12 липня о 18:00Вебінар: Формування історичних уявлень учнів: практичні поради вчителю

Тихий океан: географічне положення та ресурси

Про матеріал
Тихий океан найбільший за площею: S – 178,7 млн. км2. Води океану омивають береги всіх континентів Землі, крім Африки. В океані нараховують 25 морів. Найбільші: Філіпінське, Коралове, Південнокитайське, Тасманове, Фіджи, Берінгове, Охотське.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТИХИЙ ОКЕАН

Номер слайду 2

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ Тихий океан найбільший за площею: S – 178,7 млн. км2. Води океану омивають береги всіх континентів Землі, крім Африки. В океані нараховують 25 морів. Найбільші: Філіпінське, Коралове, Південнокитайське, Тасманове, Фіджи, Берінгове, Охотське.

Номер слайду 3

ДОСЛІДЖЕННЯ ОКЕАНУ Жак-Ів Кусто З другої половини XX ст. міжнародні дослідження Тихого океану стають масштабнішими. Спостереження в різних частинах океану ведуть 70 науково-дослідних суден з різних країн світу. В 1964 р. розпочалася Міжнародна програма глибоководного буріння дна Світового океану. Результати досліджень дали змогу розширити знання про будову дна, розвиток морських організмів і переміщення водних мас. У 60-х роках досліджувалися якість води і чинники, що впливають на неї, а також біологічні ресурси, засоби господарського використання ресурсів моря, океанічне дно. Батискаф

Номер слайду 4

ДОСЛІДЖЕННЯ ОКЕАНУ 14 Жовтня 1960 Жак Пікар разом із лейтенантом військово-морського флоту Джоном Уолтом на "Трієсті" опустилися на дно Маріанського жолобу. В найглибшому місці Світового океану вони виявили існування підводної течії та живих істот.

Номер слайду 5

СУЧАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТИХОГО ОКЕАНУ Нині діє кілька міжнародних океанографічних організацій, які об'єднують зусилля вчених різних країн світу, координують їхню роботу з дослідження Світового океану. Це — Міжнародна океанографічна комісія, Міжнародна рада з вивчення морів та ін. На сучасному етапі розвитку суспільства проблема вивчення Тихого океану — одна з найважливіших.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

РЕЛЬЄФ ДНА ОКЕАНУ Рельєф дна океану дуже складний. Для східної частини типові величезні улоговини з рівним чи горбистим рельєфом, серединно- океанічний хребет. Для західної частини характерне поєднання підводних хребтів, глибоководних жолобів, окремих гір, численних островів. Найбільша глибина Тихого океану (і всього Світового океану) 11 022 м в Маріанському жолобі, середня – 3976 м.

Номер слайду 8

КЛІМАТ Океан лежить в усіх кліматичних поясах, крім арктичного. На клімат Тихого океану і прилеглих територій великий вплив мають пасати і західні вітри. Влітку з океану на сушу дмуть змінні вітри - мусони, що мають вплив на клімат південно-східних берегів Євразії. Максимальна кількість опадів на території океану випадає в західній частині екваторіального поясу (до 3000 мм), а мінімальна - в східній (близько 100 мм).

Номер слайду 9

Температура води океану +190 С, поблизу екватора +250 С, біля берегів Антарктиди -10 С. У західній частині океану, яка знаходиться під впливом мусонів, виникають тайфуни і урагани. Особливо сильні вітри спостерігаються в південних помірних широтах, максимальна висота хвиль близько 25 м. КЛІМАТ І ВОДИ

Номер слайду 10

ОКЕАНІЧНІ ТЕЧІЇ У Тихому океані течії утворюють два кільця. Північне – течії Північну Пасатну, Куросіо, Північнотихоокеанську, Каліфорнійську, які рухаються за годинниковою стрілкою. Південне кільце включає течії Південну Пасатну, Східноавстралійську, Західних вітрів, Перуанську. Це кільце течій рухається проти годинникової стрілки.

Номер слайду 11

ФЛОРА І ФАУНА Флора і фауна Тихого океану неймовірно багата і різноманітна. За кількістю видів Тихий океан перевершує інші океани. Тварини і бактерії населяють всю товщу вод і дно океану. Найрясніше розвивається життя в зоні шельфу і особливо біля самих берегів на малих глибинах, де всіляко представлені флора бурих водоростей і багата фауна молюсків, черв'яків, ракоподібних, голкошкірих і ін. організмів.

Номер слайду 12

БІОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ В океані мешкає понад 2000 видів риб. Саме з Тихого океану людство отримує понад половину світового вилову риби: минтаю, оселедця, скумбрії, лосося, сайри та ін.

Номер слайду 13

БІОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ

Номер слайду 14

Номер слайду 15

ОРГАНІЧНИЙ СВІТ ОКЕАНУ В океані мешкає багато видів акул

Номер слайду 16

Велика кількість планктону приваблює найбільших тварин на Землі - китів Органічний світ океану

Номер слайду 17

МЕШКАНЦІ ОКЕАНУ ЧЕРЕПАХА

Номер слайду 18

МОРСЬКИЙ КОТИК

Номер слайду 19

МЕШКАНЦІ КОРАЛОВИХ РИФІВ АКУЛА

Номер слайду 20

ОРГАНІЧНИЙ СВІТ ОКЕАНУ Постійно теплі води низьких широт поблизу берегів Азії, Австралії, Океанії мають найбагаший органічний світ В океані налічують понад 6000 видів молюсків

Номер слайду 21

МЕШКАНЦІ КОРАЛОВИХ РИФІВ У тропічних широтах мілководної зони океану характерний повсюдний і різноманітний розвиток коралових рифів, біля самого берега - мангрових чагарників.

Номер слайду 22

МЕШКАНЦІ КОРАЛОВИХ РИФІВ Корали бурхливо розростаються та утворюють справжнє диво. Тут знаходять притулок молюски, різнобарвні водорості, різноманітні риби.

Номер слайду 23

МЕШКАНЦІ КОРАЛОВИХ РИФІВ

Номер слайду 24

Номер слайду 25

ОКЕАНІЯ S – 1,3 млн. км2 Понад 10000 островів утворюють архіпелаги: Меланезія, Полінезія, Мікронезія. Острови: материкові (Нова Ґвінея, Нова Зеландія), вулканічні, коралові (атоли).

Номер слайду 26

ОКЕАНІЯ Бора-Бора Таїті

Номер слайду 27

НАСЕЛЕННЯ ОКЕАНІЇ На островах проживає близько 10 млн. осіб. Корінні мешканці належать до австралійської гілки негроїдної раси та до особливої полінезійської групи.

Номер слайду 28

ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ Військові полігони для випробовування атомної зброї на окремих атолах Забруднення вод океану Виснаження біологічних ресурсів

ppt
Додано
12 березня 2019
Переглядів
1921
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку