Урок "Число і цифра 6. Склад числа 6."

Про матеріал
Познайомити учнів із числом 6, складом цього числа і цифрою, що позначає число 6, навчити каліграфічно писати цифру; розвивати мислення, спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес до навколишнього середовища.
Перегляд файлу

МАТЕМАТИКА

Тема. Число і цифра 6. Склад числа 6.

Мета. Познайомити учнів із числом 6, складом цього числа і цифрою, що позначає число 6, навчити каліграфічно писати цифру; розвивати мислення, спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес до навколишнього середовища.

Хід уроку

1. Підготовча частина.

1.1. Організація учнів до уроку. Привітання.

- Діти, у наш клас завітали гості, привітаймо їх!

Добрий день нам!

Добрий день Вам!

Добрий день всім!

- Гості хочуть побачити, які працьовиті і старанні учні в 1-А класі. Урок наш незвичайний. А відритий – перший у вашому житті, тож я вас запрошую до наполегливої праці.

1.2. Девіз нашого уроку:

міркуємо – швидко,

відповідаємо – правильно,

лічимо – точно,

пишемо – гарно!

2. Основна частина.

2.1. Мотивація навчальної діяльності.

Бесіда. Сьогодні вранці під одним із безлічі золотавих листків розглянула жука-сонечко, яке ніби визирало, цікавлячись, а чи буде ще сонячне тепло?

Жучок сонечко завітало до нас на урок. Під його крильцями на вас чекає сюрприз! А його друзі-комахи підготували для вас цікаві завдання-випробування. Тож, до роботи!

Як ніколи своєю красою зачаровує природа.

- Що таке природа?

- Якою буває природа?

- До якої природи належать комахи?

За правильні відповіді сонечко дарує літеру «М».

2.2. Усний рахунок.

Нас чекають завдання від жука-веселуна. Насправді це жук плавунець.

* Полічіть від 5 до 9; від 7 до 3; від 9 до 4. Назвіть сусідів найменшого з цих чисел.

* Назвіть число, яке передує 5.

* Назвіть сусідів числа 4, 2.

* Три комарики, дві мурашки – полічи усі комашки!

* Два крила у мушки, стільки ж у оси. Скільки всього крил, ну ж бо, полічи!

Гра «Яка фігура зайва».

 

 

   

За ваші старання сонечко дарує літеру «О».

2.3. Каліграфічна хвилинка.

Не забарився жук-цифроїд. Насправді це замаскував колорадський жук.

Жив був жук-цифроїд,

Їв він цифри на обід.

Ось він скільки з’їв за чаєм!

Встав, яких не вистачає!

- Прописати по одній цифрі, що на дошці, вписуючи «з’їджені» цифри.

1 … 3 … 5.

Винагорода не забарилася, від сонечка одержуємо літеру «Л».

2.4. Вивчення нового матеріалу.

- Послухайте вірш про пригоду жука-сонечка.

По базару жук літає,

черевики вибирає.

Щоб нове взуття купити,

треба ноги полічити.

Жук усіх почав питати,

Як потрібно рахувати.

Курка радить: «Купиш пару -

І лети собі з базару».

Раптом їй перечить кішка:

«У жука чотири ніжки!»

А стонога: «Ні, їх сто!

Краще б він придбав пальто!».

Жук подумав: «З мене досить.

Буду я ходити босий».

Отже, загадка така:

скільки ніжок у жука?

1. Скільки черевиків порадила купити курка? Чому?

2. Як порахувала ноги в жука кішка? Чому? А стонога?

3. Чому вона порадила купити пальто? (сто черевиків купити дорожче!)

4. А скільки насправді ніг у жука? (6).

- Сьогодні ми познайомимось з числом 6.

2.5. Робота з таблицею (6).

Завдання від жука-рахівника – в природі це жук олень або рогач (22).

- Скільки ластівок на дротині? (5)

- Скільки прилетіло? Стало?

В математиці число 6 позначають цифрою 6.

Цифра 6 немов замок:

Знизу круг, вгорі гачок.

- Розгорніть зошити з друкованою основою на сторінці 23, позначено цифрами 2 і 3.

Вчимося писати цифру 6.

Написання цифри 6.

Цифра 6 складається з двох елементів: великий лівий півовал та малий правий овал. Починаємо писати з верхнього правого кута квадрата; заокругливши ліворуч прописуємо великий лівий півовал, на середині нижньої лінії квадрата. Заокруглюємо праворуч і пишемо малий правий овал, з’єднуючи ліворуч з першим елементом трохи вище середини клітинки.

За старання отримуємо від сонечка літеру «О».

Вправи для очей.

- Що з навколишнього схоже на цифру 6?

Робота з таблицею. Поясніть утворення числа 6. (Склад, утворення числа 6).

Полічіть горобчиків. Скільки їх? Як утворилося число 6? (1, 1, 1, 1, 1, 1).

Полічіть голубів. (5). Скільком потрібно прилетіти, щоб стало 6.

4 синички, щоб стало 6 - потрібно - ?

3 сороки, щоб стало 6, - ?

Запис в таблицю. (Таблиця на дошці).

Порівняймо кількість пташок.

Запишім нерівності на дошці: порівнюємо горобчики і голуби; синички і горобчики; горобчики і сороки.

Сонечко дарує вам літеру «Д».

2.6. Робота з підручником.

Завдання від метелика-мудрегелика.

Розгорніть підручника на сторінці 30, позначено цифрами 3 і 0.

Сонечко завітало на галявину (Завдання 1). Полічіть знайомих вам звірят. Назвіть котра по рахунку свиня.

Завдання 2. Назвемо метелику-мудрегелику на які два числа розкладається число 6.

Завдання 3. Наступне завдання від метелика-мудрегелика – завдання з монетками.

Подумайте і назвіть, які монети слід узяти, щоб отримати 6 копійок.

Завдання 4. Назви сусідів числа 3. Яке число наступне за числом 5? Яке число передує 2? Числу 6?

За старання сонечко дарує букву «Ц».

Фізхвилинка.

Хто це, хто це вже втомився

І наліво похилився?

Треба дружно всім нам встати

Й фізкультуру починати.

Ми – метелики чудові,

Маєм крильця кольорові.

Над квітами літаємо,

Утоми ми не знаємо.

А жука злякалися –

Під кущик сховалися.

2.7. Робота в зошиті з друкованою основою. Сторінка 23.

Завдання від мурашки-трудівниці.

- Розгляньте, хто зображений на малюнку завдання 2. Хто зайвий? Чому? Обведіть простим олівцем. Назвіть що спільного у комах. (наявність крил, 6 ніжок, літають).

- Як в математиці називають групу предметів, об’єднану за спільними ознаками? (множина).

- Як в математиці з цієї групи називається, наприклад, метелик (елемент множини).

Завдання 3. Обчисливши приклади, дізнаймося номери автобусів.

Завдання від працьовитої бджілки. (Завдання 4 і 6).

Завдання 5.  Самостійна робота.

1 варіант: 1, 2 стовпчики.

2 варіант: 3, 4 стовпчики.

Двоє учнів біля дошки. Перевірка виконаних порівнянь.

Від сонечка отримуємо літеру «І».

- Прочитайте слово.

МОЛОДЦІ

3. Підсумок уроку.

- Про яке число і цифру ми сьогодні говорили?

- Ви дуже добре сьогодні попрацювали. То ж отримали найвищу

нагороду «МОЛОДЦІ». Кожен учень полюбляє чути про себе таке

слово. На уроці ви отримали найдорожчий скарб – знання, які ви

здобуваєте щодня у школі.

Цікаве про комах. Існує понад мільйон різних видів комах. Вони живуть скрізь з а винятком морських глибин. Більшість із них має 6 ніг, пару вусиків, одна-дві пари крил і тіло, що складається з 3 частин. Найбільша комаха – метелик орнітоптера. Розмах його крил досягає приблизно 30 сантиметрів. Тіло жука-голіафа завдовжки понад 20 сантиметрів. Найголовніший орган чуття комах – вуса. Довгі вуса допомагають довкола себе обмацувати предмети. Вуса у жука-лускунчика схожі на пилку, а у метелика – на гребінку. Рот у комах різниться, що залежить від способу їх живлення. У метелика, який полюбляє нектар – довгий хоботок. Комар своїм хоботком проколює шкіру слона.

Багато комах погано бачать, а у деяких зовсім немає очей. Зате очі бабки займають майже всю голову, кожне око складається з безлічі очок і кожне з них може дати самостійне зображення.

Крила у комах, які літають, дуже міцні. Тонкий і нудний писк комара, який летить, це спів крил, що рухаються з величезною швидкістю.

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
16 березня 2025
Переглядів
479
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку