Хто з видатних письменників став засновником першої української партії?
Чиї ідеї підтримували радикали Східної Галичини?
У якому році було опубліковано брошуру, де вперше проголошено ідею незалежності України і зазначено: «Вільна, велика, незалежна, політично самостійна Україна — одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!»
Назвіть українські галицькі партії, які існували на межі ХІХ–XX століть.
( 3 правильні відповіді)
Який регіон називали українським П’ємонтом наприкінці ХІХ ст.?
Аграрне перенаселення, повільна урбанізація та слабкий розвиток промисловості на західноукраїнських землях спричинили
Вимоги політичної самостійності України, що стали однією з ідей РУРП, вперше були сформульовані у :
Форма об'єднання людей, які на пайових засадах спільно займаються певним видом господарської діяльності, - це:
Позначте рік заснування у Львові товариства "Просвіта":
Василь Нагірний:
Позначте рік створення у Східній Галичині Русько-української радикальної партії:
Якого року відбулося перетворення унітарної Австрійської імперії в дуалістичну Австро-Угорську імперію?
В центрі суспільно-політичного життя Західної України було:
Які з положень мали місце в діяльності "Просвіти" (три варіанти):
Позначте шість ідейних положень радикалів
Позначте чотири культурні події і явища, що відбулися в Західній Україні в другій половині ХІХ ст.
Хто очолив відкриту в 1894 р. у Львівському університеті кафедру історії України?
Вкажіть прізвище історичної особи."Народився у м.Холм в сім'ї педагога-славіста. Освіту здобув у Київському університеті, закінчивши історико-філологічний факультет. Брав активну участь у діяльності Київської громади. У травні 1894 р. захистив дисертацію на тему "Барське староство" і отримав ступінь магістра. У тому ж році за рекомендацією В.Антоновича переїхав до Львова, де обійняв посаду завідувача кафедри української історії у Львівському університеті. У 1898 р. очолив Наукове товариство ім.Т.Шевченка".
Вкажіть прізвище історичної особи.Член Української радикальної партії, а з 1899 р. - Української соціал-демократичної партії. В 1895 р. опублікував працю, в якій вперше було обґрунтовано необхідність політичної самостійності України. В 1918 р. входив до складу Української Національної Ради ЗУНР-ЗОУНР. У 1919 р. став представником УНР у Вашингтоні. В 20-х роках повернувся в УРСР. Працював у редакції "Української Радянської Енциклопедії". У 1934 р. його було заарештовано і заслано".
Вкажіть прізвище історичної особи."Народився в 1834 р. в с.Сторонці на Буковині. Походив зі шляхетської родини. У 1846-1848 рр. навчався у Чернівецькій нижчій реальній школі, згодом наполегливо займався самоосвітою. перебував на службі в австрійській армії, брав участь у походах в Італію. У 1864-1871 рр. жив у Сторонці-Путилові, обіймав посаду війта. Його було висунуто кандидатом у посли до буковинського сейму (1867 р.), але не було обрано. У 1869-1872 рр. працював інспектором народних шкіл. З 1871 р. жив у Львові. Працював на посаді редактора видавництва популярних книжок товариства "Просвіта". З 1876 р. жив у Чернівцях, де займався літературною діяльністю. З січня 1885 р. на прохання товариства "Руська бесіда" редагував газету "Буковина". Все життя активно займався літературною діяльністю".
Вкажіть прізвище історичної особи."Народився в 1856 р. у с.Нагуєвичі Самбірського округу Галичини у селянській сім'ї. Середню освіту здобув у Дрогобицькій гімназії. Навчався у Львівському, Чернівецькому, Віденському університетах. У 1893 р. захистив докторську дисертацію і отримав ступінь доктора філософії. У студентські роки захопився соціалістичною ідеєю. У червні 1878 р. його вперше було заарештовано за антиурядову діяльність. У жовтні 1890 р. став співзасновником і першим головою Русько-української радикальної партії. Паралельно з науковою та політичною діяльністю активно займався літературною та публіцистичною творчістю".
Вкажіть назву книги, про яку І.Франко писав:"...Книга, у якій автор доводить, що Україна не тільки існує, але мусить швидше чи пізніше стати самостійною державою, є важливою як факт нашого політичного життя, як вияв національного почуття і національної свідомості...".
У становищі західноукраїнських земель у складі Австрійської імперії в другій половині ХІХ століття відбулися деякі зміни. Позначте подію, що не стосувалася цих змін, тобто подію, яка реально не відбувалася.
Які країни наприкінці ХІХ століття стали найбільшими осідками емігрантів із західноукраїнських земель?
Представників мовно-літературної та суспільно-політичної течії другої половини ХІХ століття в Галичині, Буковині, Закарпатті, які виступали за національно-культурну і державно-політичну єдність із російським народом і Російською державою, називали:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома