Біологія 6 клас Вчитель Федорченко Н.П.
Тема: Значення бактерій в природі та житті людини.
Мета: Вивчити яке значення мають бактерії в житті людини та в природі, з’ясувати як уберегтися від зараження на бактеріальні хвороби, визначити, як відбуваються живлення та розмноження хвороботворних бактерій. Виховувати екологічну культуру, формувати цілісні уявлення про природу і навколишній світ як сферу життя, виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я. Розвивати в учнів логічне мислення, пам’ять, спостережливість, вміння працювати з підручником,
Метод проведення уроку: тренінг.
Хід уроку:
«Приваблива мета» В давнину в посуд з молоком вкидали жабку «холодушку». Для чого?
Сьогодні на уроці ми вивчимо яке значення мають бактерії в житті людини та в природі, з’ясуємо як уберегтися від зараження на бактеріальні хвороби, визначимо, як відбуваються живлення та розмноження хвороботворних бактерій
2. Домовленість про правила тренінгу.
3. Очікування учасників
4.Знайомство.
Називаємо своє ім’я і за першою буквою імені характеризуємо себе.
Наприклад: Наталія – надійна.
5.Гра «Допоможи Дюймовочці»
Допишіть речення.
1.Клітина бактерії складається з:___________
2.Бактерії за способом живлення – це__________
3. За формою клітини бактерії бувають _______
ІІІ. Вивчення матеріалу нової теми.
Кожна пара відриває аркуш паперу «пелюстку квітки», на якій написані завдання: знайти в підручнику і опрацювати
Перегляд презентації «Бактерії»
6. Руханка.
7. Робота в групах. Прийом «Шпаргалка»
Клас ділимо на групи. Кожна група, працюючи з підручником та розданим текстом, готує шпаргалку на задане питання. Доповідач, якого визначать кубиком, при відповіді зможе користуватися шпаргалкою.
Завдання:
Як хвороботворні бактерії потрапляють в організм?.
Як запобігти бактеріальним захворюванням?
8.Завершення тренінгу.
Що ви нового дізналися? Що вам дало це заняття?
9. Вправа «Подаруй посмішку»
Учасники стають по колу, вимовляють: «Я бажаю собі і всім… і дарую посмішку»
10. Додому: опрацювати відповідний параграф підручника.