Мета: вчити учнів цінувати друзів та дружбу, виробляти в собі якості, що сприяють дружбі;
розвивати вміння товаришувати; поглибити і розширити поняття у дітей про дружбу, прищепити учням повагу до цінностей дружби; сприяти розвиткові критичного ставлення до себе і своїх особистих якостей, терпимості й коректності в спілкуванні з друзями; навчити учнів сприймати ситуації, аналізувати їх та знаходити шляхи виходу; допомогти усвідомити значимість слова «друг»; навчити дітей правильно вибирати друзів, сприяти виникненню дружнього колективу в класі;
виховувати любов, повагу до друзів.
Хід заняття
І.Організаційний момент
Ознайомлення з правилами.
«Асоціативний кущ»
доброзичливий
щирий вірний
чесний друг справедливий
тактовний
чуйний добрий
Очікування Діти, а чого ви очікуєте від нашого заняття? (Діти записують свої очікування на квіточках, що лежать у них на партах.)
Очікування:
Дружба – це відносини між людьми на основі взаємної довіри, взаєморозуміння, спільних інтересів, прив’язаності.
ІІІ. Основна частина
Поділ на групи
Гра «Так – ні»
Дуже важливим для підтримки дружби є вміння спілкуватися, коли ви почуєте твердження, що сприяють дружбі необхідно плескати в долоні, а коли почуєте твердження, які заважають дружбі тупотіть ногами
Потрібно:
Вправа «Обери позицію»
Фізкультхвилинка
Гра «Пазли» Слайд
Корисні підказки, який друг справжній (відео)
Гра «Добре – погано»
У конвертах знаходяться такі слова: доброта, радість, ненависть, турбота, злість, ворожість, співчуття, милосердя, гордість, чуйність, допомога, підтримка, зрадливість, самолюбство, тактовність, ввічливість, заздрість, довіра, підлість, жадібність, повага, байдужість, справедливість, взаєморозуміння, вірність, людяність.
Притча
Пісок
Дівчина, гуляючи разом із мамою пляжем, запитала:
-Мамо, як мені поводитися, щоб утримати своїх улюблених друзів?
Мама подумала хвилинку, потім схилилась і взяла дві пригорщі піску.
Підняла обидві руки вгору і затиснула міцно одну долоню. А пісок сипався крізь її пальці: що більше стикала пальці, то швидше висипався пісок. Друга
долоня була відкритою: весь пісок на ній залишився.
Дівчинка дивилася здивовано, а потім вигукнула...
Обговорення:
-Як ви думаєте, що сказала дівчинка?
-Що треба робити, що не втрачати друзів
ІV Підведення підсумків
Рефлексія
Побажання другові.
У вас на партах лежать серця, я хочу, щоб ви зараз написали побажання і подарували їх своєму другові.
Я вам бажаю бути добрими, відвертими, веселими, щирими. Нехай біля вас завжди будуть люди, які зможуть розділити з вами радості і печалі, допомогти у складній ситуації, завжди вислухати. Бажаю, щоб у кожного з вас був справжній друг!
Наш клас – це маленька сім'я. Хотілося б, щоб в нашій сім'ї завжди панували доброта, пошана, любов, взаєморозуміння.