1.Які монопольні об'єднання переважали на українських землях у складі Російської імперії на початку ХХст.?
2.Яскавою сторінкою кооперативного руху на Наддніпрянській Україні є діяльність:
3.Вкажіть рік виникнення та назву першої політичної партії на території України, що знаходилась під впливом Російської імперії?
4.Вкажіть рік перших виборів до австрійського парламенту на основі загального виборчого права.
5. Який чинник негативно впливав на формування української нації?
6.Які ідеї переважали в програмах українських політичних партій Наддніпрянської України?
7.Під час проведення Столипінської аграрної реформи:
8.Яке щоденне періодичне видання було започатковане в роки революції 1905 - 1907 рр. Євгеном Чикаленком?
9.Укажіть ім'я державного діяча ХХст., якому належить наведений уривок із виступу в Державній Думі Росії на захист пропонованої ним реформи:
"В основу закону 9 листопада покладена певна думка, певний принцип... У тих місцевостях Росії, де особистість селянина отримала вже певний розвиток, де община примусовий союз ставить перешкоду для його самодіяльності, там необхідно дати йому свободу працювати, багатіти, розпоряджатися своєю власністю; треба дати йому владу над землею, треба позбавити його від кабали віджилого общинного ладу ".
10. Про причини якого соціально-економічного явища в західноукраїнських землях ідеться у фрагменті зі статті І.Франка?
"Галичина була "перелюднена", мала надто розвинений поділ селянської землі і дуже малі заробітки. Галичина - край браку засобів для існування - їжі, освіти, а також прав і свобод людини. Матеріальна скрута, немилосердний грабіж і зловживання владою поміщиками, тобто відсутність правової опіки, неспроможність себе захистити...Залишаючи свої оселі, речі, родичів, хай яку господарку, всі як один відповідають: "Нема чого тут триматися, не дочекаємось нічого доброго"".
11.Єдність Російської імперії, захист царського самодержавства, невизнання українців окремим народом, антисемітизм - це складники програми:
12. Внаслідок яких подій виникла ситуація, описана в уривку історичного джерела?
"Емський указ потонув, бо формально його ніхто не відміняв; обидві сторони - українське громадянство й російський уряд - з вибухом революції признали його неіснуючим".
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома