Селянська реформа 1848 р. передбачала
У якому рядку всі слова стосуються львівської "Просвіти"?
Які міста поєднала перша залізниця в західноукраїнських землях ?
Що було характерним для економічного розвитку захіноукраїнських земель останньої чверті ХІХ ст.?
Доповніть твердження : "Василь Єлиняк та Іван Пилипів із с.Небилова були ... "
Першим споживчим кооперативом у західноукраїнських землях було торговельне підприємство
Що було характерним для промислового розвитку західноукраїнських земель у другій половині ХІХ ст.(3 відповіді)
У якому рядку всі слова характеризують суспільно-політичну течію народовців ?
У якому році відбулося перетворення унітарної Австрійської імперії в дуалістичну Австро-Угорську імперію?
До Австро-Угорської імперії входили території українських земель:
Позначте назву Галичини як лідера у боротьбі за національні права українців.
Метою розгортання кооперативного руху на західноукраїнських землях наприкінці ХІХ ст було:
Створення у Львові товариства "Просвіта" та Літературного товариства ім. Т. Шевченка (від 1892 р. - Наукового товариства ім. Т. Шевченка) є прикладом діяльності...
Позначте рік заснування у Львові товариства "Просвіта".
Яка галузь випереджала інші в розвитку тогочасної промисловості Галичини?
Аграрне перенаселення, повільна урбанізація та слабкий розвиток промисловості на західноукраїнських землях спричинили
Василь Нагірний:
В центрі суспільно-політичного життя Західної України було:
Вкажіть прізвище історичної особи."Народився у м.Холм в сім'ї педагога-славіста. Освіту здобув у Київському університеті, закінчивши історико-філологічний факультет. Брав активну участь у діяльності Київської громади. У травні 1894 р. захистив дисертацію на тему "Барське староство" і отримав ступінь магістра. У тому ж році за рекомендацією В.Антоновича переїхав до Львова, де обійняв посаду завідувача кафедри української історії у Львівському університеті. У 1897 р. очолив Наукове товариство ім.Т.Шевченка".
Вкажіть прізвище історичної особи: "Народився в 1834 р. в с.Сторонці на Буковині. Його було висунуто кандидатом у посли до буковинського сейму (1867 р.), але не було обрано. У 1869-1872 рр. працював інспектором народних шкіл. З 1871 р. жив у Львові. Працював на посаді редактора видавництва популярних книжок товариства "Просвіта". З 1876 р. жив у Чернівцях, де займався літературною діяльністю. З січня 1885 р. на прохання товариства "Руська бесіда" редагував газету "Буковина". Все життя активно займався літературною діяльністю".
У становищі західноукраїнських земель у складі Австрійської імперії в другій половині ХІХ століття відбулися деякі зміни. Позначте подію, що не стосувалася цих змін, тобто подію, яка реально НЕ відбувалася.
Представників мовно-літературної та суспільно-політичної течії другої половини ХІХ століття в Галичині, Буковині, Закарпатті, які виступали за національно-культурну і державно-політичну єдність із російським народом і Російською державою, називали:
Вставте пропущене слово : "Крім Галицького сейму , ареною парламентської діяльності депутатів від Галичини був австрійський парламент - ....... у Відні ."
Про яку "політичну акцію" йдеться ?-"Якщо поступки на користь українців обмежилися лише призначенням на новостворену у Львівському університеті кафедру історії Східної Європи М,Грушевського, то наслідки його діяльності в Галичині вже самі по собі цілком виправдовують ту політичну акцію, що її творцями були Антонович, Кониський, Барвінський ..."(О.Лотоцький)
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома