Виключне право (виробництва, торгівлі, промислу тощо), що належить одній особі, групі осіб чи державі
Якому поняттю відповідає наведене визначення?
Наявність значного безробіття серед населення, зайнятого у сфері сільськогосподарського виробництва, а отже, і відсутність можливості для певної частини цього населення забезпечити необхідний мінімум достатку для своєї родини.
Найпоширенішою формою монополістичних об’єднань в Україні на початку XX ст. були
Лідером і натхненником розгортання кооперативного руху на початку XX ст. у Наддніпрянській Україні був
Якого року було створено першу наддніпрянську політичну партію?
Визначте історичне джерело, уривок із якого наведено:
«...Державна самостійність єсть головною умовою існування нації, а державна незалежність єсть національним ідеалом у сфері міжнаціональних відносин... Ми існуєм, ми відчуваєм своє існування і своє індивідуальне національне «я». Наша нація у своєму історичному розвитку часто була не солідарною поміж окремими своїми частинами, але нині ввесь цвіт української нації по всіх частинах України живе однією думкою, однією мрією, однією надією: «Одна, єдина, нероздільна вільна, самостійна Україна від Карпат аж по Кавказ»...»
Хто є автором брошури «Самостійна Україна»?
Єдиною політичною партією Наддніпрянщини початку XX ст., яка обстоювала ідею політичної незалежності України та продовжувала справу Братства тарасівців, вважається
Про кого з історичних діячів ідеться в уривку зі спогадів Юрія Колларда?
«... Людина значної ерудиції й гарячий патріот, він помагав у заснуванні РУП, а коли того вимагали обставини, став основоположником Української Народної Партії. Українську молодь, якого б вона напрямку в питаннях соціально-економічних не була, він від себе не відштовхував і скрізь одверто висловлював свої думки глибокого національного змісту».
Концентрація промислового виробництва в металургійній, вугільній і залізорудній галузях Наддніпрянської України на початку XX ст. сприяла:
Правонаступницею якої партії в 1905 р. стала Українська соціал-демократична робітнича партія?
Яка країна на початку XX ст. визнала свої зовнішньополітичні пріоритети таким чином: «1) приєднати західні землі та з належною поступовістю викорінити тут мазепинський дух; 2) заволодіти протоками, які мають для нас виключне значення для виходу нашого флоту... в Середземне море»?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома