«Українська пісня - злет душі людської»
(Звучить пісня І.Шамо на слова Д.Луценка "Україно, любов моя!")
1 ведучий. Українська пісня... Що може бути прекрасніше, мелодійніше, ніж наша українська пісня. Пісня, навіть у найважчі хвилини, була єдиною розрадою, єдиною втіхою. У пісні, як і в людини своя біографія, своя доля.
2 ведучий. Пісня - це душа нашого народу, його історія. А історія нашого народу дуже славна, героїчна.
1 ведучий. Коли пісні мойого краю
Пливуть у рідних голосах, -
Мені здається, що збираю
Цілющі трави я в лугах.
2 ведучий. В піснях і труд, і даль походу,
І жаль, і усміх, і любов,
І гнів великого народу,
І за народ пролита кров.
1 ведучий. В піснях - дівоча світла туга
І вільний помах косаря,
В них юність виникає друга,
Висока світиться зоря.
Вірш
1 ведучий. А тепер давайте пригадаємо історію нашого славного народу.
2 ведучий. Було це п'ять століть тому. Наш рідний край поневолили підступні завойовники. Ой, як важко стало жити українському людові. І почав він утікати в пониззя Дніпра, за його кам'яні пороги, де слалися дикі степи.
1 ведучий. Втікачі називали себе козаками. Тобто вільними людьми. На островах, що лежали посеред бистрої дніпровської води, вони заснували Запорозьку Січ. Гучна слава про волелюбних козаків-запорожців линула широким світом.
2 ведучий. Було колись в Україні - ревіли гармати,
Було колись - запорожці вміли панувати.
1 ведучий. Панували, здобували і славу, і волю.
Минулося - остались могили по полю...
2 ведучий. Козацьке товариство обирало собі мудрого й досвідченого отамана - кошового. Запорожці були витривалі й дужі, кмітливі й на диво хоробрі. Козаки часто ходили в походи на турків та татар, здобуваючи не одну перемогу.
1 ведучий. Про мужність і відвагу козаків народ склав багато дум і пісень. Що Показували стійкість, передавали впевненість українського народу в тому, що ніяким іноземним загарбникам не вдасться покорити нашу країну.
1 ведучий. Історія української співацької культури пов'язана з мистецтвом бандуристів та кобзарів, які збирали і виконували найкращі думи та пісні.
2 ведучий. Народна пісня - незатьмарене джерело життя і повсякденних турбот трудівників. Вона правдиво відгукувалась на найрізноманітніші події в житті простих людей.
1 ведучий. Виняткова мистецька краса випливає з поетичних слів і мелодій пісень про кохання, правдиво й сердечно передано в них взаємну любов і щастя закоханих. Українську народну пісню "Чом ти не прийшов
(Звучить українська народна пісня "Чом ти не прийшов")
2 ведучий. Українські пісні ми не уявляємо без поезії Тараса Григоровича Шевченка. Адже багато пісень на слова цього поета стали народними.
1 ведучий. Хто б подумав, здогадався, що між гніту й суму
Був Тарас багатий скарбом та на пісню-думу.
2 ведучий. А була його багатством, хистом небувалим
Дивна пісня, що із серця на світ вилітала.
1 ведучий. Не тонула пісня в морі, в огні не горіла,
Закувать її не в силі зграя озвіріла.
2 ведучий. І пішли слова Тараса мандрувати всюди, -
Просто в серце западали кріпацького люду.
1 ведучий. Писалися вони то в мандрах, то в казематах, при світлі білих ночей Півночі, і в пісках закаспійських пустель.
2 ведучий. Хоча більшість поезій написані поза межами рідного краю, але в кожній з них Шевченко висловлює тугу за рідним краєм, за своїм знедоленим народом, оспівує красу неньки України.
(Звучить пісня "Заповіт")
1 ведучий. Хочемо ще повернутися до життя відомого українського поета
2 ведучий. Іван Яковлевич Франко. Франко мав неабияке музичне обдарування, цьому сприяла народно-пісенна традиція. Не випадково він став одним з поборників народності в музичному мистецтві України останньої чверті XIX і початку XX ст. Він постійно спрямовував композиторів і дослідників до народних мелодій.
1 ведучий. Будучи різнобічно творчим, Іван Франко дуже любив музику. За час свого життя він зробив чималий внесок у розвиток пісенно-народної творчості. На його творчість впливали дивовижні музичні твори того часу, в якому він жив. Поетична спадщина Івана Франка і музика є настільки цікавими і захоплюючими, що стали предметом для розгляду.
2 ведучий. ми вже з вами мали можливість чути Пісню на ліричні рядки, вірша Івана Франка «Чого являєшся меня у сні» у виконанні Віталія Козловського.
1 ведучий. І ось новий хіт від українського музыкальный зі Львова. “Один в каное”.Вірш Франка ми підібрали за кілька хвилин. Ми тоді виступали на фестивалі “Франко Фест”. Там було таке завдання-прохання від організаторів до гуртів проспівати текст Франка. Ну і ми десь на останніх репетиціях перед фестивалем узяли й відкрили його збірку, щоб підібрати вірш, і дивимось – “Човен”. Каное і човен – воно якось співзвучне. Тут усе якось вийшло незаплановано і швидко. Поділилася в одному з інтерв’ю солістка гурту Ірина Швайдак.
Зустрічайте Анастасію Чумаченко з піснею « Човен»
2 ведучий.
Уже будучи 15-річним, Володимир Івасюк створив вокально-інструментальний ансамбль „Буковинка" - один із перших молодіжних колективів України, а через два роки організував робітничий хор. А далі – навчання в Чернівецькому медичному інституті, Львівському медінституті, консерваторії ім. Лисенка. І завжди поруч з ним була пісня.
Народжувалися все нові пісні Івасюка серед них : Червона рута» "Пісня буде поміж нас", "Стожари", "Два перстені", "Мальви", "Лиш раз цвіте любов", "Жовтий лист", "Водограй"... Вони, немов птахи, що відчули силу крил, здіймалися з гнізда і летіли у світ, а їх кришталеві звуки злітали до самого неба.
Читець 2: Йому було всього 30, а його пісні вже перемагали на міжнародних фестивалях, величезними тиражами виходили його платівки – його талант і його слава були у розквіті. У його творчому доробку 16 пісень на власні слова, понад 50 пісень на слова інших поетів, музика до спектаклів, сюїта на тему народної пісні.
Він писав не просто пісню, а цілий музично-драматичний сценарій. Він намагався зазирнути в душу свого сучасника ї передати всю складність його внутрішнього світу. Вслухаймось в його „Баладу про мальви". Скільки ніжності й драматизму є в цій музиці.
Звучить пісня “Балада про мальви
Таємнича співачка Катерина Боголюбова (на фото), більш відома як Katya Chilly,
сучасна українська співачка, музикант і композитор.
В її роботах Багато народної музики, багато аутентичних давньоруських ритуальних пісень. Приділяю особливу увагу сакральним народним текстам, намагаюсь їх не спотворити. Здебільшого використовую поліську українську традицію.
. Інтригуюча суміш автентичного фольклору і ультрамодної альтернативної поп-музики — дуже сильний подразник для будь-якої аудиторії.
На сьогоднішній день Катя Chilly працює над акустичною програмою, де немає ні краплі електро. І готує новий, революційний, ні на що не схожий матеріал.
Земля зітхає ледве чутно
І прокидається від сну...
І березень дарує чудо,
Розпочинаючи весну.
Це чудо – в усмішках чарівних,
У морі квітів навкруги.
Нещодавно мі святкували свято чарівних жінок 8 березня, хочемо вас привітати та побажати
Нехай життя буде багатим:
На здоров"я і на силу,
І на доленьку щасливу!
На яскраві довгі роки
Без турбот і без мороки.
На прибутки і достаток-
На фінансовий порядок!
На підтримку і повагу,
На рішучість і відвагу,
На тепло і розуміння,
На удачу і везіння.
На шикарний стиль та моду,
Елегантність і на вроду!
На круїзи при погоді,
Відпочинки на природі.
На розумне, добре, вічне,
На строкате й різнобічне,
Словом-на усе прекрасне,
На постійне й своєчасне!
Зичим успіхів, визнання
І великого КОХАННЯ!
Зі святом Вас, и прийміть в подарунок пісню у виконані гурту Калина « Дівчина –весна»
1 ведучий. Шановні гості! Наша зустріч завершується. За короткий час ми не змогли можливо розказати всього того, щоб нам хотілось. Але якщо наші пісні навіяли вам приємні спогади, торкнулися хоч однією струною вашого серця, принесли вам задоволення, ми вважаємо, що мети ми своєї досягли.
2 ведучий. В братерстві, щирості й любові
Безсмертя ми своє знайдем.
Вже досить сліз і досить крові -
Для України поживем.
Зберімось разом, як на свято,
І об'єднаймо почуття,
Бо нас немало, нас багато!
Тож розпочнімо новеє життя.
1 ведучий. Встань з колін, народе мій.
Гордість маєш ти!
На колінах не прийдеш
До своєї мети!
Годі спати - час вставати!
Сонце вже зійшло,
Сонним, брате, не здолати
Тяжкеє ярмо"
Просить, кличе і зове
Вся моя земля,
Україна рідная,
Матінка моя!
2 ведучий. Усміхнися, Вкраїно моя,
Скинь із себе прокляті кайдани,
Хай засяє твоя волелюбна зоря,
День новий над тобою постане!
1 ведучий. Житиме пісня - житиме народ. Пісня об'єднує всіх нас.
« Україно, моя любов».