Урок біології у 6 класі. Тема. Узагальнення . Квіткова рослина

Про матеріал

Узагальнити знання учнів про будову вегетативних та генеративних органів квіткових рослин; розвивати уміння та навички самостійної роботи за завданням вчителя; виховувати дбайливе ставлення до природи. Розробка уроку супроводжується презентацією.

Перегляд файлу

Біологія                     6 клас

ТЕМА. Урок узагальнення за темою «Квіткова рослина»

МЕТА. Узагальнити знання учнів про будову вегетативних та генеративних органів квіткових рослин; розвивати уміння та навички самостійної роботи за завданням вчителя; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання та матеріали: презентація до уроку, дидактичний роздатковий  матеріал для роботи учнів.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

ХІД УРОКУ

1.Організація класу

   Всі почули ви дзвінок,

   Він покликав на урок.

   Кожен з вас приготувався,

   На перерві постарався.

   Зараз сядуть лиш дівчата,

   А за ними і хлоп'ята.

 

Сьогодні на уроці нам потрібні :

голова – щоб думати,

вушка – щоб слухати,

оченята – щоб спостерігати,

ротик – щоб висловлювати думки,

носик – рівномірно дихати, щоб забезпечити мозок киснем,

серце – для збереження найкращого почуття,

посмішка – давайте подаруємо один одному посмішку, щоб наш урок був гарним, цікавим     і змістовним.

2. Повідомлення теми і мети уроку( слайд 1,2 )

3.Мотивація навчальної діяльності

Протягом двадцяти годин ми вивчали тему «Квіткові рослини». Сьогодні за результатами уроку ми визначимо учнів, які отримають звання «Знавця квіткових рослин».За кожну правильну відповідь ви будете отримувати фішку,  «Професора Розумчика» ( слайд  3  )

4.Відтворення та коригування опорних знань

Завдання 1. Виконати тестове завдання з вибором однієї правильної відповіді.

1. Генеративні органи рослини - це:

а) корінь;

б) квітка;

в) стебло;

г) листок.

2. Кореневі волоски утворюються в зоні кореня:

а) провідній;

б) росту;

в) розтягування;

г) всисній.

3. Стебло потовщується за рахунок поділу клітин:

а) кори;

б) камбію;

в) деревини;

г) серцевини.

4. Видозміною надземного пагона є:

а) цибулина;

б) бульба картоплі;

в) кореневище;

г) вусик.

5. Головними частинами квітки є:

а) квітколоже і маточка;

б) чашолистики і пелюстки;

в) пелюстки і тичинки;

г) тичинки і маточка.

6. Запилення це процес:

а) злиття жіночої і чоловічої статевих клітин;

б) утворення пилкової трубки;

в) перенесення пилку з тичинки на маточку;

г) утворення пилкової трубки.

Відповіді  -слайд 4

Завдання 2. Згрупуйте терміни за такими ключовими словами:

Органи:

Тканини:

Видозміни органів:

Процеси життєдіяльності:

Фотосинтез, корінь, шкірка, основна, листок, крохмаль, вусики, ростові рухи, цибулина, стебло,брунька.

Перевіримо, як ви виконали завдання ( слайд  5  )

Завдання 3. Відгадай назву органа рослини:

---а, в, ь, к, о, м, н, р, і, ч (корінь)

---л, м, и, о, к, с, ш, т, д, ж ( листок)

---п, р, а, б,г, в, і, н, я, д (пагін)

Перевіримо, як ви виконали завдання ( слайд 6 )

Завдання 4. Послухайте уривок із вірша

Мы в букет собрали маки жаркие,

Много незабудок голубых.

А потом цветов нам стало жалко,

 Снова в землю посадили их.

Только ничего не получается:

От любого ветерка качаются!

Почему осипались и вянут?

---Щоб ви відповіли дітям?

Без корней они расти и жить не могут!

Как ни тонок, неприметен

Под землею корешок,

Но не может жить на свете

Без него любой цветок.

Завдання 5. Подивитися на малюнки та впізнати зображені об'єкти (типи кореневих систем)  ( слайд 7 )

Завдання 6. Розглянути на малюнку схему будови пагона та пояснити, що позначено цифрами     (слайд 8 )

Завдання 7.  Відгадайте загадку:

Зелений – висить, жовтий – летить, а чорний – лежить. (Листок)

Розгляньте листки ( слайд 9  ).

На які дві групи за кількістю листових пластинок можна поділити листки?

Визначити тип кожного листка за будовою та віднесіть до однієї з цих груп.

Перевірка ( слайд  10 ).

Завдання 8. Роздивитися схематичні записи процесів, що відбуваються у зеленому листку рослини. Встановити відповідність. Назвати ці процеси         ( слайд 11  ).

Перевірка  ( слайд 12  )

Завдання 9. Чорна скринька ( за описом відгадати рослину).

Підказка 1 ( 3 фішки)

Батьківщина цієї рослини  - Південна Америка. В Європі про неї дізналися в 6 столітті. Довгий час вважалося гріхом вирощувати «чортові яблука», як їх тоді називали. Найбільше на що погоджувалися, - так це розбивати клумби з квітами цієї рослини.

Підказка 2 ( 2 фішки )

Пізніше її стали використовувати в їжу, але довгий час  вона була делікатесом, і їли її тільки в багатих будинках.

Підказка 3 ( 1 фішка)

Зараз ми навіть не уявляємо обіду без неї:

Під землею народилась

І для борщику згодилась.

Мене чистять, ріжуть, труть, мене варять і печуть 

                                                                             Відповідь. Картопля (слайд 13 )

5. Підсумок уроку

Чи можна сказати, що рослина  - цілісний організм?
Чому ви так вважаєте?

Що ви можете сказати про рівень засвоєння вами матеріалу теми?

Що ви засвоїли добре?

Над якими питаннями треба ще попрацювати?

6.Аргументоване виставлення оцінок

Підрахунок фішок

Визначення  «Знавця квіткових рослин»

Вручення диплому

7.Домашнє завдання (вибірково)

1.Скласти кросворд за темою «Квіткові рослини»

2.Підготувати повідомлення про водорості.

Дякую всім за увагу. Всім сонячного настрою ( слайд 14)

 

 

 

 

 

 

Додаток 1.

Виконати тестове завдання з вибором однієї правильної відповіді.

1. Генеративні органи рослини - це:

а) корінь;

б) квітка;

в) стебло;

г) листок.

2. Кореневі волоски утворюються в зоні кореня:

а) провідній;

б) росту;

в) розтягування;

г) всисній.

3. Стебло потовщується за рахунок поділу клітин:

а) кори;

б) камбію;

в) деревини;

г) серцевини.

4. Видозміною надземного пагона є:

а) цибулина;

б) бульба картоплі;

в) кореневище;

г) вусик.

5. Головними частинами квітки є:

а) квітколоже і маточка;

б) чашолистики і пелюстки;

в) пелюстки і тичинки;

г) тичинки і маточка.

6. Запилення це процес:

а) злиття жіночої і чоловічої статевих клітин;

б) утворення пилкової трубки;

в) перенесення пилку з тичинки на маточку;

г) утворення пилкової трубки.

Додаток 2

Згрупуйте терміни за такими ключовими словами:

Органи:

Тканини:

Видозміни органів:

Процеси життєдіяльності:

Фотосинтез, корінь, шкірка, основна, листок, крохмаль, вусики, ростові рухи, цибулина, стебло,брунька.

Додаток 3

Відгадай назву органа рослини:

---а, в, ь, к, о, м, н, р, і, ч (корінь)

---л, м, и, о, к, с, ш, т, д, ж ( листок)

---п, р, а, б,г, в, і, н, я, д (пагін)

Додаток 4

За описом відгадати рослину.

Підказка 1 ( 3 фішки)

Батьківщина цієї рослини  - Південна Америка. В Європі про неї дізналися в 6 столітті. Довгий час вважалося гріхом вирощувати «чортові яблука», як їх тоді називали. Найбільше на що погоджувалися, - так це розбивати клумби з квітами цієї рослини.

Підказка 2 ( 2 фішки )

Пізніше її стали використовувати в їжу, але довгий час  вона була делікатесом, і їли її тільки в багатих будинках.

Підказка 3 ( 1 фішка)

Зараз ми навіть не уявляємо обіду без неї:

Під землею народилась

І для борщику згодилась.

Мене чистять, ріжуть, труть, мене варять і печуть 

Додаток 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток  6

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Абрамова Галина Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Абрамова Галина Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
11 березня 2018
Переглядів
1505
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку