Наприкінці XVIII – на початку XIX ст. на Півдні України (Новоросії) домінувало землеволодіння
Які держави володіли українськими землями на початку XIX ст.?
«Історія Русів», що поширювалася в рукописах у першій половині XIX ст., відображає погляди
Що з указаного нижче характеризує становище західноукраїнських земель у складі Австрійської імперії наприкінці XVIII – у першій половині XIX ст.?
У XIX – на початку XX ст. розвиток машинної індустрії пройшов такі стадії розвитку: промисловий переворот – індустріалізація – монополізація. Реформи 60-70-х років XIX ст. на Наддніпрянській Україні сприяли
Під час правління якого російського імператора запроваджено такі заборони:
«Не допускати ввозу в межі імперії – яких би то не було книг і брошур, що видаються за кордоном на малоросійському наріччі. Друкування і видання в Імперії оригінальних творів і перекладів на тому ж наріччі заборонити, за винятком історичних документів»?
Викрита російською поліцією «Чигиринська змова» стала свідченням діяльності
Унаслідок оприлюднення 17 жовтня 1905 р. Маніфесту імператора Миколи ІІ про «дарування» населенню громадянських прав і свобод
Про кого з історичних діячів йдеться:
«Співзасновник Української національно-демократичної партії (УНДП), згодом її голова. Обирався послом до австрійського парламенту та галицького крайового сейму. У роки Першої світової війни очолював Головну українську раду, а згодом Загальну українську раду. Після проголошення ЗУНР став головою її першого уряду»!
Про кого з історичних діячів йдеться:
Перший ректор Київського університету Св. Володимира, автор праці «Основи ботаніки», віршованого перекладу «Слова о полку Ігоревім».
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома