Тварини. Які бувають тварини?
Мета:
Навчальна :уточнити уявлення учнів про тварин; ознайомити з ознаками живих організмів (на прикладі тварин); продемонструвати різноманітність тваринного світу.
Корекційна : розвивати мислення, спостережливість.
Виховна : розвивати інтерес та дбайливе ставлення до природи.
Обладнання : 6 капелюхів, роздатковий матеріал для гри, розмальовки,м’ягка іграшка, силуети тварин,
ХІД УРОКУ
► Щоденні новини
— Яка зараз пора року? Весна
— Який місяць? Квітень
— Яке число? 8
— Тепло чи холодно надворі?
— Який стан неба? Ясно
— Яка температура повітря? +11
— Чи були сьогодні протягом ранку опади? Так
Метод презентація речі.
Діти подивіться, що я тримаю в руках(м’яка іграшка їжачок). Зараз ми будемо передавати один одному цю іграшку називаючи, що ви думаєте про неї ,які асоціації у вас виникають.(Приймаються різні відповіді).
Дякую вам за ваші відповіді.
II. Повідомлення теми і мети уроку( слайд3)
— Розгляньте силуети на дошці. Хто тут зображений?
— Що об’єднує вовка, ведмедя, рись і лисицю? Як назвати їх одним словом? (Тварини)
Стрибають, плавають, в небі літають.
У землі причаїлися,існують під ногами.
Скільки усього їх живе поряд з нами?
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з тваринами та дізнаємося які тварини живуть на землі?
III. Вивчення нового матеріалу
2. Робота над загадками (за малюнками)
1) Він із казки, він із пісні, в нього зубки як залізні.
Капустину він гризе, зветься звір на букву «Зе». (Заєць)
(СЛАЙД 4)
2) Без води не може жить. Має рот, та все мовчить. (Риба) (СЛАЙД5)
3) Влітку медом ласував, досхочу малини мав,
А як впав глибокий сніг, він поспати трохи ліг. (Ведмідь)(СЛАЙД6)
4) Колючий клубочок прибіг у садочок.
В нього стільки голочок, як на небі зірочок,
Але не мав, бідний, нитки, не пошив шапки, свитки,
Рукавичок, чобіток, сів, та й плаче... (Їжак)(СЛАЙД8)
5) Без сокири і без рук, а дім будує. (Птах)(СЛАЙД9)
6)Уночі гуляє, а вдень спочиває. Має круглі очі, бачить серед ночі. (Сова)(СЛАЙД10)
7) Вірно людям я служу, їм дерева стережу, дзьоб міцний і гострий маю,
Шкідників ним здобуваю. (Дятел)(СЛАЙД 11)
— Як назвати одним словом відгадки?
Висновок. Тварин дуже багато. Усі вони різні.
— Розгляньте малюнки.
— Який лось?
— На що схожий метелик? їжак? вуж?
— Який вовк?
— Яка лисиця?
— Розкажіть, хто з них літає, плаває, ходить, стрибає, повзає.
Робота з підручником ст.88
. Хто із зображених тварин — птахи? Звірі? Риби? Комахи? Павуки?
А зараз розглянемо з чого складається тіло звірів? Погляньте на екран. Кого ви бачите?(СЛАЙД13)
Фізкультхвилинка
Робота з чарівними капелюшками (6 капелюхів мислення) .
МЕТОД «ШІСТЬ КАПЕЛЮХІВ МИСЛЕННЯ» ЕДВАРДА ДЕ БОНО ДЛЯ РОЗВИТКУ НАВИЧОК РОБОТИ З ІНФОРМАЦІЄЮ
Білий капелюх. Інформація.
Чорний капелюх. Негатив.
Жовтий капелюх. Позитив.
Зелений капелюх. Художня Творчість.
Червоний капелюх . Склади ціле із частин
Скласти пазл і назвати тварину.
Синій капелюх. Хто де живе?
IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів
Гра «Нагодуй тварину»






2.Хвилинка – цікавинка. Цікаве відео про тварин для дітей. Відеопрезентація(СЛАЙД21)
Робота з підручником. Дослідження комах
V. Підсумок уроку
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Які групи тварин ви знаєте?
2.Висновок
- Людина та звірі тісно пов’язані між собою. Всі ми дихаємо, харчуємось, та помираємо. Наш зв'язок із тваринами очевидний — ми любимо їх, звірі допомагають людям зрозуміти та висловити свої почуття.
--На цьому наш урок закінчено!