СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 228 М.КИЄВА
Урок-гра
«Різноманітність рослин»
6-А клас
Виконала:
вчитель біології
Колінько О.М.
Київ - 2018
Тема: «Різноманітність рослин»
Мета:
Тип уроку: урок систематизації та корекції знань
Форма уроку: урок-гра
Методи, прийоми та інтерактивні завдання :
словесні, наочні , практичні;
«Знайди помилку», «Вгадайте слово», «Біологічні задачі», «Вгадайте плід»,
«З яких рослин виготовлені продукти», «Виберіть ознаки дводольних рослин», «Аукціон», робота з мультимедійною дошкою.
Міжпредметні зв’язки: географія , математика, література, медицина.
Обладнання та наочність: мультимедійна дошка, таблиці, друковані завдання, плоди, насіння, коренеплоди.
Епіграф до уроку
«Розум полягає не тільки у знанні, але й у вмінні застосовувати знання на ділі»
Аристотель
Хід уроку
І. «Загальні знання»
(2, К. Лінней)
ІІ. Водорості
(рости). А чи тільки у воді мешкає водорость?( На поверхні ґрунти, на корі дерев, навіть у шерсті тварин).
Водорості: хлорела (зелені), ламінарія (бурі), улотрикс (зелені), спірогіра (зелені), порфіра (червоні), хламідоманода (зелені), хара (зелені), філофора (червоні).
ІІІ. Вищі спорові рослини
Запитання
(Мохи)
Завдання «Знайди помилку»
Учні отримують малюнок моху зозулин льон з помилками у підписах його складових, які треба виправити
ІV. Голонасінні
Запитання
Завдання.
Вгадайте слово – назву представника голонасінних
Відповідь : секвоя
|
|
|
1 с |
о |
с |
н |
а |
|
|
|
2 я |
й |
ц |
е |
к |
л |
і |
т |
и |
н |
а |
3 ш |
и |
ш |
к |
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 х |
в |
о |
я |
|
|
|
|
|
5 п |
и |
л |
о |
к |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 я |
л |
и |
н |
а |
|
|
|
Вчитель: серед хвойних рослин секвоя – велетень і довгожитель. Секвоя – вічнозелена , що зростає в горах Каліфорнії (США), сягає заввишки до 140 м.., а діаметр її стовбура до 11 м.. Тривалість життя до 3 тис. років.
Задача.
Маса деревини з одного секвойядендрону або ж мамонтового дерева, яке росте в Південній Америці досягає близько 1 тис. т. Скільки грузовиків вантажопідйомністю 5т. потрібно, щоб перевезти деревину з одного такого дерева?
Відповідь: 200 машин (1000/5)
V. Покритонасінні або Квіткові.
Запитання
Завдання «Впізнайте плід»
З представлених органів рослини треба обрати плоди.
Цибулина, коренеплід моркви, бульба картоплі, яблуко , насіння квасолі, горіх, коробочка мака, насіння гарбуза, сім’янки соняшника, ягода помідора, брунька капусти.
Відповідь: яблуко, горіх , коробочка маку , сім’янка соняшника, ягода помідора.
Завдання. З яких рослин виготовлені продукти?
Продукти |
Рослини |
Олія |
Соняшник, кукурудза, олива |
Цукор |
Цукровий буряк |
Крохмаль |
Картопля |
Борошно |
Пшениця, жито, гречка |
Пшоно |
Просо |
Кетчуп |
Помідори |
Кава |
Кавове дерево |
Геркулес |
Овес |
Манка |
Пшениця |
Чай |
Чайний кущ |
«Аукціон»
Аукціон – це спосіб продажу товарів, за якого товар виставляють для огляду. На нашому аукціоні будуть продаватися товари, які ви зможете придбати за свої знання. Вчитель показує «товар», учні називають, який це орган рослини.
Товари:
яблуко
горіх
ягода помідора
бульба картоплі
цибулина
насіння квасолі
сім’янка соняшника
насіння гарбуза
Тестова перевірка рівня знань учнів з теми «Різноманітність рослин».
Судді підбивають підсумки, визначають та оголошують команду-переможця.
Заключне слово вчителя.
Домашнє завдання: повторити вивчений матеріал з теми.