Назвіть прізвище видатного українського історика і археолога, викладача Київського університету, що досліджував околиці Борзни і виявив кургани та поселення II - І тисячоліть до н.е. та І-V ст. н.е.
У 50-х роках XIV ст. Борзна входила до складу ...
Перша згадка про Борзну як значне поселення відноситься до
Хто із ватажків козацько-селянських повстань початку 17 ст. розсилав універсали такого змісту: “Не викладатимемо ретельно тут того, що ляхи натворили і скоїли за ці недовгі часи вам православним християнам, зокрема в містах та повітах Козелецькому, Боришпольському, Басанському, Гоголівському, в Ніжинському, Борзнянському і усіх інших, де тільки лишається їхня немилосердна до християнського народу посілість. Самі ви, брати наші, знаєте те як самовидці і про все жалісне доносили нам і оповідали...”.
У Борзні жив один із сподвижників Богдана Хмельницького - чернігівський полковник
Назву якого міста пропущено у документі: «18 сентября 1663г. …
видел(а) печальную смерть невинных жертв злости свирепого Брюховецкого. Этот гетьман, возросший среди грубых запорожцев, имея нрав свирепый, мстительный, ознаменовал своё возвышение гибелью других. Очернив самыми мрачными красками своих соперников - наказного гетьмана Якима Сомка и Нежинского полковника Василия Золотаренка и других, он, при помощи российских послов, им задарённих, добился того, что государь дозволил примерно наказать всех подозреваемых им в измене".
Чиє звільнення з магдебурзької фортеці описано у відомому історичному творі «Історія Русів»?
Який політичний діяч, перебуваючи у Борзні,так відповів гінцю від Петра І із пропозицією зустрічі: «Хоча я хворий і зломаний, все ж таки поїду, навіть якби смерть мала мене надибати в дорозі»
У 1783 році її імператорська величність Катерина ІІ затвердила герб і «пожалувала» його Борзні. На ньому зображено
Про якого борзнянського поміщика записано у щоденнику Т.Г.Шевченка в 1858 році: "цей поміщик так оголив своїх селян, що вони склали про нього пісню"?
В Чернігівському архіві зберігається лист колгоспників колгоспу «Червона зірка» до Борзнянського райвиконкому від 23 травня 1933 року, в якому вони просять допомогти
У ніч з 6 на 7 листопада 1948 року (канун річниці Жовтневої революції) в Борзні були розповсюджені листівки «спрямовані на зрив заходів радянської влади». Це була робота молодіжної підпільної групи
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома