Автор долучається до споконвічної літературної дискусії: митець може витати у далекому від життя світі мрій, понадземної краси, незворушного спокою чи має боротися за вдосконалення реального світу, наближення його до ідеалу, до Бога.
Він мав неймовірно гострий профіль, який згодиться і для карбівень нашого часу. А такі профілі мають вплив на добу, хоч вона не завжди про це підозрює.
Автор "Усмішок" - дуже своєрідний художник. Його манеру не сплутаєш ні з чиєю. Можна й треба вчитися в нього творчого ставлення до життя, а марна річ - наслідувати його
Серед свого покоління (...) вирізнявся особливою нещадністю й тверезістю бачення. Менше за всіх інших він упадав у лірику. Він був одним, може, єдиним справді великим українським прозаїком, — не в тому сенсі, що не писав віршів, а в тому сенсі, що його проза була справді прозою.
Музичність заполонила все його світосприймання — і саме , слово зробилося для поета не стільки способом висловлення думок і почуттів, скільки шляхом до виявлення звуку, який сам по собі народжує думки й почуття. З духу музики зародилася ця лірика.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома