Урок навчання грамоти з використанням технології розвитку критичного мислення (1 клас). Тип уроку: позакласне читання. Методи та прийоми, які використані на уроці:"Дерево передбачень", "Фішбоун", "Сенкан", "Незакінчене речення". До уроку написала власні вірші.
Урок навчання грамоти з використанням технології розвитку критичного мислення (1 клас) ТЕМА: Ірен Роздобудько “ Дикі образи дикобраза ” МЕТА: формувати предметну компетентність:ознайомити учнів з творами Ірен Роздобудько, учити розуміти емоційно – образну думку автора, актуалізувати знання про тварин; формувати ключові компетентності: розвивати навички навчального співробітництва; створити умови для розвитку критичного мислення, учити робити аналіз прочитаного,навчити дітей читати з розумінням, уміти висловлювати власну думку, критично та системно мислити, приймати рішення. ОБЛАДНАННЯ:Хрестоматія сучасної української літератури для читання в 1- 2 класах серії “Шкільна бібліотека”/ укладач Стус Т.В.,- Львів: Видавництво Старого Лева , 2016.-160 с. ТИП УРОКУ: позакласне читання МЕТОДИ ТА ПРИЙОМИ: “Дерево передбачень”, робота в групах, “Фішбоун”, “Сенкан”, “Незакінчене речення”
ХІД УРОКУ Організаційний момент Скликав нас усіх дзвінок, Ми зібрались на урок. Будем дружно працювати, Час даремно не втрачати. І. Актуалізація опорних знань учнів Мені приснився дивний сон: Бачила я казок мільйон. Там Буратіно з Мальвіною Грає в футбол, Кіт у чоботях взяв мишу в полон. Незнайко поволі складає вірші. А Вінні сміється від душі. Коза – дереза веде козенят, А вовк – волоцюга ганя зайченят. Та раптом сон мій закінчився І казковий світ враз десь подівся. А вам, любі діти, сьогодні приснився казковий сон? Які казкові герої вам приснилися? А хотіли б ви дізнатися про незвичайну тваринку?
Наш урок читання Про тваринку незвичайну. Казку прочитаємо І цікавого дізнаємось. Відгадування загадок Голки виставляє враз, Не їжак, а …. (дикобраз) Манну кашу їв їжак, Щодня по 20 раз. Спортом він займався І водою закалявся… Став рости і розвиватись, Серед братів виділятись. Виріс за рік у 10 раз.. Ким же став їжак? (дикобразом) Дикобраз, дикобраз Завітав до нас у клас. Хоче знати він усе: Де живе, і як росте? Хто дружити з ним хотів? Допоможем ми йому? Вирушаймо всі у путь. Сьогодні на уроці ми прочитаємо казку – оповідання Ірен Роздобудько “Дикі образи дикобраза”
ІІ. Осмислення , пошук відповідей. Прийом “Дерево передбачень” -Прочитайте назву оповідання – казки. -Про кого розповідатиметься у творі? -Які події будуть описані? (учні озвучують , вчитель записує і приклеює листочки на дерево) -Що вам відомо про цю тваринку? - Чому ця тваринка має таку назву? (відповіді учнів) Ох, і назви ж інший раз придумують тваринам. Але незважаючи на страхітливу назву, дикобраз — це мила, практично невинна тварина. Просто у дикобраза видозмінений волосяний покрив. На животі і мордочці, шерсть м’яка і приємна на дотик, а на спині перетворилася на довгі (до 30 см) голки. Ці голки — основний захист дикобраза від ворогів, хоча їх у нього і небагато. Дикобрази поширені в Європі, США, Канаді, Індії, Африці, Азії і Південній Америці. Протягом дня вони сплять і стають активними у вечірній час. Дикобрази спроможні піднятися на дерево. Вони – травоїдні тварини, харчуються листям, корою, фруктами.
Читання тексту вчителем (3 абзаци) Читання учнів “Ланцюжком” (до кінця тексту) -Чи ствердились ваші передбачення? Прийом “Фішбоун” робота в групах -Яку проблему порушує автор? -Чому в дикобраза на початку твору не було голок? -Чому виростали голки після кожної образи? -Які причини привели до проблеми? -Наведіть факти, що підтверджують причини образ. -Що порадимо дикобразу?