Впізнай особу.
Український науковець (математик, історик, філософ, літературознавець), правознавець, громадський і політичний діяч, публіцист, перекладач.
Впізнай особу.
Український громадсько-політичний і культурний діяч, журналіст.
Впізнай особу.
Історик, археолог, етнограф, археограф. Основоположник і патріарх української історичної школи, один із фундаторів історичного краєзнавства в Правобережній Україні.
Впізнай особу.
Український етнолог, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Впізнай особу.
Український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, фольклорист, громадський діяч.
Впізнай особу.
Український письменник, поет, драматург, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець. Автор першої фонетичної абетки для української мови, що попри низку внесених до неї змін лежить в основі сучасного українського правопису.
Впізнай особу.
Український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист, громадсько-культурний діяч.
Автор першого словника української мови. Обстоював поширення української мови в школі та в установах. Літературні псевдоніми: Василь Чайченко, Л. Яворенко, П. Вартовий, Б. Вільховий, Перекотиполе, Гречаник.
Впізнай особу.
Автор програми «Кредо молодого українця». Випускник університету, правник займався адвокатською практикою в Києві. Один із засновників таємної студентської політичної організації «Братство тарасівців», а ще він був красень: високий під 2 метри, широкий у плечах, відкрите лице, приємна посмішка, великі вуса. Веселий, прекрасний оповідач.
Впізнай особу.
Після батькової початкової школи він здобував освіту у Прилуцькій чоловічій гімназії. В атестаті – переважно четвірки, з математики, фізики та логіки – трійки, «прилежание удовлетворительное, любознательность достаточная». У серпні 1891 р. вступив на юридичний факультет Київського університету. У Харкові (1899), мав власну контору, але був адвокатом простих селян на прізвисько “Адвокат голодранців”.
Впізнай особу.
Чимало зробив для поширення українського слова не лише у художній літературі, а й повсякденному обігу. Ще студентом разом з друзями створив таємну політичну організацію “Батрацтво Тарасівців”. Будучи лікарем за освітою, він керував управлінням культури і віровизнання в уряді УНР. У 1920 році він був одним із тих, хто готував Конституцію Української народної республіки.
Впізнай особу.
«Батько українського модернізму». Талановитий поет-лірик, що використовував різні жанри: сонети, октави, рондо, тріолети, станси. У 1891 році увійшов до таємної студентської політичної організації «Братство тарасівців». Незважаючи на політико-територіальну роз’єднаність українців наддніпрянських і галицьких у II п. XIX ст., він був активним учасником духовного об’єднання двох гілок національної культури.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома