Урок 4 "Повторення вивченого за 6 клас"

Про матеріал

На початку нового навчального року бажано повторити те, що вивчалось раніш. І діти підготовляться до сприйняття нових тем, і вчителеві буде простіше пояснювати щось нове

Перегляд файлу

Урок 3

Тема.  Задачі на знаходження дробу від числа та числа за значенням його дробу .

Цілі:

навчальна: повторити алгоритм розв’язування задач на  знаходження дробу від числа та числа за значенням його дробу;

розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння будувати математичний ланцюжок;

виховна: виховувати культуру математичного запису в зошиті та на дошці.

Тип уроку: урок  повторення, систематизації та узагальнення вивчення.

Хід Уроку

І. Організаційний момент. ( 5 хвилин)

1. Перевірити домашнє завдання.

2. Провести опитування за темами минулих уроків.

  • Які числа називають натуральними, цілими, раціональними?
  • Правило додавання (віднімання) звичайних дробів.
  • Правило додавання (віднімання) чисел з різними знаками.
  • Правило множення (ділення) звичайних дробів.
  • Правило множення (ділення) чисел з різними знаками.
  • Що ми називаємо рівнянням?
  • Що називається модулем?
  • Що називається пропорцією?
  • Сформулюйте основну властивість пропорції.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Опитування учнів.
  1. Які знайти дріб (відсоток)  від числа?
  2. Як знайти число за значенням його дробу (відсотка)?

 

  1. Розв’язування вправ.
  1. Дві бригади трактористів зорали 630 га землі, причому перша бригада виконала роботи. Скільки гектарів землі зорала друга бригада?

 

  1. За чотири дні на завод привезли 1200 кг металобрухту. Першого дня привезли усього металобрухту, другого – 35 % решти, а третього – в рази менше, ніж другого. Скільки металобрухту привезли на завод четвертого дня?

 

  1. Морська вода містить 6 % солі. Скільки води треба взяти, щоб отримати 42 кг солі?

 

 

  1. Деталь містить 28 % міді, 56 % заліза, а решта 144 г – нікель. Скільки грамів важить деталь?

 

  1. Провести перевірочну роботу «квест».

 

І варіант. (слабкий)

  1. Знайти  від 280

 

Результат підставити у друге завдання замість літери «».

 

  1. Знайдіть число, 30 % якого дорівнюють .

 

Значення виразу підставити в третє завдання замість «».

 

  1. Дріт довжиною β розрізали на дві частини, перша з яких у 6 раз коротша від другої. Знайдіть довжину першої частини.

 

 

 

 

 

ІІ варіант. (середній)

  1. Знайти 6% від 800.

 

Результат підставити у друге завдання замість літери «».

 

  1. На лінію вийшло α автобусів, що становить усіх автобусів автопарку. Скільки автобусів в автопарку?

 

Значення виразу підставити в третє завдання замість «».

 

  1. Маса батька в 4 рази більша за масу його сина. Знайдіть масу батька, якщо вона на β кг більша за масу сина?

 

 

 

 

 

 

IIІ варіант. (сильний)

  1. Скільки градусів становлять прямого кута?

 

Результат  підставити у друге завдання замість літери «».

 

  1. При тушкуванні м’ясо втрачає 30 % своєї маси. Скільки сирого м’яса треба взяти, щоб отримати α кг тушкованого?

 

 Значення виразу підставити в третє завдання замість «».

 

Одна сторона трикутника на 14 см менша від другої і у 2 рази менша від третьої. Знайдіть сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює β.

 

 

 

V.  Підсумки уроку.

Учитель оцінює найбільш активних учнів.

Виставляє оцінки команді- переможцю.

VI.  Домашнє завдання.

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С.)
Додано
13 липня 2018
Переглядів
1032
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку