У якому році було опубліковано брошуру Ю. Бачинського "Україна іредента", де вперше проголошено ідею незалежності України і зазначено: «Вільна, велика, незалежна, політично самостійна Україна — одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!»
Назвіть українські галицькі партії (із Західної України), які існували на межі ХІХ–XX століть.
( 3 правильні відповіді)
Позначте рік створення у Східній Галичині Русько-української радикальної партії:
Хто очолив відкриту в 1894 р. у Львівському університеті кафедру історії України?
Вкажіть прізвище історичної особи."Народився в 1856 р. у с.Нагуєвичі Самбірського округу Галичини у селянській сім'ї. Середню освіту здобув у Дрогобицькій гімназії. Навчався у Львівському, Чернівецькому, Віденському університетах. У 1893 р. захистив докторську дисертацію і отримав ступінь доктора філософії. У студентські роки захопився соціалістичною ідеєю. У червні 1878 р. його вперше було заарештовано за антиурядову діяльність. У жовтні 1890 р. став співзасновником і першим головою Русько-української радикальної партії. Паралельно з науковою та політичною діяльністю активно займався літературною та публіцистичною творчістю".
Вкажіть назву книги, про яку І.Франко писав:"...Книга, у якій автор доводить, що Україна не тільки існує, але мусить швидше чи пізніше стати самостійною державою, є важливою як факт нашого політичного життя, як вияв національного почуття і національної свідомості...".
варіанти відповідей
Автором праці "Україна ірредента" (1895), у якій обгрунтовано потребу створення української незалежної держави, був
У якому варіанті вказано засновників і лідерів Русько-української радикальної партії?
Що з переліченого стосується українського національного руху в західноукраїнських землях у другій половині XIX століття? ( 2 правильні відповіді)
Українську соціал-демократичну партію створено у Львові
«Нова ера» – спроба українсько-польського порозуміння 1890 р. в Галичині – пов’язана з діяльністю
Укажіть прізвища діячів національного відродження на західноукраїнських землях другої половини ХІХ ст.
1. Д. Яворницький
2. І. Франко
3. М. Шашкевич
4. М. Кропивницький
5. Ю. Бачинський
6. Ю. Федькович
Спроба українсько-польського порозуміння 1890 рік у Галичині за участю австрійського уряду та українських громадських діячів-це
Завершіть речення . У творі «Україна irredenta»(«Україна уярмлена») Юліан Бачинський з позиції соціалістичних ідей обгрунтував
Назвіть здобутки "нової ери"
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома