7 клас
Урок – квест. Узагальнення знань з теми «Поведінка тварин»
Мета:
Тип уроку: узагальнення і систематизація вивченого матеріалу.
Місце проведення: кабінет біології.
Хід уроку
Слово вчителя.
Сьогодні ми завершуємо вивчення теми «Поведінка тварин». Ви дізнались багато цікавих фактів, які зможете використати у майбутньому. Наш урок є своєрідним підсумком вашого навчання. Я хочу запропонувати дуже цікавий спосіб узагальнення наших знань – у формі «квесту».
А чи відомо Вам, що означає термін «квест»? (діти пропонують варіанти відповідей).
Так, це – пошук, пошук пригод.
Організація квесту
Команди сформовано : I команда «Юні етологи»
II команда «Натуралісти»
III команда «Дослідники природи»
Маршрутний лист
Станція |
Кількість правильних відповідей (балів) |
Кількість помилок |
Час |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Загальний бал, час. |
|
|
|
Станція «Історична»
Дайте відповіді на запитання:
Станція «Дослідницька»
Методи вивчення етології
|
|
|
|
1 2 3 4 5
(спостереження, моделювання, картографічний метод, експеримент, складання етограм). – 5 балів [4].
«Поля ще вкриті снігом, тільки-но з’явились перші таловини, а вже чути дзвінку пісню польового жайворонка. Чудовим співом самець зачаровує самку». Прояв якої поведінки описано у цьому прикладі?
А. харчової
Б. репродуктивної
В. суспільної
Г. територіальної
(репродуктивної) – 1 бал [3].
«Ведмеді драпають і гризуть кору дерев, роблять заглиблення в землі». Прояв якої поведінки описано у цьому прикладі?
А. харчової
Б. репродуктивної
В. суспільної
Г. територіальної (територіальної) – 1 бал [3].
Методи дослідження комунікації тварин
|
|
|
1 2 3 4
(спостереження, лабораторні дослідження, фото-аудіо-відеозйомка, експеримент). – 4 бали [4].
Станція «Спостережлива»
1 [5]. 2 [6]. 3 [7].
4 [8]. 5 [9].
Фото використано з Інтернет джерел .
Форми поведінки :
А. репродуктивна
Б. гігієнічна
В. харчова
Г. соціальна
Д. захисна
(1-Б, 2-А, 3-Г, 4-В, 5-Д)- 5 балів
Станція «Логічна»
1.
И |
Т |
Б |
А |
О |
К |
Г |
В |
С |
Ю |
И |
С |
И |
Т |
Б |
А |
О |
К |
Г |
В |
С |
Ю |
И |
С |
Відповідь -
2 бали
И |
К |
І |
А |
Н |
О |
Е |
В |
З |
Ю |
Р |
С |
2.
И |
К |
І |
А |
Н |
О |
Е |
В |
З |
Ю |
Р |
С |
Відповідь -
2 бали
3.
О |
Р |
Е |
П |
Ф |
Ю |
Л |
І |
Н |
Е |
М |
Я |
Д |
И |
К |
С |
О |
Р |
Е |
П |
Ф |
Ю |
Л |
І |
Н |
Е |
М |
Я |
Д |
И |
К |
С |
Відповідь -
2 бали
4.
І |
Ф |
Н |
А |
М |
Я |
Ч |
С |
Т |
И |
Н |
Р |
К |
Т |
Г |
О |
І |
Ф |
Н |
А |
М |
Я |
Ч |
С |
Т |
И |
Н |
Р |
К |
Т |
Г |
О |
Відповідь -
2 бали
Станція «Підсумкова (кінцева)»
Виберіть вірні твердження:
Підсумки
Спостерігачі і капітани, з маршрутними листками, підходять до учителя по мірі проходження усіх станцій. Підраховуємо бали і визначаємо команду переможця, учасники якої отримують призи.
Домашнє завдання: Повторити параграфи 42-50. Виконати тестовий контроль знань (ст.221 підручника).
Список використаних джерел та література:
[ та ін]. –Київ: Генеза, 2015. – С. 181-221.