Інтерактивний урок фізичної культури
4 клас
Урок - тренінг
Тема: Фізична активність та харчування.
Мета: познайомити учнів із складовими їжі та їх значенням для організму дитини; розвивати вміння та навички складати раціон харчування; виховувати бажання рости здоровими.
Мета уроку: учні повинні:
Обладнання і матеріали: правила роботи на уроці (смайлики), м’яч, маркери, картки з продуктами , які містять вітаміни, плакат «Меню на тиждень», картки для об’єднання.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Ось дзвінок нам дав сигнал –
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок здоров’я починаймо.
Учні по черзі передають м’яч і говорять «Я – Даринка, для мого організму корисно їсти …» (овочі, фрукти, м’ясо, …)
2) Правила роботи на уроці.
-Для того, щоб плідно працювати і краще засвоїти матеріал , давайте пригадаємо правила роботи на уроці. В цьому нам допоможе Фізкультуркін і Смайлики. (Вчитель демонструє Смайлики, діти називають правило).
Правила роботи на уроці:
- бути активними;
- уважно слухати;
- не перебивати;
- правило піднятої руки;
- допомагати один одному;
- посміхатися;
- радіти успіхам своїм та інших;
- вимкнути телефон.
-Ми повинні пам’ятать ці правила впродовж усього уроку.
ІІ. Основна частина
(Відповіді учнів).
Природні джерела вітаміну А
Рослинного походження:
зелені, жовті та помаранчеві овочі (морква, гарбуз, солодкий перець), шпинат, броколі, зелена цибуля, , бобові, фрукти та ягоди. Тваринного походження: риб'ячий жир, ікра, печінка (особливо яловича), кисломолочні продукти.27 июл. 2021 г.
Вітамін Б. Найбільше його є у висівках (запарених), в зеленому горошку, яйцях, свинині, печінці, квасолі, горіхах, гречці, коричневому рисі, патоці та дріжджах.
У яких продуктах є багато вітаміну С?
Вітамін Д: у яких продуктах міститься найбільше:
риб'ячий жир — 250 мкг;
печінка тріски — 200 мкг;
жирний оселедець — 30 мкг;
скумбрія — 16,1 мкг;
червона риба (сьомга, лосось, горбуша) — 10–11 мкг;
курячий жовток — 7,7 мкг;
ікра червона зерниста — 2,9 мкг;
яйце куряче — 2,2 мкг;
(Щоб не хворіти, почуватися бадьорими, сильними і красивими)
-Ви зростаєте і розвиваєтесь. Також дуже багато рухаєтесь, тому ваш організм потребує поживних речовин більше, ніж організм ваших батьків чи інших дорослих, хоча вони і більші за вас. Але це не означає, що ви повинні їсти у двічі більше за них. Просто їжа повинна бути різноманітною: молоко, сир, яйця, м’ясо, риба, фрукти та овочі.
Обов’язково треба їсти яблука , моркву: в них багато вітамінів. Але, щоб зберегти міцне здоров’я, треба не просто споживати їжу. Харчуватися потрібно правильно, тобто дотримуватися гігієни, режиму харчування та обов’язково займатися спортом.
Летить, летить по небу шар,
По небу шар летить,
Та знаємо ми, що шар оцей
Ніяк не відлетить.
Об’єднати учнів в 5 груп (понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця).
Кожна група на свій день складає меню з урахуванням усіх необхідних організму поживних речовин.
Презентація меню.
Понеділок
Сніданок: каша пшоняна, бутерброд з маслом і сиром, чай;
Обід: суп курячий з вермішеллю, картопляне пюре, відварна куряча грудка, салат, хліб;
Полудень: булочка, чай, яблуко;
Вечеря: каша гречана з тефтелею, хліб, сік .
Вівторок
Сніданок: молочна каша 5 злаків, варене яйце, какао;
Обід: борщ, гречана каша з тефтелями і томатною підливою, салат, хліб, компот;
Полудень: печиво вівсяне, сік, апельсин;
Вечеря: запіканка сирна, хліб, чай.
Середа
Сніданок: каша молочна рисова, бутерброд з маслом і сиром, чай;
Обід: суп, капуста тушкована з м'ясом, вінегрет, хліб;
Полудень: булочка з сиром, кефір;
Вечеря: картопляні оладки зі сметаною, какао.
Четвер
Сніданок: сирники, каша манна, какао;
Обід: борщ, вареники з картоплею, салат, хліб, компот;
Полудень: запіканка сирна з підливою, яблуко або банан;
Вечеря: каша рисова з рибною котлетою, хліб, молоко.
П'ятниця
Сніданок: каша вівсяна на молоці, бутерброд з сиром, варене яйце, чай;
Обід: тушкована картопля з курячою грудкою, рагу овочеве, огірок свіжий, хліб, компот;
Полудень: млинці з повидлом, чай, груша;
Вечеря: каша гречана з курячою грудкою, тертий буряк, хліб, молоко
Субота
Сніданок: млинці з сиром 1-2 штуки, каша молочна геркулесова, бутерброд з сиром і маслом, какао;
Обід: суп з вермішеллю, салат зі свіжих овочів, плов з куркою, чай, хліб;
Полудень: ряжанка, печиво, банан;
Вечеря: овочеве рагу, відварне м'ясо, хліб, сік.
Неділя
Сніданок: вермішель молочна, бутерброд з сиром і маслом, чай;
Обід: борщ, буряковий салат, картопляне пюре з котлетою, компот, хліб;
Полудень: сік, булочка з маком, яблуко;
Вечеря: риба відварна, терта морква, каша пшоняна, хліб, молоко.
Учні стають один за одним, беруться за плечі. Рухаються за ведучим, пританцьовуючи і промовляючи «Чіпси, кетчуп, кока-кола».
Складання меню на тиждень, яке записується у зошит .
«Банан, лимон, апельсин»
(За командою вчителя, учні по черзі міняються місцями)
ІІІ. Заключна частина
1)Зворотній зв’язок.
-Що найбільше сподобалось на уроці?
2) Прощання
Гра «Віночок бажань»
Учні стають у коло і по черзі кладуть руку на плече товаришеві і бажають… (здоров’я, гарного настрою,…)