План1. Травлення в порожнині шлунку.2. Травлення в кишечнику.3. Всмоктування у травному каналі.
Номер слайду 3
1. Травлення в порожнині шлунку. Дно шлунку. Велика кривизна. Тіло. Нижній полюс шлунку. Пілорична частина. Отвір пілоричної частини. Кутова вирізка. Мала кривизна. Складка слизової оболонки
Номер слайду 4
Стінки шлунку складаються з трьох оболонок: 1) зовнішня - серозна з підсерозною основою;2) м‘язова оболонка, що складається з трьох шарів непосмугованих м‘язових волокон: поздовжнього, косого та колового, завдяки яким шлунок може виконувати складні рухи; 3) внутрішняа) слизова оболонка, яка утворює багато складок. б) підслизова основа, яка дає можливість слизовій оболонці збиратися у складки.
Номер слайду 5
Перистальтика той, що охоплює, стискає
Номер слайду 6
2. Травлення в кишечникутонкий кишечник (4-4,5 м), у якому відбувається перетравлювання та всмоктування поживних речовин;товстий кишечник (1-1,5 м), у якому відбувається всмоктування води, формуються калові маси.
Номер слайду 7
Тонкий кишечник. У тонкій кишці розрізняють три відділи: дванадцятипалу кишку. Порожню кишку. Клубову кишку
Номер слайду 8
Підшлункова залоза У підшлунковій залозі розрізняють: головкутілохвіст
Номер слайду 9
ПЕЧІНКАБудова:1. Права доля2. Ліва доля3. Ворота печінки - місце входження в печінку кровоносних судин і нервів та виходу з неї жовчної протоки і лімфатичних судин4. Жовчний міхур та протоки
Номер слайду 10
Жовчний міхур і протокице тонкостінний орган травної системи, що є резервуаром жовчі, яка надходить по загальній печінковій та міхуровій протоках, і виробляється печінкою
Номер слайду 11
Отже,у тонкій кишці закінчується переробка харчових речовин на складові частини: білки розщеплюються до амінокислот, жири - до гліцерину і жирних кислот, вуглеводи - до глюкози.
ОТЖЕ,У процесі своєї життєдіяльності вона зумовлює розпад клітковини до моносахаридів, пригнічують розмноження патогенних мікроорганізмів, синтезують деякі вітаміни (групи В, К тощо), інактивують ферменти і формують калові маси.
Номер слайду 14
3. Всмоктування у травному каналіСхема будови стінки тонкої кишки:1 - епітеліальна стінка ворсинки; 2 - вена і 3 - артерія ворсинки; 4 - кишкова залоза; 5 - вена і 6 - артерія кишкової стінки; 7 - м‘язовий шар кишки; 8 - лімфатичні судини кишкової стінки; 9 - центральна лімфатична судина ворсинки.