Прочитати текст і визначити, у яких реченнях допущено пунктуаційні помилки
Море спить. (1)Точнісінько, як людина. (2)Здається, що коли станеш біля нього й крикнеш на всю горлянку, то воно в одну мить прокинеться. Але то тільки так здається. (3)Коли море заколисане невимовною красою, спить,то вже ніяка сила його не розбудить. (4)Ліниво похлюпує об камінь хвильками, полощеться тихе, сонне, розніжене.
Кому в реченні треба ставити на місці цифр, окрім
Вепр(2) затравлений собаками(2) і загнаний на списи(3) стікачи гарячою кров'ю(4) несамовито гриз залізо наконечників(5) трощив дерево списів.
Прочитайте текст.
Цвітуть соняшники. (1)Озвучені бджолами, вони чомусь схожі на круглі кобзи, які земля підняла зі свого лона. (2)Живе тіло кобз пахуче, укрите жовтим пилом, проросле пелюстками, світить і золотіє. (3)Усі соняшники сміються, веселі, але по-доброму замислені. (4)Тільки підійди, наблизь обличчя до них, уважних і доброзичливих.
Пунктуаційну помилку допущено в реченні
Правильно стоять розділові знаки в реченні
Звір не хотів смерті. (1)Переповнений передсмертним риком, він жахнув з кола знищення. (2)Його, затьмарені болем, очі все ж здобулися на ще одне зусилля. (3)Задране в лютій зневазі рило хапливо нюшило дорогу. (4)Його вуха, заволохатілі від старості, вловлювали щонайменші подихи лісового повіву волі.
Визначити, у яких реченнях прикладку слід відокремлювати (розділові знаки пропущено)
Правильно стоять (або не стоять) розділові знаки в реченнях
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома