1. Якщо пішохід за 3 год пройшов 12 км, то він рухався зі швидкістю:
2. Якщо електропоїзд рухався зі швидкістю 85 км/год, то за 6 год він проїхав:
3. Якщо автомобіль їхав зі швидкістю 65 км/год, то він подолав 195 км за:
На рисунку зображено графік руху велосипедиста. Скориставшись графіком, визначте, яку відстань подолав велосипедист після зупинки.
З міст А і В, відстань між якими по шосе становить 340 км, одночасно назустріч один одному виїхали автобус і маршрутне таксі зі сталими швидкостями 65 км/год і 80 км/год відповідно. Автобус і маршрутне таксі рухаються без зупинок і ще не зустрілися. За якою формулою можна обчислити відстань S (у км) між автобусом і маршрутним таксі по шосе через t годин після початку руху?
З пунктів А і В одночасно по шосе назустріч один одному виїхали два велосипедисти. Вони їхали без зупинок зі сталими швидкостями: перший – зі швидкістю х км/год, другий – зі швидкістю y км/год (x>y). Через t годин (t>1) вони зустрілися в точці С і, не зупиняючись, продовжили рух без зміни напрямків. До кожного запитання (1-4) доберіть правильну відповідь (А-Д).
Запитання
1 На скільки кілометрів зменшилася відстань по шосе між велосипедистами через 1 годину після початку руху?
2 Чому дорівнює відстань по шосе між пунктами А і В?
3 На скільки кілометрів більше проїхав перший велосипедист, ніж другий, за час від початку руху до моменту зустрічі?
4 За скільки годин перший велосипедист подолає відстань по шосе від точки С до пункту В?
Відповідь на запитання
А ( х+y) t
Б ( х-y) t
В yt/x
Г ( х-y) t/x
Д x+y
Відстань між двома містами велосипедист долає за 2 години, а пішохід – за 6 годин. Уважайте, що швидкості велосипедиста і пішохода є сталими протягом усього шляху.
1. Визначте відстань між містами (у км), якщо швидкість велосипедиста на 12 км/год більша за швидкість пішохода.
2. Пішохід і велосипедист одночасно вирушили назустріч один одному з цих двох міст. Через скільки годин після початку руху вони зустрінуться?
Човен проплив 18 км проти течії річки, витративши вдвічі менше часу, ніж на подолання 48 км за течією. Власна швидкість човна є сталою. Визначте власну швидкість човна (у км/год), якщо швидкість течії дорівнює 2,5 км/год.
За течією річки моторний човен проходить 32 км за 1 годину 20 хвилин, а проти течії — проходить 48 км за 3 години. Визначте власну швидкість човна (у км/год). Уважайте, що вона є сталою протягом усього руху.
Автобус вирушив з міста А до міста В, відстань між якими становить 150 км. Через 30 хв із міста А до міста В тією самою дорогою вирушив автомобіль, швидкість якого в 1,2 рази більша за швидкість автобуса. Скільки часу (у год) витратив на дорогу з міста А до міста В автомобіль, якщо він прибув до міста В одночасно з автобусом? Уважайте, що автобус та автомобіль рухалися зі сталими швидкостями.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома