Розробка уроку
Урок створено за технологією "перевернуте навчання"
Суть цього методу полягає в наступному: учні виконують домашнє завдання в класі під керівництвом учителя, а теоретичну частину програми опановують удома самостійно за допомогою відеоуроків.
Тема: Складові комп'ютера, їх призначення
Мета: навчальна
розвиваюча:
виховна:
Обладнання:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування нових вмінь і навичок за технологією "перевернуте навчання"
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент
2. Основні етапи уроку та їх зміст:
Пристрої введення інформації - клавіатура, миша, сканер, модеми, мікрофон, цифрова відеокамера
Пристрої виведення інформації - монітор, принтер, модеми, звукові системи.
Системний блок являє собою основний вузол, всередині якого встановлені найбільш важливі компоненти. Пристрої, які знаходяться всередині системного блока називаються внутрішніми, а які приєднуються до нього зовні, називаються зовнішніми. Зовнішні пристрої також називаються периферійним
Системний блок складається:
Спочатку за допомогою якого-небудь зовнішнього пристрою ЗП в оперативну пам'ять вводиться програма, пристрій управління ПУ прочитує з пам'яті першу команду програми і організує її виконання. Ця команда може задавати виконання арифметичних або логічних операцій АЛП, запис результатів у пам'ять, введення або виведення даних на зовнішні пристрої ЗП. Після виконання першої команди ПУ починає виконання наступної команди з пам'яті.
Блок управління - керує роботою машини, посилає з пам'яті в АЛЛ числа і команди, передає
команди пристроям виведення. АЛП - виробляє над числами арифметичні і логічні дії. Характеристики мікропроцесора:
1 )Тактова частота - вказує скільки операцій процесор виконує в 1 сек.
2)Розрядність - кількість двійкових розрядів, що можуть одночасно опрацьовуватися процесором.
3)Швидкість опрацювання даних(швидкодія) - частота керуючих сигналів, які узгоджують роботу процесора.
4)Кількість ядер - кількість однакових за структурою процесорів, що об'єднані в одну мікросхему
Розрізняють два основних види пам'яті - внутрішню і зовнішню.
Пам'ять комп'ютера побудована з двійкових запам'ятовуючих елементів - бітів, об'єднаних у групи по 8 бітів, які називаються байтами. (Одиниці виміру пам'яті збігаються з одиницями виміру інформації). Всі байти пронумеровані. Номер байта називається його адресою. Байти можуть об'єднуватися в осередки, які називаються також словами. Для кожного комп'ютера характерна певна довжина слова - два, чотири або вісім байтів.
Широко використовуються і більш великі похідні одиниці об’єму пам’яті: Кілобайт, Мегабайт, Гігабайт, а також, останнім часом Терабайт і Петабайт
1 біт = 8 байтів
1024 байти = 1 Кбайт = 500 слів
1024 Кбайта = 1 Мбайт
1024 Мбайта = 1 Гбайт і т.д.
До складу внутрішньої пам'яті входять:
1. оперативна пам'ять,
2. кеш-пам'ять
3. спеціальна пам'ять.
Оперативна пам'ять (ОЗП, англ. RAM, Random Access Memory- пам'ять з довільним доступом) - -це швидкий запам'ятовуючий пристрій не дуже великого обсягу, безпосередньо пов'язаний з процесором і призначений для запису, зчитування і зберігання програм, що виконуються, і даних, що обробляються цими програмами.
Оперативна пам'ять використовується тільки для тимчасового зберігання даних і програм, так як, коли машина вимикається, все, що знаходилося в ОЗП, пропадає.
Кеш-пам'ять (англ. сасhе). або сверхоперативная пам'ять - дуже швидкий ЗП невеликого обсягу, що використовується при обміні даними між мікропроцесором і оперативною пам'яттю для компенсації різниці у швидкості обробки інформації процесором і трохи менш швидкодіючої оперативної пам’яттю.
Постійна пам'ять (ПЗП. англ. RОМ. Rеаd Опlу Метоrу - пам'ять тільки для читання) - енергонезалежна пам'ять, використовується для зберігання даних, які ніколи не вимагатимуть зміни. ПЗП - може тільки зчитатися і служить для зберігання програм початкового завантаження. Ні видаляти, ні записувати туди не можна При виключенні живлення вміст ПЗП зберігається.
Перепрограмувальна постійна пам'ять (Flash Метоrу) - енергонезалежна пам'ять, яка припускає багаторазову перезапис свого вмісту. Перш за все в постійну пам'ять залікують програму керування роботою самого процесора.
Відеопам'ять (VRАМ) - різновид оперативного ЗП, в якому зберігаються закодовані зображення. Це ЗП організовано так, що його різноманітні опції доступні відразу двом пристроям - процесору і дисплею. Тому зображення на екрані змінюється одночасно з оновленням відеоданих в пам'яті.
До складу зовнішньої пам'яті комп'ютера входять:
- Накопичувані на жорстких магнітних дисках;
- Накопичувані на компакт-дисках(оптичні або лазерні диски CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW);
- Накопичувані на магнітооптичних компакт-дисках;
- Твердотілий накопичувач SSD
1Mb 1000Kb
1Mbit 1 Kb
1Kbit 125 b
2Гб 2200Мб
34Кb 34000b
https://learningapps.org/2836314, https://learningapps.org/2569001, https://learningapps.org/2614734, https://learningapps.org/4518425, https://learningapps.org/6318399, https://learningapps.org/6318043
5. Домашнє завдання: переглянути відеоурок по темі наступного уроку. Скласти конспект.
6. Підбиття підсумків уроку
Група – переможець отримує значки. Під час виконання навчальної роботи учитель виступає консультантом, оцінювачем і надає допомогу дітям.
1