Гід за форматами плитки (гексагони, квадрати, луска, цегла, дерев'яшки, мозаїка, кабанчик або метро, 3D та 4D)
Предмет "МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО",
для учнів ЗП(ПТ)О будівельного профілю
Навчальний модуль ЗПК-5 "Оволодіння основами матеріалознавства"
Шестикутники або гексагони - це ідеальна форма, побудована за принципом золотого перетину. Вона зачаровує з давніх часів. Керамічні гексагони імітують все: мармур, дерево, шкіру, бетон, цемент, тканини та інші матеріали. У яких стилях застосовується така різноманітність фактур гексагонів:
Така оригінальна форма плитки отримала назву - луска, адже саме її і нагадує. Іноді можна зустріти назву пальмового листя. Близькість до морської та природної тематики позначилася і на колірній гамі. Ця плитка неймовірно розкішна у всіх відтінках синього, блакитного та зеленого та органічно виглядає у :
. Цеглини можуть бути вузькими та довгими, або широкими та короткими. Оригінально виглядають як абсолютно цегляні фактури з тріщинами та сколами, так і глянсові кольорові. Якщо раніше цеглу застосовували для зовнішнього облицювання будівель, то з популярністю якого стилю в 40-х роках 20-го століття, цегла оселилася і всередині інтер'єрів:
Мозаїка - зображення зі шматочків каміння, смальти та кераміки стали витворами мистецтва та збереглися до сьогодні. А свою історію мозаїка починає ще в Месопотамії 4 тис. до нашої ери. Картинами з неї шумери прикрашали свої палаци та храми. Сьогодні фабрики пропонують мозаїку зі скла, кераміки, натурального каменю, смальти та навіть дерева. Спектр мозаїки величезний і знайшов :застосування у таких стилях:
В 1900 французький дизайнер Гектор Гімар отримав замовлення на оформлення станцій паризького метро. Для оздоблення його стін придумали та реалізували концепт плитки, яку назвали – МЕТРО. Подовжені керамічні прямокутники під цеглу одразу злетіли на хвилю популярності. Це справжня плитка-мандрівниця, яку ви знайдете в метро по всьому світу, від Парижа та Лондона до Барселони та Нью-Йорка. Друга назва цієї плитки – «кабанчик». Воно пов'язане із технологією її виробництва. Коли розчин заливається у форму, утворюються два симетричні отвори, схожі на свинячий п'ятачок. Кабанчик має скошені під кутом 45 градусів краї. За рахунок цього фактурована поверхня виглядає об'ємніше і фактурніше. Формати кабанчика варіюються від 7.5×15 см до 10×30 см. Плитка метро – найкраще рішення для стилів:
3D та 4D плитка
Рівними плоскими поверхнями вже нікого не здивувати. У моді багатошаровість, об'єм, тривимірність. В основі 3D плитки – технології тривимірного зображення та цифровий друк, а справжню об'ємну плитку зі складними формами виготовляють за геометричною проекцією тривимірної моделі предмета. 3D та 4D колекції відтворюють будь-яку поверхню від металевих механізмів до піщаних дюн. Тривимірні форми ідеальні для:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома