Таурівська гімназія
Конспект уроку
Навчання грамоти 1 клас
(читання)
на тему:
«Буква «ю,Ю», позначення нею м’якості попереднього приголосного і звуків [йу]. Позначення буквою ю звука(у) та м*якості попереднього приголосного.»
Підготувала
вчитель початкових класів
Таурівської гімназії
Ольга Козак
Таурів - 2022
Урок читання 1 клас
Тема : Буква «ю,Ю», позначення нею м’якості попереднього приголосного і звуків [йу].Позначення буквою ю звука(у) та м*якості попереднього приголосного.
Мета: Ознайомити учнів із буквою «Ю» та позначення нею м’якості попереднього приголосного та звука [у], розвивати фонематичний слух. Увагу, продовжувати формувати практичне уявлення про найпростіші випадки багатозначності слів, формувати читацькі навички, виховувати бажання вчитися.
Обладнання : конструктор LEGO, малюнки..
Хід уроку
І. Вступна частина
Організація класу
Нумо, діти, підведіться!
Один одному всміхніться.
Пролунав уже дзвінок.
Починаємо урок!
ІІ. Основна частина
1.Чистомовка
Рю-рю- рю – бачу ясну зорю
Лю-лю-лю- рибу я ловлю
Аю –аю-аю- маму я вітаю.
2. Мотивація навчальної діяльності.
Намалюю рюкзачок,
В нім сховався пацючок:
Хвостик літерою «ю» -
Я за «ю» його ловлю.
О. Шуваєва
- Що було на малюнку?
- Хто сховався в рюкзачку?
- На що схожий хвостик у пацючка?
3. Повідомлення теми та завдань уроку
- Сьогодні будемо вивчати літеру «Ю».
4. Вивчення нового матеріалу
1) Ознайомлення з літерою Ю
2) Робота з підручником с.40.
- Розгляньте з чого ще можна утворити літеру ю.
Звуковий аналіз слова ключ. Розглянути багатозначність слова ключ.
( ключ від дверей, скрипковий ключ, гайковий ключ, журавлиний ключ, джерельний ключ)
3) Позначення звука[у] буквою «ю».
Буква «ю» позначає м’якість попереднього приголосного і звук [у]/
Загадка
Я гордо голову тримаю
І перед вітром не схиляю.
Я жовтий, білий, полум’яний
І наче яблуко рум’яний.
В саду я квітну навесні.
Скажи, яке ім’я мені.? (Тюльпан)
Звуковий аналіз слова тюльпан.
4) Підготовчі завдання до читання
Читання складів.
Читання слів.
Прийом «Дощик»,
Прочитати слова, в яких виділений склад ню, лю, тю.
Прочитати двоскладові слова, трискладові.
Музична фізкультхвилинка
Вправа «Квітка семицвітка»
Страва з
риби
Ім’я
Молодий
матрос Молодий
хлопець
Тварина
Гриб
Головний
убір
(Юшка, Люба, юнак, маслюк, капелюх,верблюд, юнга)
5). Опрацювання вірша «Юшка» .
- Розгляньте малюнок.
- Про що будемо читати?
- Що зображено на малюнку?
Читання вірша вчителем.
Словникова робота.
Пояснення слова (юшка).
Самостійне читання вірша «Юшка».
Читання вголос.
Вправа «Розвідники»
Фізкультхвилинка для очей.
Вправа «Хвости»
Вчитель починає читати рядок з вірша, а діти продовжують його.
5. Закріплення вивченого матеріалу.
- Розгляньте таблицю. В клітинках загубилися слова. Прочитайте їх.
Робота з LEGO.
ІІІ. Заключна частина