Тварини - домашні улюбленці. Підбиваємо підсумки: що ти знаєш про тварин

Про матеріал
Конспект уроку для 1 класу. Тварини - домашні улюбленці. Підбиваємо підсумки: що ти знаєш про тварин.
Перегляд файлу

ЯДС,  1 клас

Тема: Тварини - домашні улюбленці. Підбиваємо підсумки: що ти знаєш про тварин

Мета: Розширити знання учнів про тварин, які живуть поруч із людиною (кішка, собака); вчити школярів доглядати за ними; розвивати уміння спостерігати за тваринами, описувати їх зовнішній вигляд;  сприяти розвитку активного пізнавального  ставлення до природного оточення; виховувати дбайливе ставлення до домашніх улюбленців, почуття милосердя.

Обладнання: відео ««Мої домашні вихованці» з тітонькою Совою», предметні малюнки, презентація «Наші домашні улюбленці», мікрофон, картки

Очікувані результати: знають, хто такі домашні улюбленці, вміють доглядати за ними.

ХІД УРОКУ

Організаційний момент

1. Емоційне налаштування на урок

2. Підсумки фенологічних спостережень. Хвилинка синоптика

ІІ. Актуалізація опорних знань

  •                   До нас на урок завітала тітонька Сова. І хоче перевірити, чи гарно ви знаєте про природу.
  1. Робота в парах. Гра  від тітоньки Сови  «Птах, звір, комаха»

Учитель роздає на парту тематичні малюнки тварин. Учні – розкладають їх за різними групами. Далі вчитель перевіряє правильність виконання. Кожна пара – коментовано.

  •                   Картинки звірів розкладіть на зелене полотно, птахів -  на  блакитне, комах – на жовте.
  1. Гра «Третій зайвий»
  • Папуга, півень, гуска
  • Собака, корова, віслюк
  • Коза, морська свинка, хом’як
  • Кіт, акваріумні рибки, карась
  •  Молодці, тітонька сова задоволена вашими відповідями.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Гра «Шифрувальник»  від тітоньки Сови

Тітонька Сова зашифрувала слова, а які саме ми дізнаємося, як їх розгадаємо.

V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Відгадування загадок з демонстрацією малюнків


  •                  Ця тварина вже від ранку

 Нам співає колисанку,

 Нявкає, муркоче,

 Бо сметанки хоче.

 Що це, діти, за воркотик?

 Це пухнастий сірий…(котик).

  •                  І ввечері, і зранку

 Вартую я на ґанку.

 І кусаю, і гарчу-

 В дім чужих не пропущу. (Собака)

  •                  Як веселка кольоровий,

Має здібності до мови.

Слово птаху лиш скажіть,

Він його повторить вмить. (Папуга)

  •                  Живуть вони

В акваріумі.

Плавають тихенько.

За ними треба

Особливий догляд.

Бо вони дуже маленькі. (акваріумні рибки)

  •                  Народилось їх багато,

Є в них мама, є в них тато.

Менші, ніж заморські свинки,

Ці пухкі, малі тваринки. (Хом’яки)

  •                  Свинка, але не з хліва,

Мишка, та не польова.

Їсти просить і вночі

Булку, хлібчик, калачі. (Морська свинка)

  •                  У воді плаває, по землі ходить,

 А з хатини не виходить.

 Живе спокійно, не спішить,

 Вона ніколи не біжить,

 Під панциром без страху

 Гуляє… (черепаха)


  1.                Демонстрація відео ««Мої домашні вихованці» з тітонькою Совою»
  •                   Як слід доглядати за своїми вихованцями?
  •                   Чи можна ображати їх? Чому?
  1.                Фізкультхвилинка «Котику, мурчику»

VІ . Усвідомлення вивченого матеріалу

  1.                Бесіда про відповідальність за домашніх тварин.

 —Чи зустрічали ви кішок і собак без господарів?

 — Як називають таких тварин?

 --   Де вони сплять? Що їдять?

 — Чи легко їм живеться?

  — Чи хотіли б ви, щоб ваш улюбленець одного разу опинився у такому становищі?

 — Що треба робити, щоб цього не сталося?

  1.                Гра «Інтерв’ю» з демонстрацією презентації

Кожен учень розповідає про свого домашнього улюбленця.

  •                   Як звати твого вихованця?
  •                   Де він мешкає?
  •                   Хто за ним доглядає?
  •                   Що полюбляє їсти?
  1.                Гра «Нагодуй улюбленця»

Учитель показує картинки різної їжі для домашніх улюбленців, учні мають назвати чия це їжа та приклеїти  до вихованця.

  1.                . Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин? Робота за підручником (с. 90-91)

   Пригадайте і розкажіть: як життя рослин і тварин залежить від людини?

   Роздивіться «диво-дерево» і розкажіть: звідки беруться ці «плоди» насправді? Складіть речення.

  1. .    Гра «Вчимося любити природу»

Учитель промовляє фразу, а учні повинні сказати, любить або не любить природу людина, про яку йдеться, і пояснити чому.

  Людина вийшла з лісу з букетом конвалій.

  Людина садить біля будинку дерева.

  Водій миє машину на березі ріки.

  Дівчинка кинула обгортку від морозива у сміттєвий кошик.

  Діти вішають на дерева шпаківні.

  Після відпочинку в лісі люди зібрали і закопали сміття. .

  Хлопчик б’є пляшки.

  1. Робота в зошитах

VІІ . Підсумок уроку

  1.                Гра «Мікрофон»
  •                   Я навчилася (навчився) на уроці…
  •                   Найбільше мені сподобалося…
  •                   Складно було виконати…

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 березня 2023
Переглядів
354
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку