Автоматизація звука «л» між голосними, диференціація звуків «ш-ж»; продовжувати роботу над мовним диханням, силою голосу; розвивати навички слухового сприймання; виховувати повагу до старших.
Тема: Автоматизація звука « л « між голосними.
Диференціація звуків « ш-ж «.
Розвиток слухового сприймання на основі
тексту « Праця людей восени «.
Мета: автоматизація звука «л» між голосними,
диференціація звуків «ш-ж»; продовжувати
роботу над мовним диханням, силою голосу;
розвивати навички слухового сприймання;
виховувати повагу до старших;
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
- До нас прийшли гості, привітайся. Розкажи про себе.
( Мене звати Немировська Алевтина.
Я навчаюся у 4-Б класі.)
- Аля, почнемо працювати. Уважно дивись на мене і
слухай.
- Ти мене чуєш? ( Так, чую.)
ІІ. Артикуляційні вправи.
- Зараз будемо виконувати вправи для звука «л»,
дивись на мене і повторюй. ( перед дзеркалом)
- « парканчик»
- « цукерка»
- « почистимо зубки»
ІІІ. Робота над диханням.
- Аля, а зараз попрацюємо над диханням. Набираємо
повітря і на одному видиху говоримо:
ЗАРАЗ ОСІНЬ. ЗАРАЗ ПІЗНЯ ОСІНЬ.
ЗАРАЗ ПІЗНЯ ДОЩОВА ОСІНЬ.
- Повтори. Молодець!
ІV. Робота над силою голосу.
- Аля, зараз я прочитаю речення, а ти повториш.
ЗАРАЗ ПІЗНЯ ОСІНЬ.
ЗАРАЗ ПІЗНЯ ОСІНЬ.
ЗАРАЗ ПІЗНЯ ОСІНЬ.
V. Робота над автоматизацією звука « л «
між голосними.
- Над яким звуком працюємо? (Працємо над звуком «л»)
- Подивись, язичок зажимаєш між зубками. (перед дзерк.)
- Прочитай склади ( картки):
ола олу ело оло еле
- Прочитай слова ( картки):
шоколад телевізор
холодильник велосипед
телефон жолуді
- Знайди малюнок і поклади під словом:
( картка + малюнок);
- Склади речення із слів ( із карток складає речення
і читає);
На дубі ростуть жолуді.
Мама купила смачний шоколад.
- Прочитай речення.
- На яке питання відповідає слово « жолуді»? ( що?)
- На яке питання відповідає слово « мама»? ( хто?)
VІ. Робота над диференціацією звуків «ш-ж».
- Аля, а які ще звуки вивчаємо? ( Вивчаємо звуки «ш-ж»)
- Подивись на малюнок: - Що це? Назви.
( стілець, стіл, диван, крісло, шафа, ліжко)
- Одним словом як можна назвати? ( Меблі)
- Прочитай слова, де є звуки « ш-ж». ( шафа, ліжко)
- Прочитай речення:
Женя поклала шапку у шафу.
Сашко застелив своє ліжко.
VІІ. Фізхвилинка.
- Аля, давай відпочинемо.
- Покажи, які це високі дерева. (Стає на носочки і
піднімає руки вгору)
- А як вітер хитає дерева? (Нахиляється вліво,вправо)
- А як падає листя з дерев? ( Трясе руками)
VІІІ. Робота над розвитком слухового сприймання.
Робота над текстом «Праця людей восени».
- Аля, а зараз будемо працювати з текстом. Ми вже
читали з тобою.
- Про що цей текст? ( Про працю людей восени)
- Зараз я ще раз прочитаю, а ти слідкуй.
- Аля, зараз я буду задавати питання:
( за екраном) – Що люди збирають на полях?
( з поміхами) – Що люди роблять у садах?
( чит.з губів) – продовж речення: На городах……
Дорослим……..
- Аля, прочитай речення і подумай, до якого малюнка
підходить це речення? (Вони збирають урожай фруктів та овочів.Діти також прибирають опале листя на вулиця