Тема . Буква ї. Урок - подорож
Мета :
O формування предметних компетентностей : продовжити формувати у дітей уявлення про звуко- буквені співвідношення в системі голосних української мови, вчити логічно і послідовно висловлювати свої думки;
розвивати увагу, мислення, пам’ять, мовлення дітей,
виховувати любов та повагу до України, гордість за рідний край, патріотичні почуття
Обладнання : презентація про Київ, картки для роботи в парах, предметні малюнки.
Тип уроку : урок застосування знань, умінь і навичок
Освітні галузі : мовно – літературна , громадянська, історична
Хід уроку
I. Організаційна частина
Вправа « Очікування»
Щоб такий урок відбувся , потрібно
Не просто слухати, а чути
Не просто дивитися, а бачити
Не просто думати, а міркувати
Дружно й плідно працювати.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Фронтальне опитування.
Гра « Мікрофон»
III. Оголошення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми вирушимо в подорож,але щоб дізнатися , нам треба пригадати все , що ми знаємо про букву ї.
Тема уроку. Буква ї.
Наше завдання: правильно виконувати звуко – буквений аналіз, правильно називати букви і звуки, записувати слова та речення.
IV. Робота над темою.
Ми будемо подорожувати транспортом.
А яким саме? Ми маємо три види транспорту. Виберемо той вид транспорту, у слові якого звуків більше, ніж букв. ( автобус, літак, поїзд)
ПОЇЗД – звуко – буквений аналіз ( 5 букв, 6 звуків, 2 склади)
Перша станція « Пригадайка»
Друга станція « Розумники»
Робота з підручником с. 26 вправа 2 ( усно)
Вправа 3 ( усно)
Робота в зошиті : число, каліграфічна хвилинка Її
Фізкультхвилинка
Їдуть – їдуть поїзди.
До столиці трудової,
В славне місто Київ – град,
Що цвіте, мов пишний сад.
Третя станція « Дружна» ( робота в парах)
Ваше завдання : прочитати текст і підкреслити слова , у яких є голосний звук, що завжди позначає 2 звуки.
З давніх – давен українські мальви росли коло кожної хати. Ці квіти любили дівчата і заплітали їх у свої вінки.
Гра « Не помились»
Їжачок, коли котився клубочком, то наколов на голочки деякі букви, і не може прочитати слова.
… хав солов’…
…жачиха …дальня
…жа
сиро…жки
Гра « Утвори слова « ( самостійна робота )
Ваше завдання : з’єднати частини слів , щоб утворилося слово.
Ук їхали
Кра їса
Ра їв
При раїна
Ки їна Які слова утворили? Перевіримо
Наступна станція « Київська» Обережно ! Двері відчиняються!
( презентація)
Київ. Україна. Ці слова з великою любов’ю промовляє кожний українець.
Київ – веселе і красиве місто. Він стоїть на річці Дніпро.
Київ – серце України
І найкраще місто в світі.
Особливо красиве воно навесні, коли цвітуть каштани, липи, клени.
Київ, Київ – красень наш зелений
Найкрасивіша вулиця – Хрещатик.
Справжньою окрасою Києва є його мости, їх у місті багато.
Київ – столиця України.Тут працює Уряд, Кабінет Міністрів.
В столиці багато вищих навчальних закладів. Одним з найстаріших вузів є Державний університет імені Т. Г. Шевченка. Його легко впізнати. Це будинок яскраво – червоного кольору.
Багато пам’ятників.
Київ сучасний ! Це квітучий сад, місто веселих пісень і творчої праці. Крилатий вітер з Дніпра розвиває над вільним Києвом блакитно – жовтий прапор свободи і незалежності.
ФІЗКУЛЬТХВЛИНКА
Наші простенькі дитячі слова
Ми – твої діти, ми – твої квіти,
Ми – України надія жива.
Вправа 4 с. 27
І остання станція « Підсумкова»
Ось наша подорож добігла кінця.
За допомогою смайликів оцініть свою роботу.