Біологія. Завдання біології та біологічна картина світу. Науки, що вивчають живу природу. Зв’язки біології з іншими науками та формування природничо-наукової картини світу. Розділи та особливості сучасної біології.
Біологія. Завдання біології та біологічна картина світу. Науки, що вивчають живу природу. Зв’язки біології з іншими науками та формування природничо-наукової картини світу. Розділи та особливості сучасної біології. Ференц Л. В. Вчитель біології
Номер слайду 3
Основним законом природи є збереження людства. Джон Локк
Номер слайду 4
Робота з підручником
Номер слайду 5
Зооло́гія (дав. -гр. ζωο та λογος) — розділ біології, що вивчає тварин та їхні взаємозв'язки з довкіллям.
Номер слайду 6
Міколо́гія, або грибозна́вство (грец. μύκης — гриб і ...логія) — наука, яка досліджує гриби як особливу групу організмів, що становлять самостійне царство. Мікробіологія — галузь біології, що вивчає одноклітинні, багатоклітинні та неклітинні мікроорганізми. Вірусоло́гія — галузь науки, яка вивчає властивості вірусів людини, тварин, рослин, бактерій, грибів і процеси, котрі вони спричиняють в організмі чутливих хазяїв, розробляє методи діагностики, лікування та профілактики вірусних інфекцій.
Номер слайду 7
Гістоло́гія — розділ біології, що вивчає будову тканин живих організмів. Анато́мія (з грец. ἀνα- — верх і τέμνω — різати) — це наука про форму, будову організму та окремих його органів чи систем. Морфологія — розділ біології, що займається вивченням форми та будови організмів та їх специфічних структурних особливостей. Біохі́мія — наука про хімічний склад організмів та їхніх складових частин та про хімічні процеси, що протікають в організмах.
Номер слайду 8
Гене́тика — наука про спадковість і мінливість ознак організмів, методи управління ними та організацію спадкового матеріалу; розділ біології. Медици́на (заст. лі́карство) — система наукових знань та практичної діяльності, метою яких є зміцнення і збереження здоров'я, продовження життя людей, попередження та лікування захворювань людини.
Номер слайду 9
Екологія — це наука, що вивчає закономірності відносин між організмами та довкіллям, а також утворення і діяльність надорганізмових систем. Охоро́на приро́ди — сукупність заходів зі збереження, раціонального використання і відновлення природних ресурсів Землі.
Номер слайду 10
Методи досліджень в біології
Номер слайду 11
Закріпимо свої Знання . Робота з карткою 2.
Номер слайду 12
Розминка -релаксація
Номер слайду 13
Лабораторна робота № 1. Планування досліджень проростання насіння квасолі.
Номер слайду 14
Наскільки ти засвоїв знання?
Номер слайду 15
Домашнє завдання. Вивчити галузі біології та пов’язані з нею інші науки.2. Додатково (за бажанням). Підготуй цікаву інформацію про одну з наук.
Номер слайду 16
Список використаних джерелhttps://www.google.com/search?q=%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%BA%D0%B0&sca_esv=b5919fffchttps://www.google.com/search?q=%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8 F+%D0%B2%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0+%D0%B2+%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%96 Робочий зошит з біології за 6 клас. Т. С. Котик. Київ – 2018.https://www.google.com/search?q=%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0&sca_esv=1926c2955f272b3e.