Урок Навчання грамоти
Тема. Буква є, позначення нею сполучення звуків
Мета: дати уявлення учням про букву є, позначення нею сполучення звуків [ йе ]; вчити читати слова з буквою є; розвивати навички читання, мислення, мовлення; виховувати естетичні почуття.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Чистомовка:
Ла-ла-ла – вже кульбаба відцвіла,
Ут-ут-ут – вже розкрився парашут,
Ець-ець-ець – подув сильний вітерець,
Ать-ать-ать – парашутики летять,
Уть-уть-уть – десь у землю упадуть,
Уть-уть-уть – і весною проростуть.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
!. – Послухайте вірш і скажіть про кого йдеться мова.
Єноти вивели гулять.
Своє єдине дитинча.
За їх сім’єю вовк зубатий
Єхидно стежить з-за куща.
Від матінки до води він біг веселий. Яка мордочка у веселого єнота? Коли він почув про те, що став великим, який мав вираз обличчя? Покажіть вираз гордого єнота. Яким він став, коли злякався своє відображення у річці? Яким був вираз обличчя сердитого єнота? А доброго, лагідного?
V. Ознайомлення з буквою є.
1. Аналіз букви.
Буква є –
Яка ж вона?
Наче скибка кавуна.
Кавуна хлоп’я просило,
Двічі скибку надкусило.
2. Добір слів з буквою є.
3. Читання буквосполучень та слів з буквою є.
VІ. Фізкультхвилинка.
VІІ. Робота з “Букварем».
Веселка – дугоподібна різнобарвна смуга, яка з’являється у повітрі внаслідок заломлення сонячних променів у краплинах дощу, води.
Грати всіма барвами веселки – переливатися багатьма різними кольорами.
Кольори – червоний, оранжевий, жовтий, зелений, голубий, синій, фіолетовий.
Грає синіє барвиста
виграє тримає казкове
вимиває бризкає дивняє
набирає напуває могутній.
Коромисло – дерев’яна вигнута палиця із гачками на кінцях, якою носять відра із водою.
Барвиста – різнокольорова.
Велетень – предмет або істота, що своїми розмірами значно переважає інші предмети, істоти.
Дужий – сильний, міцний.
Дивняє – дивовижне, чудне, чудове, чарівне.
а) читання тексту вчителем
- Про що це оповідання?
б) читання тексту учнями по абзацах.
- Як описано веселку?
- Хто тримає веселку?
в) відповіді на запитання та вибіркове читання.
- З чим порівнюється веселка?
- Коли буває райдуга?
- Хто сидить за лісом?
- Що він робить?
- А що робить хмара?
г) Удосконалення техніки читання.
- Читання «Буксир» ( І абзац).
- Гра «Засічка - кидок».
VІІІ. Підсумок уроку.