Земельна ділянка в одному масиві, яку селяни могли отримати із земель общини - це:
«У 1902 р. виник «Продамет» – товариство для реалізації виробів металургійних заводів, ядром якого були підприємства Півдня Росії. «Продамет» реалізовував 75 % листового заліза імперії.». Який це вид монопольного об'єднання:
Про яку подію йдеться в джерелі «Бюро української парламентської групи надіслало телеграму: «Рідна українська просвіта найміцніша підвалина української автономії. Нехай же ширяться по всій Україні просвітні товариства, стаючи джерелом освіти й свідомості для рідного народу. Вітаємо київську «Просвіту», вітаємо нове культурне життя України...»:
Кого з меценатів зображено на ілюстрації:
Укажіть, хто є автором брошури «Самостійна Україна», у якій вперше на українських землях, що входили до складу Російської імперії, було відкрито проголошене завдання боротьби за власну незалежну державу:
Якому історичному діячу належать наведені факти біографії: "Міністр внутрішніх справ, потім — Голова Ради Міністрів Російської імперії, ініціював проведення аграрної реформи, яку він здійснював упродовж п’яти років; його називали: “російський Бісмарк”, “Петро Перший своєї епохи”, “гнобитель інородців”, “віщатель” і “великий реформатор”:
Установіть відповідність між назвою організації та її стислою характеристикою: 1)"Січ"; 2)"Сокіл"; 3)"Пласт".
а)фізкультурна-спортивна організація, заснована в 1900 р. К. Трильовським;
б)організація, утворена у Львові в 1894 р. з метою виховання в українському народі честі, витривалості, рухливості, працьовитості, підприємливості, почуття єдності шляхом занять фізкультурою;
в)організація, створена в 1911 р., невдовзі після заснування скаутського руху; в основі назви організації лежить відповідник англійського слова Scout (розвідник), взятий за прикладом козаків-розвідників.
Кого називали "артільним батьком" або "батьком кооперативного руху" на Наддніпрянській Україні:
Вкажіть правильне твердження:
Засновником української організації, згаданої в уривку документа: «…поляки боялися хлопської організації… та ще в таких формах.., які вони вважали на свій виключний привілей.., а найбільше їх дражнила назва «Січ» та назви січової старшини… у цьому вбачалася їм гайдамаччина» є:
Події, описані в уривку зі статті В. Г. Короленка «…вони лестять народним забобонам, роздмухують марновірство й наполегливо кличуть до насильства над іноплемінними співвітчизниками. З приводу ще не розслідуваного вбивства в Києві хлопчика Ющинського в народ знову кинута брехлива казка про вживання євреями християнської крові. Це давно відомий прийом старого бузувірства» стосуються:
Встановіть послідовність подій суспільно-політичного життя початку ХХ століття:
А) створення української парламентської громади в І державній Думі;
Б) повстання матросів на панцернику “Потьомкін”;
В) видання Маніфесту Миколи ІІ;
Г) створення РУП.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома