реформи.
«В основу закону 9 листопада покладена певна думка, певний принцип... У тих місцевостях Росії, де особистість селянина отримала вже певний розвиток, де община як примусовий союз ставить перешкоду для його самодіяльності, там необхідно дати йому свободу працювати, багатіти, розпоряджатися своєю власністю; треба дати йому владу над землею, треба позбавити його від кабали віджилого общинного ладу».
Який напрям політики царського уряду щодо України після революції 1905—1907 рр. розкриває поданий нижче уривок з історичного джерела?
«Українська мова непридатна для створення рідної малоросам обласної культури... Південноросійська народна школа не має потреби в малоросійських підручниках і навчанні. Підручники та книги на українській мові не тільки некорисні, але й небезпечні...»
Які події відбувалися на території України в роки революції 1905—1907 рр.? (3 відповіді)
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома