Урок "Буква щ. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами"

Про матеріал
Конспект уроку з української мови (навчання грамоти) для 1 класу. Матеріал створений відповідно до програми НУШ та не прив'язаний до конкретного підручника.
Перегляд файлу

КЗ «Високівська ЗОШ І – ІІІст.»

Роздольської сільської ради

Василівського району

Запорізької області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Буква щ. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами

(конспект уроку)

 

 

 

 

 

Буква щ | Тест з навчання грамоти – «На Урок»Підготувала: Підвисоцька Світлана Петрівна, вчитель початкових класів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Буква щ. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Мета: закріпити знання учнів про букву «ща», її звукове значення; вдосконалювати їх вміння звуко-буквеного аналізу слів; навички читання складів, слів з вивченою літерою; зв'язних текстів; удосконалювати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати охайність, турботливе ставлення до свого здоров’я. 

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних,  твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Вітання

– Підніміть червону цеглинку ті діти, хто разом зі мною радий вітати усіх нас сьогодні. Помахайте цеглинкою та скажіть: «Привіт!»

– Підніміть жовту цеглинку ті, хто готовий подарувати посмішку один одному. Посміхніться!

  Підніміть помаранчеву цеглинку ті, у кого гарний настрій.

– Підніміть зелену цеглинку ті діти, хто прийшов сьогодні до школи. А синю – хто приїхав.

– Підніміть блакитну цеглинку ті, кому подобається смачненько поїсти.

 

ІІ. Актуалізація знань.

  1.     Артикуляційні вправи.

Слайд 3-5. Артикуляційні вправи.

 

  1.     Прочитайте склади ( таблиця складів)

Слайд 6. Читання складів.

 

Слайд 7. Фізкультхвилинка для очей.

 

3) Повторення вивченого.

  • Яку букву вивчали на попередньому уроці?
  • Які звуки позначає буква щ?
  • Назвіть слова зі звукосполученням [шч].
  • Уставте букву щ, прочитайте слова: (Щука, борщ, прищіпка, хрущ, кращий, щастя)

Слайд 8. Повторення вивченого.

— Допоможіть словам знайти своє місце, враховуючи те, де стоїть звук [шч] у них.

 

Слайд 9. Гра «Упіймайте звуки [шч]».

Слайд 10. Прочитайте склади. З'єднайте їх з відповідними малюнками.

 

  1.     Читання складів та слів з вивченими буквами.

Слайд 11. Читайте швидко.

 

ІІІ. Основна частина.

  1. Повідомлення теми уроку. Очікування.

  1. Слайд 12. Повідомлення теми уроку. Очікування.
  •          Сьогодні на уроці читання ми працюватимемо  з малою друкованою буквою «щ», удосконалимо вміння робити звуковий аналіз слів, читати та будувати речення, прочитаємо незвичайний текст.

Слайд 13. Стіна слів. Словникова робота.

  •          Давайте поповнимо нашу стіну слів новими словами:
  • Щітка
  • щука
  • щедрий
  • ящірка
  • дощ
  • щавель
  • щодня
  • щоденно.

6.  Гра «Упіймай звук [шч]».

Слайд 14.  Гра «Упіймай звук [шч]».

Словами шепіт, шелест, шум, душа
пишається тризуба буква «Ша».
Коли ж їй хвостика пришити,
то можна в «Ща» перетворити:
щоб щука тріпотіла в сітях,
щоби щасливо щебетали діти,
щоб на щоках малят рум’янець цвів,
і щедриком святковим край дзвенів!

                                       Мирослав Артимович.

 

7.  Робота зі словами.

Слайд 15. Правильно вимовляємо звуки.

— Повторіть слова, правильно вимовляючи звуки.

 

Слайд 16.

 Робота з конструктором LEGO. Робота в групах.

  •          За допомогою цеглинок побудуйте букву «щ».

Слайд 17.

4.  Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

-Пропоную завдання Читалочки, прочитаймо слова з буквою «ща».

-Спочатку читаємо слова за стрілочками у верхніх колонках.

-Поясніть їх значення, складіть із ними речення чи словосполучення.

-Тепер прочитайте слова у нижніх колонках.

-Чи розумієте їх значення, прошу скласти з ними речення.

-Слова у верхніх і нижніх колонках слід прочитати по кілька разів: зверху донизу, знизу вгору і по рядах.

Слайд 18

  •          Допоможіть хмарці з дощиком прочитати склади.

Слайд 19

. Фізкультхвилинка.

— Зараз трохи відпочинемо. Погляньте на екран і послухайте поспівку.

— Діти, а який у вас настрій?

Слайд 20

Спускайся з гірки, читаючи закличку.

- Спускаючись з гірки, прочитайте закличку.

- Чи відома вам ця закличка?

- Коли її промовляють?

- Які ще заклички знаєте?

-Прочитати закличку ще кілька разів (ланцюжком, хором) і, за бажанням, вивчіть напам’ять.

Слайд 21

Вправа «Передбачення» с.59

— Що зображено на малюнку?

— Про що може йтися у тексті?

Слайд 22

Робота з текстом.

-Послухайте текст, я читатиму, а ви слідкуйте і спробуйте читати разом зі мною.

- Які слова в тексті вам не зрозумілі?  (пояснюю їх значення).

Слайд 23

Бесіда за змістом тексту:

  1. Про що розповідається в тексті?
  2. Які щітки ведуть розмову?
  3. Що вони доводять одна одній?
  4. Якими щітками ви вмієте користуватися?
  5. Як часто це робите?
  6. Яка ж щітка найпотрібніша? ви як думаєте?

- Прочитайте запитання в кінці тексту, подані синім кольором і дайте відповідь на них.

- Хочу звернутись до вашого життєвого досвіду і запитати, якими щітками ви вмієте користуватися, як часто це робите

.

Слайд 24

- Прочитаймо текст ланцюжком . (кожний учень читає одне речення.)

-Як ви думаєте чи може в житті відбутися така розмова між щітками?

- Давайте спробуємо відтворити розмову між щітками по ролях.

- Придумайте свій заголовок до тексту.

Слайд 25

У наступному завданні діти читають словосполучення, шукають відповідну щітку серед малюнків і з’єднують їх стрілочкою.

Слайд 26

- Увага на екран! Руханка!

Слайд 27

Робота в зошиті.

- Розгорніть зошити на с.52.

-Виконаймо завдання, які підготувала нам Читалочка.

-Ви- молодці, гарно справились із завданнями.

Слайд 28

Щоденні 5

1).Читання для себе

А зараз вам треба підійти до парти. Обрати собі текст, який забажаєте. Вибрати  місце в класі, де ви будете читати. На самостійне читання ми відводимо 5 хвилин. По закінченню часу, пролунає дзвіночок і ми перейдемо до наступного етапу.

2). Читання разом з другом

А зараз вам треба обрати собі пару, для того, щоб почитати один одному. І ви вибираєте будь-яке місце для читання.

Лунає дзвіночок і ми всі сідаємо на свої місця.

3). Слухання

  •          Прослуховування тексту .

Слухання)

Слайд 29

  •          Ви любите грати? Для вас Читалочка має щось цікаве! Увага на екран.
  •          Гра «Знайдіть зайвий звук»

Слайд 30

  •          Гра «Картинка заблукала»
  •          Назвіть усі картинки.
  •          На яку літеру починаються майже усі вами названі слова?
  •          Скажіть, яка картинка зайва?
  •          Чому?

Слайд 31

Завдання для цікавої перерви.

  •          Розмалюйте картинки з буквою «щ»

Слайд 32

Вправа «Мікрофон».

  •          Пригадайте, яку букву вивчали на уроці.
  •          Який звук вона позначає ([ш] та [ч])?
  •          Доберіть слова з буквою «щ».
  •          Що на уроці було найцікавішим?
  •          Що дізналися нового?

Слайд 33

 Рефлексія.

  •          Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

docx
Додано
12 січня
Переглядів
205
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку