ІТАЛІЯ В Італії Новий рік розпочинається шостого січня. Згідно з повір'ями, цієї ночі на чарівній мітлі прилітає добра Фея Бефана. Вона відчиняє двері маленьким золотим ключиком і входить до кімнати, де сплять діти. Вона наповнює подарунками дитячі панчохи, спеціально підвішені до каміна. Тому, хто погано вчився або пустував, Бефана залишає дрібку золи або вугілля.
На площах встановлюють ялинки. Їх прикрашають іграшками і квітами, вітрини магазинів, ресторани і балкони будинків прикрашають гірляндами з червоними стрічками. У новорічну ніч прийнято викидати з вікон старі речі. Ви повинні бути обережні, якщо не хочете, щоб праска або стілець впали вам на голову. Вважається, що місце, що звільнилося неодмінно буде зайнято новими речами. Мешканці Італії обожнюють свого Санту – Боббо Натале, в новорічну ніч і жінки, і чоловіки, і діти, одягають щось червоне. До італійських діток, до речі, поки вони сплять, приходить не лише Боббо Натале чи Миколай, а й фея Бефана.
Японія. Найкращий подарунок – граблі, щоб розгрібати щастя В Японії Новий рік святкують 1 січня і триває три дні. Японські діти зустрічають Новий рік в новому одязі. Вважається, що це приносить здоров'я і удачу в Новий рік. Улюбленою новорічною розвагою дівчаток є гра в волан, а хлопчики під час свята запускають традиційного повітряного змія.
Таку знайому нам ялинку в японській оселі можна зустріти вкрай рідко. Японці прикрашають свій дім гілками бамбуку, сливи та сосни. А на особливе новорічне деревце замість блискучих іграшок вішають кульки, зроблені з рису. Новорічна вечеря проходить в Японії дуже серйозно. Ніхто не слухає музику, не співає і не танцює, навіть не бавиться хлопавками - кожен сидить мовчки та розмірковує над тим, що чекає на нього у новому році. Проте у момент настання власне Нового року усі японці раптом починають сміятися.
Швеція Новий рік – це свято вогнів У Швеції перед Новим роком діти вибирають королеву світла Лючію. Її вбирають у білу сукню, на голову надягають корону із запаленими свічками. Люсія приносить дітям подарунки і ласощі вихованцям: кішці - вершки, собаці - цукрова кісточка, ослику - морква.
У новорічну ніч сусіди закидають один одного посудом будинки. Існує повір'я, що чим більше страв сусіди розіб'ють під вашими дверима, тим щасливішим і вдалішим буде для вас наступний рік. Крім того, шведи навіть вимірюють купи осколків кераміки і скла: у кого їх більше, той визнається найбільш доброзичливим і шанованим серед сусідів. А якщо під звуки курантів у ваші двері не кинули тарілку, то ви злий буркотун, який нікому не подобається.
У шведських будинках, де є діти, святкування Нового року починається з того, що татусі виходять виносити сміття, а повертаються у вигляді Jultomten (шведського Санта-Клауса). Коли годинник б'є північ, шведи кидають серпантин, сурмлять у труби, і Юльтомтен починає дарувати подарунки. Шведи зазвичай дарують одному Саморобні свічки для подруги. Так як подарунок в самому розпалі Зимує за Полярним колом Темніє рано, а на світлі символізує дружбу, веселощі. Святкують НОВИЙ РІК 25 грудня
Французький Санта Клаус - Пер Ноель - приходить в новорічну ніч і залишає подарунки в дитячому взутті. Кому дістанеться запечена в новорічний торт квасоля, той отримує титул «бобового короля» і в святкову ніч всі підкоряються його наказам. - Франція * Французький Новий рік збігається з «Днем святого Сильвестра», який відзначається 31 грудня.
Куба зустрічає Новий рік з великою кількістю веселощів. Всю ніч безперервно, при світлі смолоскипів і феєрверків, вся Куба веселиться на карнавалах, співає і танцює до їх падіння. У новорічну ніч кубинці наповнюють водою весь посуд, який є в будинку, а опівночі починають виливати її з вікон. І ще одне: При ударі годинника в новорічну ніч кожен повинен з'їсти 12 виноградин. Дванадцять ударів – 12 виноградин для щастя і тоді добро, гармонія, благополуччя і мир будуть супроводжувати вас всі дванадцять місяців.
Австралія У далекій Австралії в новорічну ніч дуже жарко, тому Санта Клаус приходить в гості не в шубі. Санта Клаус з'являється в купальнику, на спеціальному прибивному прибої на пляжах Сіднея. Причому, дотримуючись традицій Старого Світу, в його одяг обов'язково входить біла борода і червона шапочка з помпоном на кінці.
Найцікавіше починається з 12-го такту годинника. У цей час у всіх будинках на мить вимикають світло. Тільки після цього господиня приступає до розрізання пирога з випеченими в ньому сюрпризами. Якщо вам дісталася монетка - чекайте багатства, гілочка троянди - любові і у всіх будинках на три хвилини гасне світло.
В кінці кожного року в торгових центрах Америки з'являються тисячі Санта-Клаусів. Дід Мороз сидить в кріслі. Він садить дітей до себе на коліна і запитує, чи добре вони поводилися протягом року і який подарунок хочуть отримати. Американці відзначають це свято шумно. Рівно опівночі, після дзвону в повітря, в повітря злітають феєрверки, чути виття сирен і автомобільні клаксони. Люди обіймають один одного, бажають щастя.
* Щоб зустріти Новий рік в Німеччині, будинки прикрашають різнокольоровими гірляндами, вінками з хвої і фігурками Діда Мороза. Саме Німеччині світ зобов'язаний традиції прикрашати ялинки. Різдвяний стіл в Німеччині обов'язково повинен бути накритий білосніжною скатертиною, прикрашений ялиновими гілками, свічками і всілякими милими сувенірами. Німеччина
німецькі діти, розбивши якусь іграшку, поклали сміття в камін, і провина була перекладена на містера Німанда ( "НІХТО") - прототипу Санта-Клауса. Люди різного віку, як тільки годинник починає пробивати північ, забираються на стільці, столи, крісла і останнім ударом разом, з радісними привітаннями, «зістрибують» в Новий рік. Щоб наступний рік був прибутковим, необхідно мати в руках монетку. А щастя і нові сили з'являться, якщо з'їсти моркву, яка зберігається в меду ще з осені.
ГРЕЦІЯ У Греції Новий рік – це день святого Василя, який був відомий своєю добротою. Діти залишають своє взуття біля каміна в надії, що святий Василь наповнить їх подарунками. Для греків плід граната є символом багатства і щастя. У новорічну ніч господар будинку виходить у двір і розбиває його об стіну. Якщо плоди розколюються, а зерна розлітаються на всі боки, то рік буде хорошим.
Якщо ви святкуєте Новий рік в Греції і збираєтеся в гості, то не забудьте взяти з собою камінь. Так, самий звичайний кругляк будь-якого розміру, і поставити його на поріг господарів будинку. Якщо ви не полінувалися і взяли з собою великий валун, то варто сказати: «Нехай багатство господаря буде важким, як цей камінь». Ну а якщо камінь так собі, то потрібно сказати: «Нехай муляє очі в оці господаря будуть такими ж маленькими, як цей камінь».
а На Новий рік бразильці приносять подарунки африканській богині Іманджі, володарці морів. Палаючі свічки, прикрашені квітами на дерев'яних підставках, відправляють на море і загадують бажання, при цьому чим довше свічка не гасне, тим більше шансів, що вона збудеться. Популярними місцями для святкування Нового року є безкраї пляжі Ріо-де-Жанейро, де проходить запальний новорічний карнавал.
Як тільки годинник проб'є північ, починають оглушливо дзвонити дзвони на всіх пожежних вежах, завивають сирени, сигналять машини. Самі панамці - і діти, і дорослі - в цей час кричать щосили і стукають по всьому, що попадеться під руку. І весь цей шум, гомін і гуркіт робиться для того, щоб «задобрити» наступаючий рік. ПАНАМА Новорічна ніч тут перетворюється на велике веселе свято. Тут проходить ярмарок продажів, спортивних змагань, пісень і танців.
Голандія Санта-Клаус прибуває в Голландію на кораблі. Діти радісно зустрічають його біля причалу. Дід Мороз обожнює веселі витівки і сюрпризи і часто дарує дітям марципанові фрукти, іграшки, квіти льодяники. Подарунками обмінюються не в новорічну ніч, а трохи раніше, 5 грудня. У цей день відзначається день народження Сінтеркласса. Подарунки повинні бути заховані в різних частинах будинку. А пошук подарунків робить ціле шоу. У ньому використовуються підказки та веселі ігри.