Урок- узагальнення "Механічна робота та енергія"

Про матеріал
Дана розробка уроку допоможе розвинути пізнавальні, творчі здібності учнів. формує особистість. Використання запропонованих методів та форм, новітніх інформаціних технологій дозволить підвищити ефективність навчання, створить умови залучення всіх учнів до навчального процесу, активної навчальної діяльності.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

урок-узагальнення по темі  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

вчитель  фізики

Волощук Ігор Богданович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Чернівці , 2020

Урок-узагальнення по темі

«Механічна робота, енергія»

(7 клас)

 

Мета:

Освітня. узагальнити знання учнів по темі «Механічна робота, енергія»

Розвиваюча. Розвивати творчі здібності та логічне мислення учнів

Виховна. Виховувати толерантність, колективізм,  бережливе ставлення  до природи, дисциплінованість, сумлінність.

Завдання уроку: навчити працювати в колективі, застосовувати знання в нестандартних ситуаціях; розвинути інтерес до фізики, логічне мислення, пізнавальні та творчі здібності.

Тип уроку: урок узагальнення знань

Обладнання : комп'ютер, мультимедіа-проектор, інтерактивна дошка, підручник «Фізика-7» за редакцією В.Г. Бар’яхтар, С.О. Довгого

 

Хід уроку

Вчитель: ми  розглянули дуже важливу тему  розділу  фізики    для 7-го класу «Механічна робота  та енергія». Познайомилися з поняттям механічна робота та   енергія   її видами.  Скарбничку знань поповнили  великою кількістю фізичних понять, фізичних величин, законів  і формул. І ось    на сьогоднішньому уроці   ми повинні застосувати наші знання  для знаходження правильних рішень проблемних    ситуацій за допомогою комп'ютерів і інтерактивної дошки та визначити    ерудитів по темі «Механічна робота та енергія».

Ми будемо працювати в групах

 

Перша група: керівник

Друга група : керівник

Третя група: керівник             

Четверта група: керівник     

 

Визначити знавців фізики нам допоможе  журі  в складі:

1.

2.

3.

 

Починаємо конкурс у віршованій формі:

 

Енергія вирує через край –

Вона підживлена оновленням природи.

Летять думки ген-ген за небокрай.

 

 

 

Перший конкурс «Розминка»

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "акробати  піраміда"

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Земля ядро"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кінематика 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "кінетична енергія"

                                                                                                                                                                                                                                             

 

 

 

 

 

Другий конкурс   «Енергетична драбинка»

 

Драбинка має 11 сходинок, для підйому на кожну сходинку потрібно назвати з  певною кількістю букв  фізичні величини, поняття, одиниці виміру, визначення з даного розділу «Механічна робота  та енергія».   Час на кожну сходинку 25 с., Команди відповідають тільки підняттям руки, число балів дорівнює кількості букв, правильність оцінює журі.

Якщо  за визначений час не буде  відповіді то переходимо до наступної.

 

 

 

 

 

 

                                                                     

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "знак питання человек" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Третій конкурс   «енергетичні пелюстки »

 

Потрібно зібрати з найбільшої кількості  пелюсток квітку. Правила гри: пелюстку прикріплювати  на маркерну дошку тільки тоді коли на ній записана формула з даного розділу.

 

 Кожна прикріплена пелюстка оцінюється  одним балом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Четвертый конкурс «Экспериметатори»

 

 Поясність по малюнках , що відбувається і чому?

Максимальна оцінка  5 балів.

 

Результат пошуку зображень за запитом "перехід енергії механічної"Результат пошуку зображень за запитом "перехід енергії механічної"Пов’язане зображення Результат пошуку зображень за запитом "похила площина"

 

 

Завершуємо 5 змагання  бліц-контролем на виконання одного завдання дається 10 секунд.

 

Вам необхідно вибрати  правильну відповідь з запропонованих.

    

1. Які зміни відбуваються  при  киданні м’яча вверх ?

А) кінетична енергія зростає;

Б) потенціальна енергія зростає;

В) механічна енергія зростає;

Г) всі відповіді правильні.

 2. Як зміниться кінетична енергія тіла, якщо маса  збільшиться  вдвічі   ? 

А) зменшиться у 4  рази;

Б) зменшиться у 2  разів;

В)  збільшиться у 2 рази; 

 Г) збільшиться у 4 разів.

 3. Нитяний маятник, що гойдається, має максимальну кінетичну енергію   у точці

А) найвищій;

 Б) найнижчій;

В) положення рівноваги;

Г) всі відповіді правильні.

4.  Кидаючи м'яч, учень  виконав механічну роботу 20Дж. Яку кінетичну енергію набув м'яч?

А) 20 Дж;

Б) 40 Дж;

В) 60 Дж;

Г) 80 Дж.

5. Як змінюється потенціальна і кінетична енергія тіла, пінгвіна що сповзає з криги?

А) Потенціальна енергія зменшується, а кінетична енергія збільшується

Б) Потенціальна енергія збільшується, а кінетична енергія зменшується

В) Потенціальна кінетична енергії зменшуються,

Г) Потенціальна енергія зменшується, а кінетична енергія не змінюється

6. Книжка лежить на столі. Яку енергію вона має відносно Землі?

А) кінетичну;

Б) потенціальну;

В) потенціальну і кінетичну;

Г) енергія рівна нулю.

 7. У якому випадку виконується механічна робота?

А) вода  тисне на стінки посудини;

Б) портфель лежить на  стільці;

В) падає крапля дощу;

Г) Закипає вода в чайнику

8. Яке тіло відносно землі має кінетичну енергію   ?

А) колесо що котиться по дорозі ;

Б) Яблуко, що падає з дерева;

В) м'яч, що котиться по футбольному полю;

Г) всі тіла.

9. Яку роботу  виконав хлопчик  який підняв 10 літрів води на висоту 10 см.

А) 1 Дж;

Б) 10 Дж;

В) 100 Дж;

Г) 1000 Дж;

10. Виберіть правильні твердження. 

А) тіло що  рухається має  кінетичну енергію;

Б) робота  виконана силою тяжіння,  не залежить від маси тіла;

В)  Деякі тіла не мають   механічної енергії;

Г) Потенціальна енергія залежиться від  швидкості.

 

Підсумок. Журі  просумує оцінки  всіх учасників.

 Слово надається журі.

 

А тепер журі визначать оцінки всіх учасників команд.

  • Слово журі

Домашнє завдання: Проаналізувати помилки, підготуватися до контрольної роботи; виконати завдання ст.240 підручника: «Підбиваємо підсумки».

 

doc
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
Розділ 4. Механічна робота та енергія
Додано
3 січня 2020
Переглядів
1006
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку