Тема: Алфавіт. Звук [к], буква Кк.
Українська народна казка «Лисичка-сестричка».
Мета: формувати навичку раціонального читання, виробляти вміння читати складами та цілими словами, використовуючи прийом стеження; повторити звукове значення букви «ка» та алфавіт, виробляти вміння розташовувати слова в алфавітному порядку; розширювати знання про казки, продовжувати роботу над народною казкою «Лисичка-сестричка»; розвивати пам'ять, увагу, зв’язне мовлення, вміння працювати з твором; виховувати любов до книги, формувати потребу у фізичній та духовній чистоті.
Обладнання уроку: виставка ілюстрацій, караоке пісень, аудіозаписи, фрагмент мультфільму, казкові герої (Кнопочка, Питайлик).
Хід уроку:
І. Організаційний момент
ІІ. Відтворення і корекція опорних знань учнів
(В алфавітному порядку записані слова у словниках, прізвища у класному журналі і книги в бібліотеці теж розташовані в алфавітному порядку.)
ІІІ. Повідомлення теми, завдань уроку
ІV. Виконання технічних вправ
Аналіз. Перевірка. Аналіз.
Перевірка правильності написання. ІКТ
Робота з чистомовкою.
● Відтворення чистомовки з пам’яті.
Пісня «Алфавіт» ІКТ
V. Народна казка. Формування літературних понять
-
3. Тестове завдання
Виконання тестового завдання.
4. Правило Мудрої Сови
Відтворення. Робота в парах.
VІ. Робота над народною казкою «Лисичка-сестричка»
1. Підготовчі вправи
а) Вправа «Повітряні кульки»
б) Вправа «Сорока та черепаха»
Початок казки підготували наші друзі черепаха та сорока.
Фізкультхвилинка
Давайте відновимо наші сили.
Пісня «Веселі казки». ІКТ
2. Робота над уривком казки «Лисичка-сестричка»
Діти стежать за диктором, виправляють помилки, допущені диктором. ІКТ
Відповідь на питання.
VІІ. Розвиток читацьких умінь
Перегляд фрагмента мультфільму. ІКТ
Відшукування речень в тексті.
Зачитування речень.
Озвучення фрагменту мультфільму дитиною. ІКТ
Казка - ….
VІІІ. Підсумки уроку
4. Емоційний підсумок уроку
Пісня про друзів. ІКТ