Про якого художника йдеться?
"Він відкрив український живопис Європі, де виставляв свої картини в Паризькому салоні "поза чергою". Пейзаж у його творчості органічно поєднувався з історичними сюжетами з доби козацтва".
Укажіть, якому поняттю відповідає наведене визначення.
Застосування нових конструкцій і матеріалів (цемент, залізобетон, каркасна система), основна ідея стилю - зручність.
Укажіть, галузь мистецтва, із якою пов’язані прізвища С. Васильківського, М. Пимоненка, М. Самокиша, І.Їжакевича, І.Труша.
Український історик, громадський та політичний діяч, автор багатотомної "Історії України-Русі":
Видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч. Засновник першої української політичної партії. Автор збірок "Зів'яле листя" та історичного роману "Захар Беркут".
Чернівецький університет було створено:
Українська письменниця, перекладачка, культурна діячка. Співзасновниця літературного гуртка «Плеяда». В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
Микола Лисенко це відомий український:
Українська оперна співачка, педагог. За життя її визнали найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй».
Український науковець, один з основоположників порівняльної патології, еволюційної ембріології, імунології і мікробіології, творець наукової школи. Отримав Нобелівську премію в галузі медицини.
Український фізик та електротехнік, який сконструював трубку, що випромінює Х-промені (прообраз сучасних рентгенівських апаратів) і створив перший знімок повного людського скелету.
Український композитор і диригент, автор симфоній та хорових творів, серед яких – «Жовняр», «Пісня до місяця», «Заповіт», автор музики до гімну «Ще не вмерла України …».
Хто є автор картини "Святочне ворожіння"?
Яка із цих архітектурних пам'яток знаходиться в Полтаві?
Хто з митців у листі так описав свою роботу над однією з картин ?
"Я зовсім ненароком відвернув полотно і не втерпів, узявся за палітру, і ось тижнів два без віддиху живу з ними, не можу розлучитися - веселий народ! Недарма про них Гоголь писав, усе це правда! Чортячий народ! Ніхто в цілім світі не відчував так глибоко Свободи, Рівності й Братерства. Усе Запорожжя лишалось вільним, нікому не підкорилося...»?
Авторка популярної «Історії українського народу». Перша жінка в Росії та Україні, якій 1910 р. Харківський університет надав ступінь почесного доктора наук.
У якому місті й коли Ілля Мечников та Микола Гамалія створили першу вітчизняну бактеріологічну станцію, що успішно застосовувала запобіжні вакцини й сироватки для лікування інфекційних хвороб?
Оберіть будівлю, яка є однією з найвидатніших пам'яток українського модерну, збудована за проектом В. Городецького у Києві:
Хто автор роману "Хіба ревуть воли, як ясла повні"?
У якому місті виник перший український театр, заснований Марком Кропивницьким?
Упізнайте серед зображень портрет Марії Заньковецької:
Ким у 1904 році у Києві було створено музично-драматичну школу, яка згодом у 1918 році була реорганізована в консерваторію?
Установіть відповідність між діячем і сферою його діяльності.
1. І. Мечников
2. С. Васильківський
3. Д. Яворницький
4. М. Кропивницький
А) Історія
Б) Музика
В) Живопис
Г) Театр
Д) Медицина
Художній напрям і творчий метод у літературі та мистецтві, що був домінуючим у другій половині ХІХ ст. і якому було притаманне послідовне дотримання принципу найбільш повного життєво правдивого відображення світу («відтворення життя у формі самого життя»), — це:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома