Розв'язування задач і вправ. Узагальнення та
систематизація матеріалу, вивченого в І семестрі.
Мета:
навчальна: повторити, удосконалити та систематизувати вміння і навички з тем,
вивчених у І семестрі;
розвивальна: розвивати обчислювальні навички, вміння висловлювати власні
думки та працювати в команді;
виховна: виховувати відповідальність за результати своєї роботи та віру у власні
сили, наполегливість, цікавість до математики.
Тема Розв’язування задач і вправ. Узагальнення та
систематизація матеріалу, вивченого в І семестрі.
Мета:
навчальна: повторити, удосконалити та систематизувати вміння і навички з тем,
вивчених у І семестрі;
розвивальна: розвивати обчислювальні навички, вміння висловлювати власні
думки та працювати в команді;
виховна: виховувати відповідальність за результати своєї роботи та віру у власні
сили, наполегливість, цікавість до математики.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевірити готовність класу до уроку, налаштувати їх на роботу.
Якщо хочеш досягнути у житті своїх вершин,
Математику збагнути мусиш тонко, до глибин
Домашнє завдання вчитель перевіряє зібравши перед уроком зошити.
ІІ. Узагальнення та систематизація знань
Проводиться у формі фронтальної бесіди:
Що таке виміри паралелепіпеда?
ІІІ Розв’язування задач
1) Кожний учень отримує на окремому аркуші завдання і має 3 хв на розв’язування:
№1. Обчисліть: 72:8; +51; :15; ·9; ? |
№2.Побудуйте кути:
|
№3. Обчисліть об’єм та площу куба з ребром 8 дм |
№4. Розв’яжіть рівняння:
|
|
№5. Знайдіть ділене, якщо дільник дорівнює 6, неповна частка – 11, а остача – 3 |
№6. Знайдіть значення виразу: , якщо |
№7. Знайдіть периметр прямокутника, площа якого дорівнює 42 см2, а одна з його сторін – 6 см. |
№8. З двох сіл, відстань між якими дорівнює 9 км, одночасно в одному напрямі виїхали два вершники. Попереду їхав вершник зі швидкістю 7 км/год. Через 3 год після поч руху його наздогнав другий вершник. Яка швидкість другого вершника? |
|
№9. Як зміниться частка, якщо ділене зменшити у 12 разів, а дільник збільшити у 4 рази? |
№10. У скільки разів площа квадрата зі стороною 8 см більша за площу квадрата зі стороною 2 см? |
№11. Cума довжин усіх ребер куба дорівнює 24 см. Чому дорівнює об’єм куба? |
№12. Побудуйте прямокутний паралелепіпед ABCDA1B1C1D1. Запишіть грані, яким належить точка В1 |
|
№13. Висота прямокутного паралелепіпеда дорівнює 7 дм, ширина – на 1 дм менша від висоти, а довжина – в 2 рази більша за ширину. Знайдіть об’єм паралелепіпеда |
№14. Довжина однієї з сторін прямокутника дорівнює 36 см, що на 17 см більше за довжину сусідньої сторони. Знайдіть периметр прямокутника. |
№15. Складіть і обчисліть числовий вираз куба різниці чисел 15 і 11. |
№16. Розв’яжіть рівняння:
|
|
№17. Як зміниться об’єм прямокутного паралелепіпеда, якщо його довжину збільшити у 4 рази, ширину – в 2 рази, а висоту – у 5 разів? |
№18. Прямокутник, сусідні сторони якого дорівнюють 18 см і 36 см, та квадрат мають рівні периметри. Знайдіть сторону квадрата. |
№19. Обчисліть: 43 :8; ·9; +19; :13; ? |
№20. З одного міста в інше одночасно вирушили легковий і вантажний авто. Швидкість легкового автомобіля дорівнює 76 км/год, а вантажного – 58 км/год. Якою буде відстань між ними через 4год після початку руху? |
|
№21. Обчисліть: 32 ·2; :6; ·7; +7; ? |
№22. Обчисліть найзручнішим способом значення виразу:
|
№23. Розв’яжіть рівняння: . |
№24. Знайдіть ділене, якщо дільник дорівнює 17, неповна частка – 8, а остача – 6. |
|
№25. Розв’яжіть рівняння:
|
№26. Висота прямокутного паралелепіпеда дорівнює 6 м, ширина – на 2 м більша від висоти, а довжина – в 2 рази менша за ширину. Знайдіть об’єм паралелепіпеда. |
№27. Складське приміщення має форму прямокутного паралелепіпеда. Його площа дорівнює 312 м2, а об’єм – 1248 м3. Знайдіть висоту цього приміщення. |
№28. Обчисліть: 2 га 10 а : 7; +15 а; : 500; -9 м2; ? |
|
2) Потім учні об’єднуються в пари і обговорюють розв’язки своїх завдань. (Час виконання 2 хв).
3) Пари об’єднуються у четвірки. Оформляють задачі в зошит і записують результати. (Час виконання – 5 хв. )По черзі четвірки записують свої результати на дошці та пояснюють іншим. Всі, хто розв’язали завдання, отримують побажання – назву міста нашої країни, яке вони протягом року мають по можливості відвідати.
Бланк відповідей
№1. 36 Одеса |
№2. Побудовані кути Хмельницький |
№3. S=384 дм2, V=512 дм3. Рівне |
№4. X=24 Ужгород |
№5. 69 Херсон |
№6. 2 Луцьк |
№7. 26 см Трускавець |
№8. 10 км/год Київ |
№9. Зм. у 48 разів Мукачеве |
№10. У 16 разів > Івано-Франківськ |
№11. 8 см3 Тернопіль |
№12. Паралелепіпед Черкаси |
№13. V=504 дм3 Чернівці |
№14. 110 см Запоріжжя |
№15. 64 Яремче |
№16. 115 Східниця |
№17. Зб. у 40 Кам’янець-Подільськ |
№18. 27 см Хотин |
№19. 7 Вінниця |
№20. 72 км Чернігів |
№21. 28 Жовква |
№22. 40500 і 38 Суботів |
№23. 13 Берестечко |
№24. 142 Збараж |
№25. 27 Золочів |
№26. 192 м3 Кирилівка |
№27. 4 м Канів |
№28. 0 Полтава |
ІV. Підведення підсумків
Домашнє завдання. Тести с.194-196, підготуватися до Кр.
Додатково: збірник, с. 136 Кр №5.
№1. Обчисліть: 72:8; +51; :15; ·9; ? |
№2.Побудуйте кути:
|
№3. Обчисліть об’єм та площу куба з ребром 8 дм |
№4. Розв’яжіть рівняння:
|
|
№5. Знайдіть ділене, якщо дільник дорівнює 6, неповна частка – 11, а остача – 3 |
№6. Знайдіть значення виразу: , якщо |
№7. Знайдіть периметр прямокутника, площа якого дорівнює 42 см2, а одна з його сторін – 6 см. |
№8. З двох сіл, відстань між якими дорівнює 9 км, одночасно в одному напрямі виїхали два вершники. Попереду їхав вершник зі швидкістю 7 км/год. Через 3 год після поч руху його наздогнав другий вершник. Яка швидкість другого вершника? |
|
|
|
|
|
|
№9. Як зміниться частка, якщо ділене зменшити у 12 разів, а дільник збільшити у 4 рази? |
№10. У скільки разів площа квадрата зі стороною 8 см більша за площу квадрата зі стороною 2 см? |
№11. Cума довжин усіх ребер куба дорівнює 24 см. Чому дорівнює об’єм куба? |
№12. Побудуйте прямокутний паралелепіпед ABCDA1B1C1D1. Запишіть грані, яким належить точка В1 |
|
№13. Висота прямокутного паралелепіпеда дорівнює 7 дм, ширина – на 1 дм менша від висоти, а довжина – в 2 рази більша за ширину. Знайдіть об’єм паралелепіпеда |
№14. Довжина однієї з сторін прямокутника дорівнює 36 см, що на 17 см більше за довжину сусідньої сторони. Знайдіть периметр прямокутника. |
№15. Складіть і обчисліть числовий вираз куба різниці чисел 15 і 11. |
№16. Розв’яжіть рівняння:
|
|
№17. Як зміниться об’єм прямокутного паралелепіпеда, якщо його довжину збільшити у 4 рази, ширину – в 2 рази, а висоту – у 5 разів? |
№18. Прямокутник, сусідні сторони якого дорівнюють 18 см і 36 см, та квадрат мають рівні периметри. Знайдіть сторону квадрата. |
№19. Обчисліть: 43 :8; ·9; +19; :13; ? |
№20. З одного міста в інше одночасно вирушили легковий і вантажний авто. Швидкість легкового автомобіля дорівнює 76 км/год, а вантажного – 58 км/год. Якою буде відстань між ними через 4год після початку руху? |
|
№21. Обчисліть: 32 ·2; :6; ·7; +7; ? |
№22. Обчисліть найзручнішим способом значення виразу:
|
№23. Розв’яжіть рівняння: . |
№24. Знайдіть ділене, якщо дільник дорівнює 17, неповна частка – 8, а остача – 6. |
|
№25. Розв’яжіть рівняння:
|
№26. Висота прямокутного паралелепіпеда дорівнює 6 м, ширина – на 2 м більша від висоти, а довжина – в 2 рази менша за ширину. Знайдіть об’єм паралелепіпеда. |
№27. Складське приміщення має форму прямокутного паралелепіпеда. Його площа дорівнює 312 м2, а об’єм – 1248 м3. Знайдіть висоту цього приміщення. |
№28. Обчисліть: 2 га 10 а : 7; +15 а; : 500; -9 м2; ? |
|
Бланк відповідей
№1. 36 Одеса |
№2. Побудовані кути Хмельницький |
№3. S=384 дм2, V=512 дм3. Рівне |
№4. X=24 Ужгород |
№5. 69 Херсон |
№6. 2 Луцьк |
№7. 26 см Трускавець |
№8. 10 км/год Київ |
№9. Зм. у 48 разів Мукачеве |
№10. У 16 разів > Івано-Франківськ |
№11. 8 см3 Тернопіль |
№12. Паралелепіпед Черкаси |
№13. V=504 дм3 Чернівці |
№14. 110 см Запоріжжя |
№15. 64 Яремче |
№16. 115 Східниця |
№17. Зб. у 40 Кам’янець-Подільськ |
№18. 27 см Хотин |
№19. 7 Вінниця |
№20. 72 км Чернігів |
№21. 28 Жовква |
№22. 40500 і 38 Суботів |
№23. 13 Берестечко |
№24. 142 Збараж |
№25. 27 Золочів |
№26. 192 м3 Кирилівка |
№27. 4 м Канів |
№28. 0 Полтава |