ОДЕСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 19 «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»
ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
«СТЕПІНЬ МНОГОЧЛЕНА»
урок алгебри в 7 класі
Вчитель математики
Одеського НВК № 19
спеціаліст вищої категорії
Осініна Інна Олександрівна
(21 жовтня 2019 року)
Одеса, 2019 р.
Мета уроку: навчальна: домогтися свідомого сприйняття учнями змісту понять «многочлен», «подібні члени многочлена», «многочлен стандартного вигляду», «степінь многочлена», сформувати вміння записувати многочлени в стандартному вигляді;
розвиваюча: розвивати всі види пам”яті, увагу, уяву, логічне, критичне мислення, культуру записів, математичне мовлення;
виховна: виховувати зацікавленість у пізнанні нового, спостережливість,почуття колективізму, дружність, щирість, працельовитість, уважність, любов до предмету.
Обладнання: малюнки учнів «Як я уявляю многочлен», картки із завданнями, «алгебраїчні ромашки», «смайлики» настрою, підручник: А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С. Якір «Геометрія». Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ МОН України від 20.07.2015 р. № 777), Харків, «Гімназія», 2015.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, робота в групах.
Хід уроку:
І. Організація класу.
Добрий день, дорогі друзі!
На вас чекає гарний день.
Бачу, всі веселі і здорові
До уроку всі готові!
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. А я кожному з вас хочу побажа¬ти, щоб на цьому уроці ви були:
«У» — усміхненими;
«С» — спокійними;
«П» - прогресивними;
«І» — ініціативними;
«X» — хоробрими.
Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ!
У кожного з вас на столах лежить «Лист само оцінювання», у якому ви будете ставити бали за кожне правильно виконане завдання і, підрахувавши які, ви отримаєте оцінку за сьогоднішній урок.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Перевірка домашнього завдання
а)Усне виконання вправ (№№ 218, 219, 221 – усно).
б) Вставте пропущені слова:
1) Суму кількох одночленів називають… (многочленом)
2) …, з яких складено многочлен, називають … многочлена. (одночлени, членами)
3) Многочлен, який складається з двох членів, називають …, а з трьох членів - … . (двочлен, тричлен)
4) Подібні члени многочлена – це … . (подібні одночлени, з яких складається многочлен)
5) Щоб звести подібні доданки, треба … їх коефіцієнти, а результат … на … . (додати, помножити на, їх спільну буквену частину)
6) Многочлен, який є сумою …стандартного вигляду, серед яких немає … членів, називають многочленом стандартного вигляду. (одночленів, подібних)
7) Степенем многочлена стандартного виду називають … із степенів одночленів, які утворюють даний многочлен. (найбільший)
б) Перевірка письмового домашнього завдання (самоперевірка).
№ 223(а,в), № 227(б), 233 (а,б).
ІІІ. Мотивація навчання.
Девізом нашого уроку будуть слова Сократа:
«Те, що я встиг пізнати, - чудово. Сподіваюся, таке ж чудове те, що мені ще доведеться пізнати».
Прошу визначити за допомогою «смайликів настрою», у якому настрої кожен з вас перебуває на початку уроку: .
IV. Розминка.
Хай живе теорія! Без теорії немає практики!
А) 5ав; Б) а2 + в2; В) а – в; Г)
3. Який одночлен називають одночленом стандартного вигляду?
А) 3а2ва; Б) -3а; В) 2а ⅔ в; Г) -3,2аа
5. Що ми називаємо коефіцієнтом одночлена?
6. Знайти коефіцієнт одночлена: 4ав∙(-3а)
А) 12; Б) 5; В) 7; Г) -12
7. Змагання між групами: «Хто швидше?»
Встановіть відповідність між одночленом та його записом у стандартному вигляді(кожна команда отримує картки)
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником ( стор. 41, п.3).
2. Вправа № 220 (усно).
VІ. Фізкультхвилинка.
Встали рівно біля парт.
Починаємо наш старт.
Руки вгору, руки вниз!
Подивились пильно скрізь.
Головою покрутили,
Потім разом всі присіли.
Піднялись, понагинались,
І здоровими зостались!
VІІ. Розв’язування вправ на закріплення нового матеріалу по темі:
VІІІ. Рефлексія. Підсумки уроку:
Давайте повернемося до задач уроку. Чи досягли ми їх?
Вправа «Закінчи речення».
Давайте спробуємо закінчити речення:
Сьогодні на уроці:
"Я навчився…"
"Я дізнався…"
"Мені вдалося…"
"Мені було важко…"
"Тепер я зможу…"
Визначте, будь ласка, у якому настрої ви перебуваєте тепер.
Сьогоднішній урок я б хотіла закінчити словами:
Бажаю всім,
щоб щастя додавалося,
горе віднімалося,
щоб достаток множився,
а любов ділилася.
ІХ. Домашнє завдання.
Запишіть домашнє завдання за підручником:
1. Опрацювати теоретичний матеріал за підручником стор. 41, п.3.
2. Розв’язати: №222 (б, г, е), 229 (а,б), 237 (а, г) - повторення.
3.Творче завдання: скласти ребус або кросворд з теми «Многочлен».
Додаток