При морфологічному дослідженні стінки шлунку виявлено округлий дефект, що охоплює слизову оболонку та проникає в м'язовий шар. Стінка шлунку в зоні дефекту потовщена за рахунок новоутворення сполучної тканини, судини в дні дефекту з потовщеними стінками. Дно дефекту вкрите тонким шаром епітелію. Який патологічний процес має місце?
Назвіть найбільш вірогідне ускладнення гангренозного апендициту.
У прозектуру доставлені оперативно вилучені піднебінні мигдалики щільної консистенції, рожево-сірого кольору з поверхневими ерозіями. При мікроскопічному дослідженні виявляється склероз капсули і тканини мигдаликів, вогнища виразки епітелію. Лімфоїдна тканина мигдаликів гіперплазована з великими реактивними центрами у фолікулах. Вкажіть, який з перерахованих діагнозів найбільш імовірний?
У патологоанатомічне відділення доставлено оперативно вилучений червоподібний відросток. При макроскопічному дослідженні він злегка збільшений, серозна оболонка тьмяна, повнокровна. У слизовій оболонці дистального відділу апендикса на невеликій ділянці мається фокус ексудативного гнійного запалення i трикутної форми неглибокий дефект епітелію. Назвіть форму апендициту.
Оперативно вилучений червоподібний відросток з тьмяною і повнокровною серозною оболонкою. Мікроскопічно в слизовій оболонці набряк, стази в капілярах і венулах, дрібні крововиливи, фокуси ексудативного гнійного запалення і поверхневі дефекти епітелію (первинний афект Ашофа). Ваш діагноз.
Чоловік 53 років, що страждав виразковою хворобою шлунка більш 25 років, надійшов у хірургічне відділення зі скаргами на часту блювоту після прийняття їжі, що прогресує, схуднення, сильну спрагу. У стаціонарі розвилися ознаки олігоурії, а потім анурії. Хворий помер. При розтині тіла виявлено рубцевий стеноз воротаря шлунка, різке збільшення розмірів шлунка, що досягає практично області таза. Яке ускладнення призвело до смерті?
При мікроскопічному дослідженні оперативно вилученого апендикса виявлені набряк, дифузна нейтрофільна інфільтрація стінки відростка з наявністю дефекту слизової оболонки, що проникає до м'язового шару. Яка клініко морфологічна форма апендициту у хворого?
При мікроскопічному дослідженні біоптату слизової оболонки шлунка виявлене зменшення кількості залоз, розростання сполучної тканини. Збережені залози розміщені групами, їхні протоки розширені. Слизова інфільтрована лімфоцитами, плазматичними клітинами, поодинокими нейтрофілами. Ваш діагноз?
У хворого під час операції з приводу хронічного апендициту виявлені розростання слизеподібної тканини на очеревині. Червоподібний паросток кістозно розширений, заповнений слизистими масами у вигляді шарів. Вкажіть найбільш ймовірне захворювання.
У хірургічне відділення доставлена жінка 32 років зі скаргами на гострі приступообразні болі у правій нижній частині живота, розлад стільця, нудоту, блювоту. Хвора прооперована, червоподібний відросток трохи збільшений, довжиною 12см, перекручений, у слизовій оболонці дистального відділу на невеликій ділянці є трикутної форми мілкий дефект епітелія. Серозна оболонка тьмяна, повнокровна. Назвіть форму захворювання.
У хворого, з кривавою блювотою, на операції в шлунку знайдена виразка, проникаюча в м'язовий шар шлунка. Краї виразки щільні, на дні кровоточива судина. При цитобіопсії по краям і на дні виразки виявлена рубцева тканина. Яка це виразка?
Під час розтину тіла жінки 28 років, яка хворіла на гострий апендицит, були знайдені множинні гострі абсцеси печінки, що привело до смерті. Які морфологічні зміни стінки паростку та оточуючих тканин привели до розвитку смертельного ускладнення?
Під час дослідження видаленого червоподібного паростку було встановлено, що він збільшений в розмірах, стінки потовщені, очеревина вкрита зеленуватими плівчастими нашаруваннями, в просвіті містяться калові маси та гній; мікроскопічно: всі шари стінки паростку містять дифузний лейкоцитарний інфільтрат, у власній пластинці слизової оболонки та у м'язовому шарі розташовані множинні дрібні абсцеси, на очеревині знайдені фібринозні нашарування з лейкоцитарним інфільтратом. Діагностуйте вид апендициту.
До патогістологічного відділення надісланий шматочок тканини шлунку з наявністю виразки. При гістологічному дослідженні в стінці виразки виявлено: некроз та лейкоцити, грануляційна тканина, надмірний розвиток склеротичної тканини та метаплазія епітелію слизової в краї виразки. Про який вид регенерації свідчать ці зміни?
На розтині у хворого в черевній порожнині виявлено близько 2.0 л гнійної рідини. Очеревина тьмяна, з сіруватим відтінком, на серозній оболонці кишок сіруватого кольору нашарування, що легко знімаються. Найвірогідніше це:
У хворого виразковою хворобою шлунка з кровотечею при ендоскопії в шлунку знайдена рідина кольору кавової гущавини. Який пігмент обумовив такий колір вмісту шлунка?
При огляді зіву у хворого на ангіну визначається гіперемія слизової оболонки піднебіння, мигдалики збільшені в розмірах, червоні, на їх поверхні помітні дрібні біло-жовті осередки. Який клініко-морфологічний варіант ангіни найбільш імовірний у даному випадку?
Під час розтину тіла чоловіка 29 років, який тривалий час хворів на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки були знайдені ознаки перитоніту, множинні стеатонекрози позаочеревинної жирової тканини та підшлункової залози, а в діляці тіла ії знайдений виразкоподібний дефект діаметром 5 мм глибиною до 10 мм, краї якого i містили некротичні маси. Діагностуйте ускладнення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки.
На розтині жінки 42 років знайдено надзвичайно різке потовщення слизової оболонки всіх відділів шлунка, яка має вигляд "бруківки". Мікроскопічно слизова оболонка інфільтрована лімфоцитами, епітеліоїдними, плазматичними і гігантськими клітинами; гіперплазія залоз. Про яке захворювання свідчать виявлені зміни?
Найбільш важливим передпухлинним процесом в шлунку є:
Критерієм, який дозволяє говорити про хронічну виразку в стадії загоєння є:
Хворий 32 років, який страждав на протязі 8 років на виразкову хворобу шлунка, доставлений в хірургічне відділення зі скаргами на різкий біль в надчеревній ділянці, холодний піт, блідість шкірних покривів. Відзначається різке напруження м'язів передньої черевної стінки. При лапаротомії виявлений дефект в стінці пілоричного відділу шлунка. Очеревина тьмяна, брудно-сірого кольору з жовтувато-сірого кольору накладеннями. Яке ускладнення виразкової хвороби шлунка розвинулося у хворого?
У 47-річного чоловіка під час колоноскопії діагностований поліп прямої кишки, який був вилучений. Під час гістологічного дослідження поліпа виявлено характерні морфологічні ознаки аденоматозного поліпа, а також деякі ознаки малігнізації. Вкажіть найбільш ймовірну морфологічну ознаку малігнізації.
Виберіть вид хронічного гастриту, при якому відбувається перебудова епітелію:
Під час гістологічного дослідження червоподібного відростка, виявлений виражений склероз його стінки, стінки артерій середнього і дрібного калібру склерозовані з вогнищами мукоїдного набухання, помірної проліферацією ендотелію, навколо судин лімфогістіоцитарна інфільтрація. Про яке захворювання можна думати в даному випадку?
У хворого з аутоімунним гастритом взята біопсія. При дослідженні біоптата в слизовій оболонці виявлена лімфоцитарна i макрофагальна інфільтрація. Це свідчить про розвиток в слизовій оболонці гіперчутливості:
Під час гістологічного дослідження біоптату з слизової оболонки шлунка жінки 50 років виявлено: стоншування слизової оболонки, зменшення кількості залоз, осередки кишкової метаплазії; повнокров'я, набряк і склероз строми; дифузна лімфоплазмоцитарна інфільтрація зі значними домішками ПЯЛ. Встановити діагноз.
При ендоскопії шлунка, на гістологічне дослідження взято біоптат слизової оболонки. Його дослідження виявило: слизова оболонка збережена, стовщена, набрякла, гіперемована, з численними дрібними крововиливами, щільно вкрита слизом. Визначити форму гострого гастриту.
При гістологічному дослідженні видаленої виразки шлунка в її дні знайдено фібринозно- лейкоцитарний ексудат, розташована зона фибриноїдного некрозу, нижче розташовані шари грануляційної і фіброзної тканини. Ваш діагноз:
Вилучений при апендектомії червоподібний відросток потовщений, покритий фібринозно- гнійним нальотом. Всі шари стінки відростка інфільтріовані гнійним ексудатом, слизова оболонка зруйнована. Ваш діагноз?
У біоптаті товстої кишки поверхневий дефект слизової оболонки, зниження числа келихоподібних клітин і кількості слизу в них, різка лімфоплазмоцитарна інфільтрація з наявністю сегментоядерних лейкоцитів, в тому числі еозинофілів. Виберіть найбільш ймовірний і точний діагноз.
На розтині у хворого в черевній порожнині виявлено близько 2-х л гнійної рідини. Очеревина тьмяна, з сіруватим відтінком, на серозній оболонці кишок сіруватого кольору нашарування, які легко знімаються. Найвірогідніше це:
При терміновій операції лапаротомії у хворого 42 років був виявлений різко потовщений, сірувато-чорного кольору червоподібний відросток. У дистальному відділі його - дефект стінки, через який з просвіту апендикса виділяються сірувато-бурі маси з неприємним запахом. При мікроскопічному дослідженні стінки апендикса протягом всієї довжини некротизована з вогнищами крововиливів, просвіт в брижовій артерії заповнений тромбом. Яка морфологічна форма апендициту у хворого?
У хворого померлого від гострої серцевої недостатності, клінічно спостерігалася haemotemesis,при дослідженні слизової оболонки шлунка виявлено кілька дефектів, які досягають м'язового шару; краї і дно їх переважно рівні і пухкі, в деяких виявлена темно-червона кров. Який патологічний процес виявлено в шлунку?
Хвора 38 р надійшла в клініку з температурою тіла 39,4 градуса за Цельсієм, різкими розлитими болями в епігастральній ділянці. При операції прийнято рішення видалити весь шлунок. Гістопатологічні дослідження всіх анатомічних відділів шлунка показало розлите гнійно-деструктивне запалення всіх шарів стінки з утворенням численних дрібних абсцесів. Діагноз?
Хворому з хронічною виразковою хворобою до загострення виконана фіброгастроскопія з біопсією слизової оболонки. Які морфологічні зміни в біоптаті свідчитимуть про стадії ремісії виразкової хвороби?
На аутопсії людини 56 років, яка довго страждала на виразкову хворобу шлунка виявлена виразка на малій кривизні з вираженими розростаннями щільної рубцевої тканини і потовщеною слизовою оболонкою біля виразки. Під час гістологічного дослідження виявлено різко виражений клітинний атипізм. Ваш діагноз:
Жінка 63 років поступила в стаціонар з явищами геморагічного шоку, від якого хвора померла. На розтині в цибулині 12-палої кишки виявлено дефект 2х2 см з бурим дном. Мікроскопічно: некроз слизового, підслизового шарів з відкладенням солянокислого гематина в дні і лейкоцитарною інфільтрацією країв.
При ендоскопічному дослідженні шлунка у хворого, які тривалий час приймав сульфаніламідні препарати, на малій кривизні на внутрішній поверхні щік виявлені дефекти, що мають бурувате дно. Мікроскопічно встановлено, що вони не проникають за межі м'язової пластинки слизової оболонки, краї дефектів дифузно інфільтровані лейкоцитами. Який з перерахованих патологічних процесів найбільш вірогідний?
Для дослідження в прозектуру доставлено збільшений у розмірах апендикс із повнокровними судинами і тьмяною серозною оболонкою. Мікроскопічно виявлена дифузна інфільтрація нейтрофілами слизової, підслизової, м'язової і серозної оболонок. Вкажіть, який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?
У хворого, що помер від шлункової кровотечі, при морфологічному дослідженні шлунка виявлено глибокий дефект стінки з ураженням м'язового шару; проксимальний край дефекту підритий, а дистальний – положистий. При мікроскопічному дослідженні виразкового дефекту в його дні виявляється зона некрозу, під якою розташований шар грануляційної тканини. М'язовий шар у дні виразки заміщено масивною ділянкою рубцевої тканини. Встановіть діагноз.
При мікроскопічному дослідженні гастробіоптату з країв виразки виявлено сполучну тканину з великою кількістю судин, стінки яких стовщені внаслідок фіброзу і склерозу, а просвіти звужені. Ваш діагноз.
У хворого з підвищеним титром антитіл до обкладових клітин шлунка при ендоскопічній гастробіопсії виявлений хронічний атрофічний гастрит тіла шлунка. Назвіть основний механізм розвитку такого гастриту.
У хворого виразковою хворобою шлунка з кровотечею при ендоскопії в шлунку знайдена рідина кольору кавової гущавини. Який пігмент обумовив такий колір вмісту шлунка?
При розтині померлого в прямій і сигмовидній кишках видно дефекти слизової оболонки неправильної форми з нерівними контурами, вони зливаються між собою, залишаючи невеликі острівці збереженої слизової оболонки. Про яку різновиди коліту слід думати?
Під час гістологічного дослідження пухлини шлунка виявлено багато перснеподібних клітин. Назвіть гістологічний варіант раку.
У хворого при фіброгастроскопії шлунку виявлено різке потовщення слизової оболонки. Гістологічно в біоптаті виявлена проліферація залозистих клітин, гіперплазія залоз, лімфо- плазмоцитарна інфільтрація слизової оболонки. Ваш діагноз.
При операції у хлопчика 12 р видалений апендикс, який відправлений патологу на дослідження. Макроскопічно: апендикс в дистальному відділі з булавовидним потовщенням діаметром 3 см, при розрізі якого вилилася прозора жовтувата рідина, стінка апендикса тонка. Мікроскопічно: атрофія всіх верств апендикса, ознак запалення немає. Ваш діагноз?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома