Сила, яка виникає під час пружної деформації тіла і напрямлена протилежно напрямку зміщення частин (частинок) цього тіла в процесі деформації.
Формула для обчислення сили тертя ковзання.
Вантажі з масами 2 кг та 4 кг з’єднані ниткою, перекинутою через нерухомий блок. Порівняйте модулі прискорення першого і другого тіла.
На рисунку показано сили, що діють на коробку, яку рівномірно піднімають за допомогою транспортера. Яка сила є силою тертя спокою?
До пружини жорсткість якої 500 Н/м, підвісили вантаж масою 3 кг. Знайдіть видовження пружини? (Розв'язок задачі відправити на перевірку)
Потяг на початку руху розвиває максимальну силу тяги 650 кН. Яке прискорення отримає потяг масою 3250 т, якщо коефіцієнт опору дорівнює 0,005? (Розв'язок задачі відправити на перевірку)
Визначте вагу хлопчика масою 30 кг, який проїжджає на санках нижню точку яру, радіусом 20 м, зі швидкістю 10 м/с. (Розв'язок задачі відправити на перевірку)
Завдання на вибір учня.
Через блок з нерухомою віссю перекинута нитка, до кінців якої прикріплені вантажі масами 8 кг і 2 кг. З яким прискоренням рухаються вантажі? (Розв'язок задачі відправити на перевірку)
Завдання на вибір учня.
З вершини похилої площини висотою 5 м і кутом нахилу до горизонту 45° починає зісковзувати тіло. Визначте швидкість тіла в кінці спуску, якщо коефіцієнт тертя тіла об поверхню площини дорівнює 0,19. (Розв'язок задачі відправити на перевірку)
Завдання на вибір учня.
Знайдіть кутову швидкість обертання конічного маятника на невагомій нерозтяжній нитці довжиною 5 см, що здійснює кругові рухи в горизонтальній площині. Нитка утворює з вертикаллю кут 60°. (Розв'язок задачі відправити на перевірку)
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома