Урок 13." Порівняння та впорядкування об’єктів 2 клас"

Про матеріал
Розробка уроку з інформатики. Повний конспект уроку з детальним описрм кожного єтапу уроку. Додатково знайти файл презентацію з відповідною назвою.
Перегляд файлу

Вавілова Л.М.    

 

Урок 13. Порівняння та впорядкування об’єктів

Мета:

навчальна: сформувати вміння порівнювати об’єкти за значеннями властивостей;визначати спільні та відмінні ознаки/властивості;порівнювати об’єкти за значеннями властивостей;

розвивальна:

  • спілкування рідною мовою;
  • інформаційно-цифрова компетентність;
  • вміння вчитися.

 

виховна:

  •        виховання відповідальності;
  •        розвиток навичок роботи в парах, команді;
  •        підвищення рівня інформаційної культури;
  •        розвиток творчих здібностей учнів.

 

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, презентація.

Програмне забезпечення: Скарбниця знань.

Тип уроку:засвоєння нових знань і вмінь.

Форма роботи:

 фронтальна,

 групова,

 практична робота за комп’ютером.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання;
  • перевірка присутніх;
  • перевірка готовності учнів до уроку;
  • - Перевірте, чи все необхідне лежить у вас на парті: зошит, підручник, ручка, олівець.

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Фронтальне опитування (слайд 1) 

- Що таке об’єкт?

-Які бувають об’єкти?

-Що називають властивостями об’єкта?

  1. Гра «Чи може бути?» (слайд 2) 

Зараз я буду називати об’єкти та їх властивості, якщо ви не згодні, плескаєте в долоні.

Наприклад: солодкий лимон (оплески), зелене сонце (оплески), чорний виноград (може бути), біле кошеня (може бути), дерев’яна ложка (може бути), добрий синій крокодил (оплески)…

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Оголошення теми і мети уроку(слайди 3,4)
  2. Як можна назвати одним словом предмети:
    1. Ліжко, стілець, шафа, стіл?   (Меблі)
    2. Чашка, тарілка, каструля, сковорідка? (Посуд)
    3. Дуб, береза, яблуня, вишня? (Дерева)
    4. Троянда, ромашка, волошка, кульбаба? (Квіти)

 

  1. Що спільного на малюнках?

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

Сьогодні ми розглянемо і вивчимо які дії можна виконувати з об’єктами.

  1. Які дії можна виконувати з об’єктами? (Миша, фотоапарат) (слайд 5) 
  2. Різні об’єкти можна порівнювати між собою. Для цього використовують значення їх спільної властивості. (слайд 6) 

 

  1. Різні об’єкти можна об’єднувати в групи за спільною властивістю. (слайд 7-10) 
  2. Значення деякої властивості об’єктів можна використати для того, щоб їх впорядкувати. (слайд 11-13) 

Впорядкування-це встановлення правильного порядку серед поданих об’єктів.

  1. Які об’єкти довкола ти можеш впорядкувати? . (слайд 14) 
  2. Які групи об’єктів подані на малюнку? Яку властивість використали для об’єднання в групи?

V. Засвоєння нових знань

  1. .Робота з роздатковим матеріалом. . (слайд 15) 

У кожного учня на парті різнокольорові геометричні фігури.

Завдання

1. Викладіть фігури, що об’єднанні за спільною ознакою. (Назвати ознаку)

2. Впорядкуйте деякі фігури за певною ознакою. (Назвати ознаку)

3. Об’єднайте фігури для подання зображення.

  1. Робота в зошиті.(с.26-27)

VІ. Фізкультхвилинка «Австралійський дощ» . (слайд 16) 

Учасники стають у коло.

- Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Ні? Тоді давайте разом послухаємо, який він. Зараз по колу ланцюжком ви будете передавати мої рухи. Коли вони повернуться до мене, я передам наступні. Будьте уважні.

  •                   – В Австралії піднявся вітер (потирання долонь).
  •                   – Починає накрапати дощ (клацання пальцями).
  •                   – Дощ посилюється (почергове плескання долонями по плечах).
  •                   – Починається справжня злива (плескання по стегнах).
  •                   – А ось і град та справжня буря (тупіт ногами).
  •                   – Але що це? Буря стихає (плескання по стегнах).
  •                   – Дощ стихає (плескання долонями по плечах).
  •                   – Лише рідкі краплі падають на землю (клацання пальцями)
  •                   – Тихий шелест вітру (потирання долонь).
  •                   – Ура! Сонце! (руки догори).

VІІ. Формування вмінь та навичок

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

Практичне завдання

а)  Повторення правил техніки безпеки

Гра «Правильно-неправильно»


В клас комп’ютерний спітнілі

Ми вбігаємо щосили ...

(Діти тупають ніжками)

 

Витри старанно взуття,

Нам непотрібне сміття!

(Учні плещуть у долоні)

 

За улюблений комп’ютер

Падаєм, мов спілі фрукти...

(Діти тупають ніжками)

 

А щоб сісти нам за парту,

Вчитель нам дає команду!

(Учні плещуть у долоні)

 

Ти підсунь дисплей близенько

І шнури поправ хутенько!

(Діти тупають ніжками)

Від екрана ти відсядь...

Сантиметров  п’ятдесят!

(Учні плещуть у долоні)

 

Голова болить моя,

Потерплю годину !

(Діти тупають ніжками)

 

Я дротів не зачіпаю,

Правило це добре знаю!

(Учні плещуть у долоні)

 

Як відчую щось горіле,

Промовчу я всім на диво...

(Діти тупають ніжками)

 

В електронний клас науки

Сміло входь, лиш вимий руки!

(Учні плещуть у долоні)


 

  1. Інструктаж учителя.
  2. Практична робота за комп’ютерами.
  3. Вправи для очей.

1. Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. Повторити 2 – 3 рази.

2. Міцно заплющити очі (рахувати до 3), відкрити їх і подивитись удалечінь (рахувати до 5). Повторити 2-3 разів.   

 

VIII. Підсумок уроку

  1. Що ми вивчали на сьогоднішньому уроці?
  2. Які дії можна виконувати з об’єктами?
  3. Що сподобалось на цьому уроці?

IX.  Домашнє завдання : Підручник п.13 с.56

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Литвинкович Тетяна Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Інформатика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 лютого 2020
Переглядів
6486
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку