Тренінг "Безпечний інтернет"

Про матеріал
Матеріали для проведення тренінгу "Безпечний інтернет" у 4 класі. Можна використовувати окремі завдання під час уроку. Конспект включає тексти завдань та посилання на відеоресурси.
Перегляд файлу

Позаурочний захід з інформатики для учнів початкових класів

ТРЕНІНГ «БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ»

Вчитель Шевченко Світлана Вікторівна.

 

Мета:

поглибити та систематизувати знання учнів про безпечне користування мережею Інтернет;

розвивати навички колективної діяльності, уміння аналізувати інформацію;

виховувати толерантне ставлення до думки інших.

Обладнання: інтерактивна дошка, картки із завданнями, кольорові олівці, клей.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організація учнів .

1.   Бесіда з опорою на досвід дітей.

Для чого створений Інтернет? (для зручності спілкування, отримання нових знань, перегляду нових фільмів, здобуття будь-якої інформації).

– Хто з вас  користується мережею?

- З якою метою?

Ви назвали переваги мережі: це доступність, швидкість, зручність у пошуку будь-якої інформації. За допомогою Інтернету стало можливо робити покупки та оплачувати послуги. Для багатьох людей Інтернет — це спосіб заробітку. А в цілому Інтернет — це віддзеркалення сучасного суспільства та світосприйняття.

- А які сайти ви знаєте?

- На які сайти найчастіше заходять ваші батьки?

- Чи всі сайти є корисними, безпечними?

- А коли Інтернет стає небезпечним?

- Звідки ви дізналися про небезпечність Інтнрнету?

 

ІІ. Повідомлення теми та мети заняття.

 

ІІІ. Поглиблення та систематизація знань.

Опорні слова на дошці: інформація, брандмауер, вірус, антивірус, шахрай, шпигун, реклама, залежність, пароль.

1. Складаємо перелік можливпих небезпек;

  • Залежність
  • Вірус
  • Шахрай
  • Шпигун

1.1. Залежність:

Перегляд відео про дівчинку Натусю.

-  До якої з небезпек можна віднести поведінку дівчинки?

- Як запобігти?

1.2. Шпигун. Вірус:

Ігрова вправа «Захист інформаціїї».

Діти виконують ролі:

1 – інформація, 2 – шпигун. - Чи легко шпигуну дістатися інформації? Як її захистити?

Для захисту від шпигунів на ПК ціснує захисна система брандмауер(4 учні стають навколо «інформаціїї»).

Щоб пошкодити захисника, до ПК може влізти вірус (1 учень виконує роль «віруса»). Якщо вірус торкнеться захисника, той захворіє і не зможе захищати інформацію, шпигун легко дістанаться секретів.  Для захисту від вірусів існують програми – антивіруси (6-7 учнів стають навкруги «брандмауера» та не дають «вірусу» наробити шкоди». Наступні персонажі: «корисна програма», «замаскований вірус», «оновлення антивіруса».

Складаємо схему з опорних слів на дошці.

- Як запобігти потраплянню вірусів до ПК? (Реклама, пошта, небезпечні сайти)

1.3. Шахрай

Знайомство в інтернеті. Історія Ані.

Дівчинка Аня хоче завести нових друзів. Для цього їй треба представитися на сайті знайомств. Вона пише привітання. Як ви думаєте, чи правильно вона його написала? Порадьте Ані, як правильно представити себе у мережі. Чи безпечний шлях знайомства вибрала дівчинка?

□ Привіт, мене звати Аня.

□ Моє повне ім’я Іванова Анна Сергіївна.

□ Мені 9 років.

□ У мене блакитні очі.

□ Моя адреса: вул. Молодіжна, 129, м. Бердянськ.

□ Я захоплююсь малюванням, бальними танцями.

□ У мене є собака Лорд.

□ Я дуже люблю собак.

□ Мій тато працює менеджером банку. Він отримує 8000 грн щомісяця.

□ Щоліта ми з батьками їздимо відпочивати у Крим.

□ У нас є білий «Мерседес».

□ Мій номер телефону (066)159 46 22.

□ Щодня тато забирає мене зі школи о 14 год.

Обговорення.

Які ще шахрайські загрози можуть трапитись? Як запобігти?

 

 

 

2. Гра «Подорож безпечною Мережею»

Діти отримують окремі картки і з текстом.

Картки «небезпека»:

Я одержав листа з невідомою адресою. Відкривши його, я побачив, що там вірус.

Я познайомився з новою людиною в Інтернет і не повідомив про це батьків.

Я скористався Інтернетом без дозволу батьків.

Я завантажив у Мережу неправдиву інформацію.

Я повідомив у Мережу свою адресу.

Я помістив фото в Мережу моїх друзів без їх дозволу.

Я користуюся забороненими для дітей сайтами.

Я веду непристойні розмови у Мережі Інтернет.

Картки «безпека»:

Я зберігаю свій пароль у таємниці.

Я не повідомляю про себе і батьків приватну інформацію в Мережі.

Я вірю не всій інформації віртуальних знайомих.

Я обмежую свій час роботи в Інтернеті.

Я повідомлю батьків, якщо віртуальний знайомий запросить мене на побачення.

Щоб працювати в Інтернеті, я питаю дозволу батьків.

Я не відкриваю незнайомі листи.

Я не відсилаю незнайомим людям фотографії.

Завдання:

Впорядкувати картки за ознакою – безпечно, небезпечно.

Наклеїти на листок паперу.

Підписати заголовки.

 

3. Перегляд та обговорення мультфільму «Казка про золоті правила безпечного Інтернету»

4. Складання «Кодексу розумного користувача Інтернетом».

Кодекс розумного користувача Інтернетом

1. Поводься тактовно, не ображай гідність інших користувачів.

2. Тримай свій пароль у таємниці.

3. Не заходь на підозрілі веб-сайти.

4. Обговорюй з батьками інформацію, яка тебе схвилювала.

5. Завжди будь пильним: знай, що тебе можуть легко обманути.

6. Не повідомляй свої і чужі персональні дані: повне ім’я, адресу, номер телефону.

7. Знай тривалість роботи за комп’ютером і завжди дотримуйся її.

ІV. Підсумок заняття.

Вручення Сертифікатів.

  • Розкажіть про все, що дізналися друзям та знайомим.

 

 

 

 

 

Додатки

 

Запитання для самоперевірки «Залежність від Інтернету»

Дай відповідь на запропоновані запитання,

 

Запитання

«дуже рідко» -1 бал
 

«інколи» -2 бали
 

«часто» -3 бали
 

«дуже часто» -4 бали
 

«завжди» -5 балів
 

 

Як часто ти порушуєш часові рамки, встановлені батьками для користування Інтернетом?

 

 

 

 

 

 

Як часто ти не виконуєш свої обовязки по дому, щоб провести більше часу в Інтернеті?

 

 

 

 

 

 

Як часто ти знайомишся в Інтернеті?

 

 

 

 

 

 

Як часто батьки нарікають на кількість часу, проведеного тобою в Інтернеті?

 

 

 

 

 

 

Як часто твоє навчання страждає через кількість часу проведеного в Інтернеті?

 

 

 

 

 

 

Як часто ти вибираєш спілкування в Інтернеті замість спілкування з оточуючими?

 

 

 

 

 

 

Як часто ти проводиш час в своїй кімнаті, граючи в комп`ютерні ігри?

 

 

 

 

 

 

Як часто ти відповідаєш на «дивні» дзвінки від нових «інтернет-друзів»?

 

 

 

 

 

 

Як часто ти огризаєшся, кричиш чи поводиш себе дратівливо, якщо тебе потурбували через перебування в Інтернеті?

 

 

 

 

 

 

Як часто ти замість своїх колишніх улюблених занять, хобі, вибираєш перебування і Інтернеті?

 

 

 

 

 

Якщо набрано 25-38 балів, Інтернет має серйозний вплив на твоє життя.

Якщо набрано 39 балів і більше, це інтернет-залежність! Необхідна термінова допомога! ПОГОВОРИ З БАТЬКАМИ!

Посилання на відеоматеріали:

  1. «Найжахливіший тиждень Петрика»  https://www.youtube.com/watch?v=CmD5TzdTbF4
  2. «Казка про золоті правила безпечного Інтернету» https://www.youtube.com/watch?v=NOKZHMiJJ98
  3. «Небезпека у Соцмережі Міжнародний день безпечного Інтернету»  https://www.youtube.com/watch?v=xJu-qN0KDcI
  4. Мультик про Настуню і комп'ютер - Мультфільми для дітей українською мовою https://www.youtube.com/watch?v=OrNYFm3GYoQ

 

 

 

docx
Додано
13 травня 2019
Переглядів
1977
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку