Урок 5. "Розробка уроку для 4 класу з теми "Графіка" Робота в середовищі графічного редактора: змінювання зображень з використання функцій обертання, зміна кольору фігур та фону"

Про матеріал

П'ятий урок в 4 класі з теми "Графіка". В циклі уроків реалізовую метод проектів. Вивчення теми складається з 7 уроків. До кожного уроку створено презентацію та додаткові матеріали.

Перегляд файлу

Урок № 5

 

Тема уроку: Робота в середовищі графічного редактора: змінювання

зображень з використання функцій обертання, зміна кольору фігур та

кольору фону.

 

Мета уроку:

 Навчальна: Вдосконалювати навички створення в середовищі графічного редактора зображення; навчити змінювати та вдосконалювати зображення з використанням функцій обертання, кольору, поворотів.

Розвиваюча: Розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;

Виховна: Виховувати самостійність та відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація, інструкція з ТБ.

Програмне забезпечення: браузер, графічний редактор Paint .

 

Хід уроку.

I. Організаційний етап.

  • привітання;
  • перевірка присутніх;
  • перевірка готовності учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу.

 

  1. Наведіть приклади  повідомлень,  поданих  графічно.
  2. Чи відомий вам термін «графіка»?
  3. В якій сфері діяльності людини він зустрічається?

 

 

III. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Фарби, кольори, малюнки!  Скільки їх у нашому житті. Побачених у книжках, намальованих у альбомах аквареллю та олівцями. А як же комп’ютер? Чи вміє він малювати? Звичайно так. Ця машина може все! За допомогою комп’ютера можна створити безліч малюнків. Адже для малювання існує безліч програм. Хочете навчитися малювати не олівцем та фарбами? Як? Зараз ми все дізнаємось і всьому навчимося! 

 

 

 

 

 

IV. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя з елементами демонстрування презентації.

Графічні зображення, які створено або опрацьовано за допомогою комп’ютера, називають  комп’ютерною графікою. В сучасному світі на кожному кроці ми зустрічаємо результати роботи з комп’ютерною графікою. Сьогодні вже ніхто не малює афіші за допомогою фарб та олівців, ніхто не робить аплікації для створення рекламного оголошення, при створенні фотографій вже не потрібно мати «темну» кімнату. Чому? Тому що все можна зробити краще і швидше за допомогою інструментів графічних редакторів, тобто за допомогою комп’ютерної графіки. 

 Як ми пам’ятаємо інформація на комп’ютері зберігається у вигляді файлів. Графічна інформація зберігається у вигляді графічних файлів. Графічні файли даних бувають статичними та анімаційними.

В залежності від цього розрізняють:

  • Статичну графіку:
    • Малюнки;
    • Фотографії;
    • Схеми;
    • Креслення;
    • Діаграми;
    • Тощо;
  • Анімаційна графіка:
    • Анімація;
    • Відео.

Щоб працювати з графічними файлами необхідні спеціальні комп’ютерні програми. Це і є  графічні редактори. Це комп’ютерні програми, які надають можливість створювати й редагувати зображення та зберігати їх для подальшого використання.

 

  Графічний редактор Paint входить у стандартний набір програм Windows і знаходиться за адресою: Пуск       Все програми       Стандартные        Paint. З ним ми сьогодні і будемо працювати.

 Пригадаємо  елементи вікна цієї програми:

Головне меню:

  • Файл – робота з графічними файлами (створення,відкриття, збереження, друкування);
  • Правка – редагування малюнку за допомогою інструментів;
  • Вид – управління зображенням деяких елементів вікна;
  • Рисунок – обробка малюнка (встановлення розмірів, нахилів, поворотів);
  • Палитра – завантаження, зміна, збереження палітри кольорів;
  • Справка – виклик довідкової інформації. 

 

А сьогодні ми ближче познайомимося з такими інструментами як:

Повернути - для обертання зображень

 Заливка - для зміни кольору фігури та кольору фону

 

Потренуємося використовувати ці нові для нас та такі важливі інструменти.

 

 

 

V. Фізкультхвилинка

Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)

Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)

Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)

Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)

Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)

Так — так — так! (стрибають на місці).

 

VI. Робота за комп’ютером.

  1. Інструктаж з ТБ;
  2. Кожен учень малює свою планету за допомогою графічного редактора;
  3. Вставити свій малюнок в наступний слайд своєї презентації.

 

VII. Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можна забувати про відпочинок для очей, адже вони теж втомлюються.

  • Обертати очима по колу.
  • Рухати вгору, вниз.
  • Рухати вліво, вправо.
  • Заплющити та розплющити очі.

VIII. Підсумок уроку.

  1. Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?
  2. Що найбільше сподобалося?
  3. Що запам’яталося?
  4. Що таке комп’ютерна графіка?
  5. Назви основні елементи вікна програми Paint.
  6. Для чого потрібні інструменти «Поворот» та «Заливка»?

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Богуславська Сніжана
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
2 лютого 2018
Переглядів
7395
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку