Перше на західноукраїнських землях просвітницьке товариство було засновано:
Про наслідок якої події йдеться в історичному джерелі:
«Російська інтелігенція, яка говорила тоді польською, німецькою або церковнослов’янською мовами, теж засудила новий дух. Найсуворішим було те, що її видання викликало переслідування з боку уряду і владної ієрархії: трьох згаданих хлопців віддали ще 1838 р. під суворий поліцейський нагляд, а після закінчення греко-католицької семінарії їм відмовили в духовному сані»?
Укажіть організацію, якій належить відозва до народу в першій половині XIX ст.
«Але тепер, коли для всіх спалахнуло сонце свободи, прокинувся і наш український лев і чудове нам передбачає майбутнє. Встаньте, брати, але не до сварки і негоди! Будьте тим, ким бути можемо, будьте — Народом!»
Як називалась організація, створена у Львові 2 травня 1848 року українською інтелігенцією?
Вкажіть діячів Руської трійці;
Перша українська газета, що вийшла 1848 р. у Львові:
Прочитайте уривок з відозви і вкажіть рік її появи:
«Через непривітні умови й політичні нещастя, розпався наш великий народ, стратив свою самостійність і прийшов під чужу владу... Але тепер, коли для всіх блиснуло сонце волі, «пробудився і наш український лев і гарне нам ворожить майбутнє. Встаньте, браття, але не до звади й негоди! Будьмо тим, чим бути можемо, будьмо — Народом!»
Сутність організації «Головна Руська Рада»:
Укажіть події, що відбулися в 1848 р. на західноукраїнських землях.
На якому фото зображено будівлю Київського університету Святого Володимира
Оберіть правильний варіант:
Як називалося адміністративно-територіальне утворення на території Галичини на поч. ХІХ ст:
Прочитайте уривок із праці М. Грушевського та виконайте завдання.
«У тих землях, що одійшли до Австрії, нове правительство австрійське заходилося коло того, щоб поліпшити долю кріпаків українських, обмежити безмежну владу польських панів над ними».
В уривку йдеться про
Хто є автором картини, зображеної на репродукції?
Про заснування якого навчального закладу йдеться в уривку з історичного джерела?
«Місцем його заснування було обрано місто.., де вперше засяяло й звідси розлилося по всій Давній Русі світло істинної [християнської] віри. Заснований університет, названий імператорським університетом на честь великого просвітителя Русі, удостоєний прийняттям під особливе покровительство Його імператорської величності...»
Про який твір йдеться в уривку з історичного джерела?
«Бувають в історії народів дати, які немовби розривають надвоє їхнє життя й кладуть межу високу посеред рівного шляху історичних подій... Ми маємо таку історичну дату — це... рік 1798-й. Того року прилетіла перша ластівка українського національного відродження — невеличка книжка, од якої початок нового українського письменства рахуємо...»
Що було характерним для розвитку української культури першої половини ХІХ ст.?
Які поняття слід використовувати, характеризуючи соціально-економічне життя Наддніпрянської України в першій половині XIX ст.?
Який регіон України у складі Російської імперії став осередком українського національного відродження у першій третині XIX ст.?
Унаслідок завершення російсько-французької війни 1812—1814 рр. було:
Який документ регламентував діяльність Кирило-Мефодіївського братства?
Яким було ставлення українських дворян-автономістів до Наполеона напередодні російсько-французької війни 1812 р.?
Яка організація в своїх документах задекларувала такі ідеї діяльності?
«...політичне об’єднання слов’ян є тією справжньою метою, до якого вони повинні прагнути. ...при об’єднанні кожне слов’янське плем’я [українці, росіяни, білоруси] повинно мати свою самостійність. Визначаємо, що кожне плем’я повинно мати народне правління і дотримуватися повної рівності співгромадян... Має існувати спільний Слов’янський собор з представників всіх племен. ...правило “Мета виправдовує засоби” визнається безбожним».
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома