Підсудні на «процесі 500» у 1925 р.:
Причини національної політики утисків щодо українців, які проводили Румунія:
Політика Румунії щодо Північної Буковини:
Партія, яку в 1927-1938 рр. очолював Володимир-Сергій Залозецький-Сас.
Прочитайте уривок і вкажіть історичну назву регіону, де відбулися вказані події.
«16 вересня 1924 р. в районі Татарбунар спалахнуло повстання, у якому брало участь близько шести тисяч осіб. 18 вересня 1924 р. проти повстанців було кинуто регулярні румунські війська. Бої тривали до 25 вересня і закінчилися поразкою повстанців».
Прочитайте уривок і вкажіть історичну назву краю, про який ідеться в тексті.
«У краї до його загарбання королівською Румунією було 218 українських початкових шкіл. У 1919—1920 рр. їх кількість зменшилася до 157, а в 1926-1927 навчальному році не залишилося жодної. Були закриті всі гімназії та професійні школи з українською мовою навчання, культурно-освітні товариства, накладено заборону на ввезення українських книжок і музичних товарів».
Серед пронумерованих на карті земель укажіть ту, місцеве українське населення якої офіційна влада вважала «громадянами румунського походження, що забули рідну мову».
У складі якої держави в міжвоєнний період перебували Північна Буковина, Ізмаїльський, Аккерманський, Хотинський повіти Бессарабії, населені українцями?
Як називалась єдина легальна українська політична партія, яка діяла в Північній Буковині в міжвоєнний період?
Політика «румунізації» характеризувалася
У якому уривку з історичного джерела відображено один із заходів, спрямованих на асиміляцію українців у 1920–1930-х роках?
Якою українською територією володіла Румунія?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома